Formování

Formování

Příspěvekod stork » 14 kvě 2009, 20:18

Zdravím všechny na foru, tentokousekjsem zakoupil na výstavě v Libochovicích. Mohu zatím pěstovat pouze pokojové stromečkytak doufám,že sejí bude dařit. A teď k tomu hlavnímu. Stále naní koukám a nezbavím se dojmu, že jsou tam větvičky navíc. Označil jsem je červeně.Asi budu mudet zachovat původní tvar nebo ne? Koukněte se na ní a dejte mi trošku rad,jak dále pokračovat. Přece jenom jsou tu lidé, kteří už májí spoustu pokusů za sebou, a přece jenom dvakrát měř a jednou řež. Díky za názory :D :D
Přílohy
web-I.jpg
pohledová strana
web-I.jpg (103.81 KiB) Zobrazeno 4582 krát
web-II.jpg
pohled zezadu
web-II.jpg (99.96 KiB) Zobrazeno 4586 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Formování

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 kvě 2009, 20:52

Já bych se jen zeptal, to je tvoje první pokojová bonsai? Proč se vlastně ptám, protože když si koupím novou rostlinu tak ji nechávám, aby se u mě rozkoukala to asi dva až tři měsíce. Pak následuje přesazení do akadamy (dříve substrát pro pokojové rostliny), protože většinou jsou rostliny překořeněny a než nastane období zimních měsíců. Střihnout větévku můžeš kdykoliv i klidně příští rok to není problém ale nejdříve se naučit pěstovat neboli starat se o rostlinu a pochopit co potřebuje, to je podle mně důležité. Jinak asi takhle, žluté křížky i větve zezadu. ;)
Přílohy
web-I.jpg
web-I.jpg (105.91 KiB) Zobrazeno 4573 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Formování

Příspěvekod stork » 14 kvě 2009, 21:05

Díky, za obrázek,první bonsaj to není,mám doma nějaké fikusy,ale ty nejsou tak náročné. Asi druhým rokem tu mám nějaký pepřovník,jilm, jeden buxus. Zatím všechny drží, tak jsem rád :clap: . Většinou je dávám do čisté akadamy až si doma trochu zvyknou .Koukal jsem na tvůj návrh a musímse zeptat. Tam kde jsi udělal žlutou čáru je dobré prodloužil větev ? Ale ty křížky, to se raději znovu zeptám, jestli jsem to dobře pochopil tak v tomto místě je říznout? Nebude to velký zásah? :think:
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Formování

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 kvě 2009, 21:20

Asi jsem se špatně vyjádřil, žlutí křížek by mela být i větev vzadu.
Přílohy
web-II.jpg
web-II.jpg (101.72 KiB) Zobrazeno 4546 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Formování

Příspěvekod stork » 14 kvě 2009, 21:27

Spíše jsem to z neznalosti nepochopil. Díky za dovysvětlení. Nechám ji odpočívat a pak se do ní pustím. Pokusím se ty větve dopěstovat.
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Formování

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 15 kvě 2009, 10:19

Prosím tě Milánku.Mohl by jsi nám napsat co je to za druh a trochu se rozepsat. Umístění, řez,hnojení atd.To pro nás méně chápavé. Díky :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Formování

Příspěvekod Milan Vohnout » 15 kvě 2009, 18:33

Honzo, dobře, když tak hezky prosíš napíšu více, :P jdu nato. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Formování

Příspěvekod stork » 29 kvě 2009, 10:53

Tak jsem se trochu pustil do střihu, snažil jsem se docílit formy jak jsi naznačil. Tu zadní větev budu muset dopěstovat, ale zatím tam nemám žádný pupen ani malou větvičku. No snad obrazí. Hlavně co bych měl udělat s tím červeným místem? Něž bych ho uštřihl, tak se raději poradím :think: Díky moc za rady :clap:
Přílohy
Sagarecie zadní pohled.jpg
Sagarecie zadní pohled.jpg (139.9 KiB) Zobrazeno 4385 krát
Sagarecie přední pohled kopie.jpg
Sagarecie přední pohled kopie.jpg (104.24 KiB) Zobrazeno 4378 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Formování

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 kvě 2009, 19:04

Jeto tam kničenu, jen nechat jednu větev která půjde do boku. Doufám, že mi rozumíš. Větve dopředu nikdy takhle nízko kazí a zabraňují, vzhled linie kmene. Ve vyšších partiích už můžou růst proti pozorovateli. To jen na okraj. Takhle po obrázku se velice špatně radí. Na stromku je velká spleť zbytečných větví tak prostřihat a natvarovat kosterní větve.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Formování

Příspěvekod stork » 29 kvě 2009, 19:47

Milane díky moc za tvé rady,máš v tom jasno :clap: :clap:
A já se budu snažit :D :D :D
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50


Zpět na Sageretia (Sagrécie čajová)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron