Podokarpus

Re: Podokarpus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 pro 2009, 13:55

Honzo, mám ji v akadamě, celou zimu na parapetu jihozápadního okna obýváku, teplota 22-23 stupňů. A dnes zase začala kvést, letos už podruhé. Přes léto je venku spolu s borovicemi na slunci. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Podokarpus

Příspěvekod Jan Adámek » 11 pro 2009, 15:33

Díky. Jinými slovy nemá cenu přezimování extra řešit a na léto šup s ním ven. Jen jsem koukal, že ho budu muset teď pro jistotu zatím přemístit do větší misky a obsypat akadamou. Je zasazený do nějaké rašeliny, která se dost sesychá.
Kdy budeš sklízet podošvestky ;) ?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Podokarpus

Příspěvekod pigie » 04 led 2010, 21:35

Tak, tuto rastlinku som dostala ako vianocny darcek. Je to posledny z mojich mala bonsajov a dufam, ze sa mu bude u mna darit. Chcela by som sa poradit o nasledovnom. Substrat v miske je asi zeolit, ale mam pocit, ze je ho tam malo. Korienky akoby boli aj nad nim a su na nich take hnede gulicky. Zasypat to trebars akadamou alebo pockat s presadenim do jari? Tu je foto rastlinky:
Obrázek
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Podokarpus

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 led 2010, 22:06

Nevím, jestli jsem tě přivítal na fóru a tak to tak činím, vítej u nás. Rostlina nejeví žádné známky nějakých problémů tak ji radši nech na to jaro. Ty kuličky na kořenech u podokarpusu jsou v pořádku, ona s nimi dýchá. Určitě bych aspoň ty kořeny přikryl zeminou, aby neuschli a na jaře přesadil do čisté akadamy.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Podokarpus

Příspěvekod pigie » 05 led 2010, 15:36

Milan dik, privitana som uz bola zo vsetkych stran :D Korienky som poprasila zeolitom a na jar presadim, pretoze sa mi to v tej miske vobec nepaci, ako su tam tie korene vlozene a ako z nej vytrcaju :naughty:
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Podokarpus

Příspěvekod Kllarka17 » 21 bře 2010, 21:07

Jen se chci zeptat, když máte Podokarpus v čisté akadamě, po jak dlouhé době přesazujete ? Po 2 letech nebo po 1 roce. Děkuju
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Podokarpus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 bře 2010, 21:11

Podle velikosti : ty malé 1x za dva roky (cca).
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Podokarpus

Příspěvekod Kllarka17 » 01 dub 2010, 10:39

Prosím ještě o radu. Mám podokarpus v čisté akadamě, ale začala mi usychat jedna větvička. Odstřihla jsem ji a jakoby se to přeneslo na další a zase uschla další...pokračuje to dál. Neměla bych po ustřižení použít štěpařský vosk ? Třeba je moc citlivý na ustřihnutí a reaguje uschnutím dalších ,, jehliček" .
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Podokarpus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 dub 2010, 12:27

Nechci být za rejpala, ale opravdu při přesazování odpovědně a cíleně zapravíš dřívkem akadamu mezi všechny kořínky ? Ukotvuješ stromek v misce ? Mě to přijdet ak, že mezi kořínky vzniknou vzduchové mezery bez akadamy a pak odumírají větve. Bez ukotvení stromku drátem v misce to taky nefunguje. A zamazávat rány nemusíš, jen veliké.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Podokarpus

Příspěvekod Kllarka17 » 01 dub 2010, 12:31

Dávala jsem si na to pozor ale na 100% to určitě nebylo, a ukotveý dráty není protože je vysoký asi 40cm a drží pevně i bez drátování sám. Snažila jsem se akadamu pečlivě dát mezi kořeny ale budu to muset ještě zlepšit. Má ho znovu přesadit ?
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

PředchozíDalší

Zpět na Podokarpus (Nohoplod, Kamenný tis)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron