Murraya paniculata

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Jarda Marek » 29 črc 2010, 14:01

Mě osobně se líbí taky :clap: jestli je od semínka, tak klobouk dolu, a jelikož pokojovky nedělám tak tahle mě opravdu nějak oslovila.
Jo a vítej mezi nás Ondro :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 črc 2010, 21:31

Díky hoši :clap: , jo taky si na to pamatuji z časopisu. ;) Jeto docela škoda, že murraye jsou trochu opomíjené. :cry: Jo a to zamechování báze kmene, taky mohu. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Luděk Rohovský » 09 srp 2010, 10:58

Souhlasím, zamechování báze je úžasné, ale jak to udělat, aby v se bytě udržel ten mech.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Václav Holakovský » 09 srp 2010, 16:53

Merglovi to delali tak ,že povrch misky vlhčili a přikryli folii, hovořil jsem snimi kdysi na jedné výstavě v kongresovém centru v roce 2001,škoda že se stáhli do ústraní mají veliké skušenosti s pokojovkama
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 srp 2010, 16:56

Luďku, já si myslím, že rostlina je pěstována někde ve vytápěném skleníku nebo studená chodba a přes zimu je tam přes 6°C až 12°C.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 srp 2010, 16:58

Aha, tak že takhle.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Ondra Němec » 13 zář 2010, 08:29

Milan Vohnout píše:Luďku, já si myslím, že rostlina je pěstována někde ve vytápěném skleníku nebo studená chodba a přes zimu je tam přes 6°C až 12°C.

No právě, že Merglovi pěstují svoje nádherné rostliny doma ve svém žižkovském bytě, na oknech obrácených do rušné ulice. I proto jsou jejich výsledky a kondice rostlin tak obdivuhodné. K zamechování rostlin v domácích podmínkách-není to tak složité, sám jsem držel mech na některých pokojovkách dost dlouho-i roky. Stačilo si sehnat mech nejlépe ze zdi na suchém, exponovaném stanovišti, rozmixovat, vzniklou kaší pokrýt substrát a pak už jen zalévat mlžením na povrch. Je to malinko alchymie, abyste nepřelili, ale nemusel jsem dělat kouzla s mikrotenem.
Ondra Němec
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 12:42

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 zář 2010, 18:21

Máš pravdu, Ondro, ale ten mech se musí obnovovat, protože když jsem to zkoušel, tak mi vždycky přes zimu zašel a tak jsem od toho odstoupil. A ještě něco, jsou jiné podmínky v paneláku a v cihlovém domě v těchto domech je přece o něco větší vlhkost než v paneláku i když jsem zjistil to, že když je panelák zateplený, je tam taky větší vlhkost oproti nezateplenému. Škoda, že jsi nebyl na vítavě v Praze, těšil jsem se, jak si pokecáme o pokojovkách.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Ondra Němec » 13 zář 2010, 20:14

Ale byl, jenže nějak jsme se asi minuli , odešel jsem docela brzy, ale s Jardou a Martinem jsem se stihl pozdravit. Mě ten mech držíval i přes zimu, ačkoliv nehody v podobě vyžrání neznámými larvami se mi nevyhly. Jenže pak jsem se rozhodl, že všechny moje pokojovky jsou "in process of development" a na podobné libůstky jsem začal kašlat. Měl jsem dokonce v misce jen takovou mechovou horu, to se mi moc líbilo.
Ondra Němec
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 12:42

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod Luděk Rohovský » 15 zář 2010, 09:27

Já jsem právě mech zkoušel několikrát udržet, sesbíral jsem ho ve sparách na chodníku apod, ale vždycky v suchém prostředí bytu odešedl i když jsem ho pravidelně rosil. Až teď se mi daří udržet mech na jednom mame Carmony. Mám ho tam asi o května a zatím se drží, dokonce se i rozrůstá. Uvidím jak dopadne během zimy. Říkal jsem si, že je to možná tou malou plochou, miska je asi 8x8 cm. No uvidíme.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Murraya (Muraya Tlustoslupka)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron