Murraya paniculata

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod vopat » 15 zář 2010, 21:47

Ahoj. Myslím si, že porostu mechu také dost vadí (kromě suchého vzduchu) zasolení substrátu pod ním. normálně se soli vysrážejí na povrchu a pokud je nahoře mech, tak se soli soustředí v něm a jemu to vadí. Na zahradě také, když mech pohnojíš, tak se mu to nelíbí, uschne a odejde. Také to u pokojovek zkouším a docela úspěšné je mlžení a zalévání destilovanou (demineralizovanou) vodou, která soli rozpouští a vyplavuje. Mám to štěstí, že si vodu vyrábím, kdybych jí měl kupovat, tak by to byl dost drahý mech.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod peter134 » 10 led 2012, 15:30

zdravím greenhornov.má niekdo osobnu skusenost s pestovaním muraje.je to moja srdcovka ale nedarí sa mi .pozeral som web,ale je tp velmi protichodné.díky za každu radu
peter134
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 lis 2011, 18:14

Re: Murraya paniculata

Příspěvekod ruda.p » 14 led 2013, 14:36

Minulí rok jsem na výstavě v Liberci dostal plody z murraye a tak jsem je zkusil zasadit, udělal jsem provizorní skleník z plastové nádoby po zelenině a zasadil do substrátu. Zaléval, mlžil a modlil se :lol: zatím moc úspěchu není pouze sem zaregistroval jedno semínko naklíčit a nedávno při rozhrnutí zeminy jsem našel další puklé a zelené, tak zatím neztrácím naděj a čekám na jaro zda se to líp rozjede.
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Murraya (Muraya Tlustoslupka)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron