Uschlá větev?

Uschlá větev?

Příspěvekod Carla » 12 úno 2010, 12:37

Ahoj, mám s rostlinkou menší problém. Z jedné větve mi opadaly všechny listy a už tam nic neroste. Mám tu větvičku dát pryč nebo počkat, že se třeba vzpamatuje? Co myslíte? :?:
Přílohy
IMG_1309.JPG
IMG_1309.JPG (36.72 KiB) Zobrazeno 3152 krát
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Martin Iša » 12 úno 2010, 13:03

Zkus nehtem odškrábnout kousíček kůry.Pokud je pod tím zelené, nech to být.V jakém to je substrátu? Vypadá to hrozně,určitě to bude přemokřené, budou hnít kořeny a tím pádem i větvičky. :think:Být tebou , přesadil bych.Propustný substrát.Už je tu o tom napsáno dost, ale pokud ti nebude něco jasné, klidně se ptej.Držím palce. :jedna:
Přílohy
carl..JPG
carl..JPG (16.14 KiB) Zobrazeno 3139 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 úno 2010, 13:04

Já myslím, že problém bude opět v zemině.Na obrázku jsou vidět zasolený povrch a pruh kolem kmene. Určitě bych přesadil a počkal zda se probudí. Na ustřižení je dost času.Zkus ji naškrábnout nehtem, pokud je zelená nech ji, pokud je hnědá odstraň. Koukám, že Martin byl rychlejší :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Carla » 12 úno 2010, 13:26

No, abych byla upřímná, já jsem to přesadila před asi 4 týdny. Je to přesazené do nějaké zeminy na bonsaje.
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 úno 2010, 13:56

Ta zemina na bonsaje je podle mých poznatků hrozně těžká a brzy se slehne a zatáhne, a pak nepřijímá vodu tak jak by měla.Je v ní hrozně jemný písek-bílý, který vše utemuje. Pokud mi nevěříš, zkus stromek zalít obvyklým způsobem, jak zaléváš. Pak ho vezmi celý i s miskou a potop do do nádoby naplněné vodou tak, aby po ponoření hladina byla asi 1-2 cm výš než povrch misky. Uvidíš, kolik bublin bude stoupat ze substrátu- to je známka špatného zalití. Určitě bych ho přesadil do akadamy-čisté, nebo alespoň znova do té zeminy pro bonsaje, ale s přimícháním jemného štěrku asi 2-3 mm v poměru 1:1.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Carla » 12 úno 2010, 15:46

Díky za rady, můžu se ještě zeptat - to bílé, ta sůl tam vzniká jak??? A kde se dá koupit ten jemný štěrk? V zahradnictví?
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 úno 2010, 17:36

Štěrk je třeba v malém balení v potřebách pro akvaristy. A sůl je ze zálivkové vody, nebo hnojiva. Chce to zalévat alespoň odstátou vodou cca 24 hod.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Uschlá větev?

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 12 úno 2010, 17:54

Carlo raději to přesaď do akadamy. ;)Když už to děláš.A dva roky budeš mít pokoj.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano


Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron