Ligustrum - suché listy

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Jarda Marek » 10 kvě 2010, 20:10

Ligustrum nemám, ale mnou označená a Tebou odstraněná větev tam myslím bude chybět :think:
Přílohy
foto1073.jpg
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Milan Vohnout » 10 kvě 2010, 21:19

A nejen tahle, chybí i větve do zadu. Dej jí hodně světla nejlépe letnit aby se vytvořil obrost všude, a budeš muset dopěstovat větve, které ti chybí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 10 kvě 2010, 22:56

Jo asi jsem to špatně pochopil a ostřihal ji moc, nicméně mi tu ukazujete, že ji mam ještě více ostřihat?? :o , to moc nechápu..Některé větve byli suché a tak museli pryč, z knížek jsem pochopil, že nemají být větve do zadu atp.! No snad to nějak obroste a kdyžtak pak hold budu muset dopěstovat další větev..
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Jarda Marek » 11 kvě 2010, 05:48

Směrem dozadu větve být musí aby Ti vytvářeli realitu prostoru, hloubku obrazu jakéhokoli stromku :think:
Jenom sestřihni ty tři větývky jak nakreslil Martin abys podpořil růst blíže ke kmeni
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 kvě 2010, 18:13

Musíš pochopit, že my rádi poradíme, ale podle fotek se to špatně radí a proto jeto lepší vidět rostlinu na živo. Podívej se na rostlinu zboku a uvidíš, jak ji máš plochou a z vrchu je to určitě samé. Proto, abys pochopil tak si vezmi papír a podrž ho tak abys na něj kouknul z vrchu, a uvidíš jak je plochý. Tak máš teď svoji rostlinu. A ten samý papír zmuchlej a podívej se na něj zas z vrchu a uvidíš, jak změnil svůj vzhled a prostor jak je členitý a hlavně je v nějakém tvaru než je plochý tak by měla být tvá rostlina, doufám, že mi rozumíš, co mám na mysli. Nebo lépe jdi ven a najdi si starý strom a jdi kolem dokola a uvidíš, jak vypadá, tak by měla být tvá rostlina. Tak nevím jakou knihu, si četl. Ale jak píše Jarda, do zadu větve dělají hloubku u samotné rostliny. Naopak, zepředu, by větve neměli být proti pozorovateli, aby šla vidět linie kmene, ale jen do určité výšky, pak jdou i větve proti pozorovateli. K tomu střihu co radí Martin, nechce, abys větve ostříhal totálně, ale bys zkrátil nové výhonky na dva nebo čtyři listy aby obrážela a hlavně vytvářela z holých větví tak jinak se pomalu zahustí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 11 kvě 2010, 23:37

Jasně, chápu, že podle fotek se to špatně radí než když to člověk vidí na živo..Jinak tomu začínám rozumět, větve ze předu ano ale jen menší a zezadu být můžou, aby tvořili hloubku celého stronu. Trochu mi teď mrzí, že jsem ji takhle ostřihal :(...jinak předek(pohledovku) jsem celou dobu bral, jak jsem již psal na obrázku, a je mi tu furt psáno, že by to měla být spíš druhá strana :think: ...asi bonsai trochu jakoby přesadim nebo spíš naklonim, aby stála rovně a pak to bude vypadat líp..Každopádně díky za rady, cením si toho :jedna:
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Martin Iša » 12 kvě 2010, 07:40

Nic si z toho nedělej.Každý z nás v začátcích nějaký ten kopanec udělal a někteří jako já ještě občas udělá. ;) Teď už jí radši nepřesazuj, ať se holka vzpamatuje.Větve ze předu až tak v horní třetině.Teď jen zakracuj ty konce větví , nech obrazit, a časem si pak vybereš tu správnou pohledovku.Nech jí čas.Držíme palce. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 22 čer 2010, 16:10

zdravim potřebuji radu, již tak 14 dní mam své bonsaje venku ale některé listy jak u ligustrum tak u fikusu mi začínají trochu po okrajích fialovět. Nevíte co to znamená? díky T.
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 čer 2010, 17:08

Tak to je určitě z prudkého sluníčka, ale fotka je lepší než hádat. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Jarda Marek » 22 čer 2010, 17:28

Myslím si totéž chce to víc mlžit nebo na tác s keramzitem
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků