Ligustrum - suché listy

Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 20 led 2010, 16:25

Zdravim, potřeboval bych radu, tuto bonsai mam již 2 měsíce ale stále se mi ji nedaří nějak uspokojit. Stále mi usychají listy. Nevíte čím by to mohlo být?
Zálevám, když je akadama suchá a kropim tak jednou za 2 dny. Ještě podotýkám, že mi nové listy rostou ale pak začnou taky usychat :(
Přílohy
foto679.jpg
pohled č. 1
foto679.jpg (83.02 KiB) Zobrazeno 5294 krát
foto681.jpg
pohled č.2
foto682.jpg
pohled č.3
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 led 2010, 16:38

Když se tak dívám na ty fotky, řekl bych že má katastrofální nedostatek světla, proto shazuje i nové listy. A hnojíš ho? Když je v čisté akadamě? Ta nemá žádné živiny.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 led 2010, 18:27

Podle mě má nedostatek vody, proto usychá, ligustrum je velký žrout vody a nejlepší je, mít ji v podmisce a po zálivce vodu nevylívat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 20 led 2010, 19:15

hnojim ji normálně jednou za 14 dní, akadamu mam jen na povrchu misky, no je možný, že má nedostatek světla, mam v pokoji i záclony, takže možná to bude tím, že má málo světla! ale třeba Fikus Kimmen roste naprosto super!
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 led 2010, 19:19

Tak to přesaď do čisté akadamy a dej na okno a bude po starostech :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Peter Petrik » 20 led 2010, 19:22

ahoj Koci. Akadama len na vrchu ti je na nic. neda sa ani kontrolovat zalievanie lebo inac rychlo schne akadama a inac normalna zemina. ja by som ho presadil najlepsie do cistej akadamy. a zaclona ti uberie 30 az 50 % svetla a este ak by si ho mal dalej od okna... v kazdom pripade ho presad do cistej akadamy vezmi si nejaku vacsiu podlozku, na nu nasyp zeolit a zvlzci ho. na to poloz misku so stromcekom. tak sa okolo stromceka udrzi vlhkost a mozes ho dat aj na parapet.drzim palce
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 led 2010, 19:23

Já jsem myslel, že je v celé akadamě, tak důvod může být, že je naopak přelitá. Jak píše Láďa je to nejlepší řešení.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod koci » 21 led 2010, 19:07

Přelitá určitě neni. A radíte mi, abych ji přesadil JENOM do akadamy?? To sem někde slyšel ale pak nebude mít dostatek živin oproti půdě na bonsaje né? A hlavně mi přijde, že by mi tam asi pořádně nedržela. Hlavně ji mam koumácky zdrátovanou (neměl sem silnější dráty) tak sem musel udělat to, co vidíte na obr.
Ještě se chci zeptat. Nevadí, když hodně často používám zalévání podmokem? oproti zaléváním ze shora.
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 led 2010, 19:32

Tak konečně ! je stoprocentně přelitá,podmok je to nejhorší co může být. Zkus si představit, že tě někdo potopí hlavu do vody a bude čekat, až tu vodu odpaříš nohama. :oops: Jasně do čisté akadamy, celý stromek přes odtokové díry přidrátovat a zalévat horem. Co vyteče, vyteče, ale obnoví se při každé zálivce vzduch u kořenů a to ta kytka potřebuje. A hnojí se kapalným hnojivem, tím dostane živiny. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum - suché listy

Příspěvekod Martin Iša » 21 led 2010, 20:32

Výborné přirovnání. :jedna: :clap: Jdu to zkusit, ale nemám pokojovky :think: ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron