Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod milos seman » 10 říj 2012, 19:04

Ahoj Greenhorňáci!

asi tak 7 měsíců se snažím pěstovat různé druhy pokojových bonsaií, některé více a některé méně úspěšně. Později jsem narazil na toto výborné forum kde jsem čerpal rady, jelikož jsem asi jediný v mém okolí koho to zajímá tak jsem se zaregistroval abych se měl s kým podělit. Nicméně chtěl bych pár ukázat a zjistit váš názor a rovněž mám jednu novuu a to ligustrum chinenesis a stále se nemohu rozhodnou jak ji tvarovat... Kdybych dělal na foru nějaké chyby tak se předem omlouvám, jsnažím se vložit první příspěvek :D

Tady obrázek carmony před
Obrázek

po
Obrázek

a tady zmiňovaný ligustrum
takhle jsem ho koupil

Obrázek

takhle přistřihnul
Obrázek

a něco takovéhleho bych asi chtěl, co vy na to?

Obrázek

Děkuji za jakékoliv připomínky
Naposledy upravil milos seman dne 13 říj 2012, 18:07, celkově upraveno 2
milos seman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2012, 17:17

Re: Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod Peter Petrik » 10 říj 2012, 19:28

Ahoj vítam ťa na fóre. Tak v prvom rade hneď jedna pripomienka, buď presádzaj alebo tvaruj. Nikdy nerob oboje naraz :naughty: Teraz ich už nechaj tak,
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod lacike » 12 říj 2012, 15:37

Ten vtaci zob to rozdycha v pohode, je to burina. Iny druh by sa na to uz asi vy***l :D

Co sa tyka tvarovnia, tak vtaci zob je super ako ho mas, ten navrh do buducna je posun k horsiemu. Celkovo sa mi zda, ze chces listnace znasilnit do stylu ihlicnanov ;)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod milos seman » 13 říj 2012, 18:04

Určitě mu nechci dělat teď nějaké zásahy, chci ho nechat růst a příští rok s ním něco musím udělat takhle se mi nelíbí a nestotožňuji se sním. Možná máš pravdu, že ho tlačím do jehličnanu, bude to asi tím ze v paneláku bez balkonu je pěstovat nemůžu tak si to snažím vynahradit... No nicméně kdyby vás něco napadlo co s ním udělat přivítám jakýkoliv nápad.
milos seman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2012, 17:17

Re: Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod lacike » 16 říj 2012, 18:28

A co sa ti nepaci? Daj prec ten jin, rozlozenie kostrovych vetviciek na prcka vyzera super, uz musis iba dopestovat jemnejsie vetvenie, co nejaky cas bude trvat a hotovo. Budes vidiet, ako za zahusti, bude to pekny stromcek. Navyse pri stalozelenych druhoch extra struktura nema velky vyznam, ved su stale zelene..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ligustrum chinensis - ptačí zob tvar

Příspěvekod milos seman » 16 říj 2012, 20:49

Nelíbí se mi větve obzvlášť ta horní vlevo přijde mi jak umělá, uvidím jak se mu bude dařit. Jinak díky a nechám ho růst pak dodám zase foto....
milos seman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2012, 17:17


Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron