Indentifikace Bonsaie

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod vopat » 15 srp 2011, 21:30

Stříhání a přesazování k sobě patří, takže s tím problém určitě nebude. Hlavně nejdřív ostříhat a pak zkracovat kořeny, ne obráceně :!: Tu délku větviček nemusíš samozřejmě striktně dodržovat na dva listy, to bys z ní udělal ježka :lol: . Ten stromek bude mít v budoucnu nějaký tvar, podle obrázku zřejmě bude ve stylu volně vzpřímený. Takže prober nehodící se větve - které se kříží, které jsou suché, které rostou v přeslenu z jednoho místa, které rostou přímo nahoru, nebo přímo dolů atd., to je ale nadlouho a chce to více číst ve foru a v knížkách a časopisech. Potom upravíš tvar koruny tak, že nějaká větev bude mít třeba 5 listů, některá jen 2. Hlavně, aby měl stromek nějaký tvar - nemusí to být zrovna koule :evil: . Vršek koruny stříhni víc (na 2-3 listy) a spodní část ponechej trochu delší. Energie ve stromku je vždy více v horní části, takže se stříhá trochu více. Do spodních větví jde energie méně - ponechávají se delší. Určitě to zvládneš, pak pošli foto. :jedna:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Jarda Marek » 15 srp 2011, 21:35

vopat píše: Energie ve stromku je vždy více v horní části, takže se stříhá trochu více. Do spodních větví jde energie méně - ponechávají se delší.


Tady musím říct, že pouze u AZALEK je to obráceně ;) u azalek jde většina energie do spodu a do vrcholu méně.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Venca920308 » 15 srp 2011, 21:38

Tak tohle byla vyčerpávající odpověd .. :!: Děkuju moc .. snad ted už vím vše, co jsem potřeboval ... Fotku sem hodím podle toho, jak se mi to povede.. :D třeba ji udělám eltní sestih, uvidím, co se dá dělat s tou korunou .. taky jsem četl, že kořeny zkrátit takřka o polovinu ... ... No, doufám, že zítra přijde poštou substrát a nová miska... a já budu moct odstartovat boj .. :D Takže ještě jednou díky.. Kdybych něco potřeboval, ozvu se :clap:
Venca920308
 
Příspěvky: 40
Registrován: 14 srp 2011, 20:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod vopat » 15 srp 2011, 21:49

Pokud substrát nepřijde, vůbec nevadí, času je dost. Alespoň budeš mít víc času na prostudování nějakého materiálu k přesazování a stříhání. Jinak stromek můžeš ostříhat i dopředu několik dní, to vůbec nevadí. Psal si, že budeš stromek přenášet domů - potom by bylo i možná lepší přesadit až doma. Stromek v akadamě nebude moc držet, takže se bude viklat a to není dobře. Dá se samozřejmě ukotvit v misce drátem - taky najdeš na foru.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Venca920308 » 15 srp 2011, 21:52

Jojo, o kotvení vím .. už mám připravené dráty.. a nastudovaný postup .. :) Na začátku fora mi byl poskytnut odkaz, kde je zdokumentovaná přesadba.. a je to tam moc pěkně udělané, takže hodně vsázím na ilustrační návod, který rozhodně pomůže :)))
Venca920308
 
Příspěvky: 40
Registrován: 14 srp 2011, 20:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod vopat » 15 srp 2011, 21:54

Jarda Marek píše:
vopat píše: Energie ve stromku je vždy více v horní části, takže se stříhá trochu více. Do spodních větví jde energie méně - ponechávají se delší.


Tady musím říct, že pouze u AZALEK je to obráceně ;) u azalek jde většina energie do spodu a do vrcholu méně.


No vidíš, Jardo, to jsem nevěděl - pořád se učíme. Azalky moc nedělám, jen venku na zahradě.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Jarda Marek » 15 srp 2011, 22:13

vopat píše:No vidíš, Jardo, to jsem nevěděl - pořád se učíme.


Je to Vláďo o setkáních kde se kecá a kecá a kecá :-))) a samozřejmě maká ale to Ti vyprávět nemusím :-)))
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Venca920308 » 15 srp 2011, 22:25

Tak rad jsem načerpal snad dostatečně.. Zítra se na to vrhnu, pokud budu mít prostředky... dám vědět, jak jsem dopadl :))
Venca920308
 
Příspěvky: 40
Registrován: 14 srp 2011, 20:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Jarda Marek » 16 srp 2011, 05:47

Kdyby ses přeci jen tak trochu bál, písni na email a vsobotu můžeš dorazit a přesadíme to spolu :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Indentifikace Bonsaie

Příspěvekod Venca920308 » 16 srp 2011, 07:47

Tak to já se bojím, to je jasný .. :D ALe dorazit nemůžu, jsem celý prázdniny v práci :))
Venca920308
 
Příspěvky: 40
Registrován: 14 srp 2011, 20:18
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků