Ligustrum chinensis - Tvar???

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod lacike » 23 črc 2011, 00:29

Ale uz kus!

Kto z nas nebol netrpezlivy, neurobil chybu a neposiel mu aspon jeden strom nech hodi do mna kamenom, ako sa hovori :D

Citaj, studuj, pytaj sa, informacii aj ludi tu je dost :jedna:
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod petradelt » 23 črc 2011, 12:33

Moje slova, na první pokus už dostala Hanka do těla dost, :evil:
teď jak z toho ven. Osobně bych se přimlouval za co nejrychlejší návštěvu u Ládi,
a ještě to zkusit přesadit protože jinak to jak se říká přemírou snahy "upečuješ". :think:
Pořád budeš zalévat aby tě stromek neuschnul, a on ti uhnije.
Lády se neboj, on sice někdy demonstruje v trenclích, ale bonsaje zná. :clap: :o :clap:
(Navíc je teď chladněji, tak neváhej a do toho :jedna: )
Láďo už mám zase mínusovej bod, já vím. :oops:
Přílohy
u Kotála.jpg
u Kotála.jpg (150.6 KiB) Zobrazeno 1807 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Hanna1991 » 23 črc 2011, 20:54

Já vím, že to byla chyba... jenže já bych se k Láďovi stejnak neměla jak dostat. Navíc nebydlím přímo v Plzni a teď o prázdninách je to takový blbý. Pro tu bonsaj jsem se sice rozhodla unáhleně, ale jenom proto,že paní, co prodává ty bonsaje říkala, že se o to mám starat jako o normální pokojovou kytku. Doporučila mi tu "speciální" zeminu, dala mi pokyny co jo a co ne... a já si myslela, že na tom nemůže být taková věda. Tak tedy nevím. To mi řekněte, proč teda prodávají přímo zeminy pro bonsaje, když pro ně vůbec nejsou vhodný? Protože na obalu (a i ta paní to říkala) je, že se to s ničím už smíchavat nemá, že to obsahuje vše, co je nutné... :( taky jsem si myslela, že když budu mít problém, že stačí rada tady a nebudu muset hned vyhledávat "bonsajistickýho doktora". Promiňte... ale už vidím taky, že jsem byla dost naivní. Prostě jsem si myslela, že to není žádná věda.
Hanna1991
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2011, 11:11

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Pepča » 23 črc 2011, 21:19

Budu tak trochu za rebela, ale podle listů, bych řekl, že se jedná o ptačí zob. Mám za to, že Segerecie má listy jako kožovité, lesklé a drobnější.
Jiná věc je substrát, možná kdyby si Hanka přečetla tady články o substrátech,namíchala by si vzdušnou směs i bez akadamy.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Jarda Marek » 23 črc 2011, 21:22

Hani neváhej, Láďa má telefonní číslo pod příspěvkem v podpisu, on už něco vymyslí neboj a zavolej mu :P
a doufám že jsme Tě svými příspěvky nějak neodradili, uvidíš že kolikrát cokoli té kytce dáš, ona ti to mnohonásobně vrátí :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Roman Hlavinka » 23 črc 2011, 21:26

žádnej učenej z nebe nespadl.Všecko,co je tady napsaný,jsou jen a jen obrovské skušenosti těch skušenějších,kteří rádi poradí zase Nám,méně skušeným.Patří jim za to velké poděkování.Prázdniny neprázdniny.Myslím,že Vás Plzeňáků je tady toliko,že spolem musíte pomalu sousedit.A o tom,že rádi a ochotně poradí,není myslím pochyb.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Compel Lubomír » 24 črc 2011, 21:42

Roman, jasný co píšeš, jenže je vidět že i ten kdo prodává, se chová jen jak byznysmen a tady je nejlepší hodně číst a do krámu jdu jako už maličko obeznámen a nenechám se nějakou paní zvyklat, přestože mluví jako kniha. Každý kdo tady píše tak se snaží jen pomoci i v tom aby docházelo k co možná nejmenším omylům a chybám.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků