Ligustrum chinensis - Tvar???

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod pájaombre » 22 črc 2011, 08:07

Na fotce dle mého skromného názoru je opravdu sagerécie čajová :| nikoli ligustrum,jemné lístky s žilkami :mrgreen: pro začátečníka bych moc nedoporučoval,vlastní špatné zkušenosti :roll: ,ale jinak držím palce...
Čauky pájao...
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Peter Petrik » 22 črc 2011, 10:26

Ahoj. ja si tiež myslím že je to sagerécia. lístky na fotke síce nieje dobre vidno ale mne to pripomína sageréciu
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Hanna1991 » 22 črc 2011, 13:19

Ahoj, já už tu včera pak nebyla... takže jsem byla koupit tu zeminu, přesadila jsem a dávám sem foto, aby jste odborným okem shlédli stav. Kupovala jsem jí z tohoto internetového obchodu: http://www.bonsai-shop.cz/index.php?p=p ... %E8%ED+zob a Ptačí zob by to tedy měl být... přibalili mi k tomu i návod na Ptačí zob! Tak teď tedy nevím, jak se o to mám starat, jestli je to něco jinýho :think: V každém případě: všiměte si na fotce toho vyčnívajícího kořenu. Co s tím¨? Nejde to do té zeminy nijak zatlačit a nechci to poškodit...
Bonsai.JPG
Bonsai.JPG (70.39 KiB) Zobrazeno 3026 krát
Hanna1991
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2011, 11:11

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Hanna1991 » 22 črc 2011, 13:26

Ještě sem dávám pro lepší identifikaci víc zblízka ty listy, jestli to nějak pomůže
listy.jpg
listy.jpg (128.46 KiB) Zobrazeno 3019 krát
... to by mě teda zajímalo, co to doopravdy je! :-D
Hanna1991
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2011, 11:11

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod lacike » 22 črc 2011, 13:28

Nemala si sa tak ponahlat, pri tomto hobby je to pravidlo cislo 1. Presadila si totiz ten stromcek z blata do blata :D Specialna zemina na bonsai je na figu, mohla si zobrat radsej akadamu, ako tu uz bolo spomenute ;) Aj ked stoji 3x viac...

K typu stromceku - daj tu (ostry) detail listku, zistime, co to vlastne mas. Ak ma jemne zubkovany okraj a list je leskly, tak je to sagerecia, ak hladky a list je matny tak ligustrum.

Ku korenu - podla mna ziadna vada, mne sa take dokonca paci, pridava to na veku a charizme stromceka :-) Ak sa ti to nebude pacit, tak mozes o rok odstrihnut pri prisadzani..

EDIT: teraz som si vsimol detailne foto, podla mna je to urcite sagerecia
Naposledy upravil lacike dne 22 črc 2011, 13:36, celkově upraveno 1
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod pájaombre » 22 črc 2011, 13:30

Čauky Hani,jsem si jist,že opravdu nejde o ligustrum(ptačí zob),ale jak sem již psal sagerecie čajová :naughty: kořen bych zatím neřešil,jedná se malou rostlinku.K tomuto druhu tu již vše perfektně popsal náš pokojovkář :D Tak si to najdi a přečti.
Některá centra jsou košér....Hodně štěstí v začátcích a nenech se odradit,stojí to za to :jedna:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Hanna1991 » 22 črc 2011, 13:33

Mně nejde udělat ta fotka moc detailní... ale když se na to kouknu, tak ten list má po stranách zoubky... a celkově je lístek spíš lesklejší... tak nevim :blednu:

Tyjo, tak mi ale řekněte, jak je možný, že vám přímo v bonsaj-centru pošlou úplně jinou rostlinu! Vždyť, kdybych se sem nezaregistrovala, tak bych to ani nezjistila... to bych se o ní pak starala úplně jinak :think: :shock: takže jste si jisti? Ještě pro zajímavost: To co mi "přišlo" je prý tohle: http://www.bonsai-shop.cz/index.php?p=p ... ptaci-zob- to už to vidim taky, že to není ona - má úplnš jiné listy...
Hanna1991
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2011, 11:11

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 črc 2011, 14:27

Je to sagerecia thea, podle listů i kůry. A hlavně je docela drahá, za tu cenu jsi mohla mít dvě. :think: :jedna: Ty dvě deci akadamy bych ti věnoval zdarma a alespoň by ta kytka rostla, což záhy poznáš sama, že v tom do čeho jsi sázela neporoste ani náhodou. Ale komu není rady, tomu není pomoci. Ať se ti daří dál pěstovat, abych nebyl za zlého pesimistického starce. :jedna:
Proč jsi ten kořen neodstřihla při přesazování, nebo ho alespoň nepřichytla drátem?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Jarda Marek » 22 črc 2011, 15:44

Ladislav Kotál píše: Ale komu není rady, tomu není pomoci.



No jak vidím rada nepomohla :think: proč tu vlastně radíme ? Protože nás to baví :P

Hani jen jednu věc, první rostlinu jsem se odvážil přesadit po dvou letech v začátcích a to ještě pod odborným dohledem jede :P ale proto jsme to fórum založili aby došlo co možná k nejmenším ztrátám a spokojenosti každého z nás :P

Držím palce :jedna: ať se rostlince i Tobě daří a ber to jako výtku :mrgreen: , protože jen neustálýn učením a zdokonalováním sebe sama se bude našim rostlinkám a posléze i nám, dařit co možná nejlépe :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ligustrum chinensis - Tvar???

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 črc 2011, 22:23

Taky tě vítám. Můj názor je ten že jsi už pro začátek zvolila špatně. Totiž, maličkou rostlinku. Už babička tě varovala. Možná by ti darovala tčeba řízek z čínské růže nebo něco jiného co dělá dřevo. I taková crasula ( sukulent ) se dá pěstovat jako bonsaj. Teprve když by se ti dařilo je držet při životě a osvojila si některé zákonitosti života rostlin, mohla sis pořídi něco jako budoucí bonsaj. Znáš to, kdo chce moc, nemá nic. Budiž ti to poučením. Ono pěstovat " pouze kytku" je o maličko snašší než bonsaj. Jinak hodně pročítej toto forum a naučíš se co a jak. Především trpělivosti. Hlavně se nedej odradit prvotními neúspěchy. Stojí to za to!!!
Naposledy upravil Compel Lubomír dne 24 črc 2011, 21:34, celkově upraveno 1
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník