Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 zář 2009, 20:10

Na svém jalovci jsem měl přebytky po prostřihu a nechtěl jsem je vyhodit, když se jim tak dobře dařilo a to by byla škoda a tak jsem si zkusil řízkování. Posílám pár fotek tak posuďte sami. Asi bychom měly dodržet několik pravidel, tak tady jsou. Podmínka je prý, aby dřevěné řízky měly patku, bylinné nikoliv, někde jsem to četl, že pak lépe koření, tak jsem se podle toho řídil. A asi něco na tom je. Odříznuté řízky jsem namočil do vody a pak posypal práškovým stimulátorem a zasadil do čisté akadamy. Ne ale moc hluboko cirka okolo 2cm. Jen se špatně sázejí do akadamy a musí si člověk pomoci pinzetou. Ještě po měsíci se mi povedlo při zálivce vyplatit a tak jsem musel vše znova opakovat, tak velice opatrně zalívat. Nejdříve jsem je dal do polostínu a pod mikroténový sáček a vyztužil špejlemi, aby se sáček nebortil, když se orosí. Po měsíci kořenění šli na přímé sluneční záření, když to tak milují. Zasazoval jsem někdy v dubnu a ještě doteď jsou pod sáčkem, tj. do konce září. Od srpna je postupně přivykám na suchý panelový vzduch a už postupně jim větrám a už v říjnu odstraním mikroténový sáček. A uvidíme, jak budou reagovat na první zimu. ;)
Přílohy
zky s patkou.JPG
zky s patkou.JPG (83.12 KiB) Zobrazeno 5887 krát
Ošetřeny stimulátorem.JPG
Ošetřeny stimulátorem.JPG (86.44 KiB) Zobrazeno 5889 krát
Zasazeny do akadamy.JPG
Zasazeny do akadamy.JPG (87.21 KiB) Zobrazeno 5888 krát
Přikryté řízky.JPG
Přikryté řízky.JPG (98.93 KiB) Zobrazeno 5882 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Peter Petrik » 04 zář 2009, 20:52

hm teda Milane :clap: ja som tiez odrezkami rozmnozoval borievku mam ju v cistej akadame a ma tooooooooolko vela korienkov. Milan este raz :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Jarek Servus » 05 zář 2009, 22:32

Díky za vysvětlení, jako obvykle podrobné a srozumitelné i pro mě :clap: :clap:
Naposledy upravil Jarek Servus dne 14 zář 2009, 15:32, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 zář 2009, 13:12

Když mohu a vím, tak velice rád poradím a to hlavně greenhornům. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Danego78 » 25 lis 2009, 20:25

Dobry den jsem novacek,ale chtel jsem sem poprosit,jiz marne hledam asi 2 mesice,kde by se dal sehnat juniperus formosana?zatim jsem na nej nikde nenarazil a ani na netu,krom e shopu libcany kde bohuzel sice v nabidce je,ale jinak je polozka prazdna.dekuji predem za radu.
Hellebrand Daniel
mcbeywaley@seznam.cz
mob: 608 780 303
Uživatelský avatar
Danego78
 
Příspěvky: 193
Registrován: 25 lis 2009, 20:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Martin Iša » 25 lis 2009, 20:48

Vítáme tě na foru.Chtěl jsem poradit ty Libčany, ale když je nemají tak nevím. :think: No, snad bude někdo vědět, třeba p.Svačina, Milan nebo někdo jiný.Držím palce, ať se zadaří. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod vopat » 25 lis 2009, 21:27

Ahoj Milane, mohl bys prosím napsat, jak ti doma v paneláku prospívá ten Jalovec :?: Docela bych do něj také šel, ale nevím, jak se tváří na ústřední topení. A jak se daří tvým řízkovancům :?: Doufám, že se všechno chytlo a už to roste :)
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Lada Fabián » 25 lis 2009, 21:46

Také bych měl zájem o nějaký řízek jalovce.Kdyby se povedlo zakořenění a neměl si místo, u mě by se našlo. :lol:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod vopat » 25 lis 2009, 21:50

Aha, ono to asi vyznělo jako žádost o řízek. Tak jsem to ale nemyslel, já radši vepřovej :lol:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Řízky z pokojového jalovce (Juniperus formosana)

Příspěvekod Milan Vohnout » 25 lis 2009, 22:21

Danego, nejdříve tě přivítám na fóru, já ho kdysi koupil v Chomutovském supermarketu, ale vím, že na 100% byl dovezen z Libochovic. Asi by bylo dobré napsat jim mail ohledně pokojového jalovce. Jinak nevím kde ho sehnat. Vláďo ahoj, v paneláku mi jde skutečně dobře. Mám ho pořád na okenním parapetu v obýváku, která směřují na jihovýchod. Teplota kolem 24°C v zimně a je i kousek od radiátoru a nevidím, že by se mu to nějak nelíbilo. Ale jedno ale jetu u nás se moc netopí. Jak vidíš podle fotek ve vedlejším tématu a tak si nemohu stěžovat. Jen co bych mu vytkl, že mi nějak moc nesílí ale na shohina mi to zas tak nějak nevadí. Rada, když budete kupovat pokojový jalovec, zaměřte se i na sílu kmene. Samozřejmě i záleží, jaké podmínky jim dáte, jako letnění a podobně. Jo řízky z šesti kousků mi zbyly jen tři a vím proč. Důvod byl na ně moc suchý vzduch v paneláku a měli málo kořínku tak to chudáci nezvládli. Měli být pod ochranou až do jara, bohužel no příště. Ostatní šli hned pod mikroténový sáček. O zbylé tři jsem taky přišel, díky návštěvě. :evil: Až budou nové a dostatečně za kořené tak se ozvu, na jaře začnu tvarovat a tak nějaké navíc udělám. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Juniperus (Pokojový Jalovec)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron