Oživení Carmony2

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Jan Kalivoda » 03 úno 2010, 05:13

Jak pisu u jilmu okamzite presadit, jak radi Milan, pouzit cistou akadamu, osetrit proti fungam-houbam a "modlit se aby kytka prezila" ostrihat kvety i poupata berou energii, kdyz tvrdis, ze obrazi tak nebude problem, napis jak to dopadlo.
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 úno 2010, 19:58

Jo a není náhodou něčím napadena nějakým prevítem. Jak píše Honza, neopomenout udělat i ten nějaký postřik.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod alenab » 03 úno 2010, 20:57

Můžete mi ještě poradit nějaké hnojivo pro carmonu. Kamarádka má stromek v pořádku, ale neví, co by bylo nejvhodnější, jestli můžete poradit nějaký konkrétní výrobek, byla bych ráda. Hledám také, kde koupit všechny věci pro moji carmonu, ale nemůžu najít obchod, kde by měli všechno (akadamu, plus nějaký ten postřik a nejlépe i hnojivo), znáte nějaký? Díky.
alenab
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2010, 21:11

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2010, 21:22

znám jich víc, jen nevím odkud jsi :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod alenab » 03 úno 2010, 21:37

Třebíč, Jihlava, ale myslela jsem spíš netový obchod, nemám moc času a prostoru nakupovat.
alenab
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2010, 21:11

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2010, 22:47

Nejblíž asi bude p. Svačina v zastávce u Brna. Odkaz je v "odkazech". :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod alenab » 13 úno 2010, 20:21

Zdravím. Provedla jsem postřik proti houbových chorobám a je přesazeno. Kořeny byly špatné, při vymývání odpadávala spousta zčeralých drobných kořínků. Zčásti byla na kořenech přilepená hodně stará hlína od dřívějších přesazení. Ale kořeny pod kmenem vypadaly docela bodře, takže mrtvé nebyly. Dost mě překvapilo, že hlína byla hodně suchá, i když na povrchu to vypadalo, že je zalito. Chtěla bych se proto zeptat, jak mám teď zalévat, jestli mám vždy ponořit, nebo zalévat normálně, pak tedy kdy, jak má akadama vypadat, aby se muselo zalévat? Díky.
alenab
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2010, 21:11

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Martin Iša » 13 úno 2010, 20:49

"Hlína" byla suchá? No tak to musel být beton.Takové vodítko pro zalévání je barva akadamy.Světlá je suchá, tmavá mokrá.Tak že pokud je povrch suchý, ještě den počkat a pak zalít.Protože na povrchu je už sucho, uvnitř ještě bude nějaká vlhkost.Přelití nehrozí, protože v akadamě přebytečná voda odteče.Zalévat normálně dokud nebude z odtokového otvoru odcházet přebytečná voda.Chce to ale jemné kropítko. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod Roman Hlavinka » 13 úno 2010, 22:11

ahoj.Trošku odbočím a přiživím se.Prosím Vás,čím stříkáte proti plísni???Po přesazení do AKADAMY se mě sem tam oběvují bílé chomáčky na povrchu,někdy aji u paty stromku.děkuji
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Oživení Carmony2

Příspěvekod vopat » 13 úno 2010, 23:06

Romane, to bude chtít asi nafotit, protože bílé chomáčky dělají spíš živočišní škůdci - vlnatky a jiné potvory.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků