Čaj fuki

Re: Čaj fuki

Příspěvekod jajozh » 21 led 2010, 17:04

No carmona ma biele kvietky a veeela. :D
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Lukáš J. » 21 led 2010, 18:13

Ale já myslel tu carmonu na té fotce, že nemá květy. Nebo je tam alespoň nevidím. :think: Ta moje je má :lol:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 led 2010, 19:58

Bez komentáře, jen lituji koci, aby se vyznal, co vlastně má za rostlinu. Koci jestli mi věříš, tak jeto Carmona na 100% jeto úplně prosté, Carmona má dva druhy listů, jedny jsou oválné a druhé na koncích na obou krajích, na špice je lehce vykrojena. Na listech jsou malé chloupky. Kvete hodně a často a na většinou po celé rostlině, květ jednoduchý, barva bílá jako by vosková, plody jsou zelené a později se červenají. Kmen je světle hnědý a poměrně hladký. Ale Sagerecie má listy taky oválné ale listy jsou na krajích jemně pilovité. Kmen je taky hladký ale je tmavě hnědý a odlupují se šupiny. Tak kmen má pak dvě barvy, příklad třeba u našich platanů. Květ má taky býlí ale je složitější, plody jsou taky zelené, začnou jako by červenat ale pak hned černat.
Tak si koci vyber, jakou máš rostlinu, je mi moc líto, že zrovna ta tvoje to odnesla, já se omlouvám.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Lukáš J. » 21 led 2010, 20:36

Tak já myslím, že v tom měl jasno od začátku co má za rostlinku a shodli se na tom všichni a p. Homolu už netřeba řešit... ;)

Ale když už se tu rozeběhlo téma se dvěma kytičkama zeptám se i já... jak snáší carmona a sagrécie světlo? Snesou přímé slunce a k tomu přizpůsobit zálivku, nebo se musí stínit? Jaké s tím máte zkušenosti?
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 led 2010, 19:13

Obě dvě snesou přímé slunce, jen čaj fuky přes polední slunce je lepší aby procházel stín. Ano, musí se zvýšit zálivka.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Čaj fuki

Příspěvekod koci » 29 led 2010, 10:27

Koukám, že se to tu nějak rozjelo :shock: , každopádně Vás uklidním, kvítky už mi rostou a jsou bílé ;) Takže snad je to už jasné, co mam za stromek :jedna:
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Čaj fuki

Příspěvekod koci » 19 kvě 2010, 15:09

Tak jsem tu zpět. Carmona mi nějak uschla přes zimu a tak jsem ji musel poměrně dost ořezat. Nyní vypadá takto. Předtím jsem ji měl tak půl metru od okna (ale před záclonama) - což byla asi chyba, protože mi dost hnědly lístečky. Tedka ji mam na parapetu u okna, které směřuje na jih.Není to nic good ale furt lepší než ty záclony. Snad až bude lepší počasí, tak ji dam letnit. Snad se víc chytne a začne rašit nové listy a větvě :)
Přílohy
foto1105.jpg
předek
foto1106.jpg
zadní část
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Jarda Marek » 19 kvě 2010, 15:27

Podle mého nevypadá tak špatně, jen bych asi odstranil (být to moje rostlina) i tu spodní větvičku vyrůstající z oblouku :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Čaj fuki

Příspěvekod Martin Iša » 19 kvě 2010, 15:36

V každém případě bych odstranil tu dolní větev.Celé to ruší, a klidně z toho může být pěkný vysokokmen. ;) A nebylo by od věci, udělat z toho něco netradičního.Třeba polokaskádu. 8-)
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Čaj fuki

Příspěvekod jajozh » 20 kvě 2010, 10:12

Ta volba s tou polokaskadou sa mi velmi paci,ja by som isiel do toho.. :jedna: Ano a tu spodnu vetvu vazne treba dat prec..Inac :clap:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Předchozí

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků