carmona - presadenie

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Peter Petrik » 21 srp 2009, 13:25

Tekže sľúbené foto Carmony
P1020594.jpg
P1020599.jpg
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Jarda Marek » 21 srp 2009, 13:32

Vypadá hezky, nezapomeň ji na poprvé pořádně prolít ať vyplavíš všechen prach. :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Luděk Rohovský » 21 srp 2009, 13:33

Přesně jak píše Jarda, bohužel 90% pokojových bonsaí jsou importy z Tchaiwanu a Číny a pod. A ty tam jsou dělány na kšeft. Rostliny jsou zasazeny v jakési směsi jílu a bůhví čeho. Jednou když jsem přesazoval cesmínu, zjistil jsem, že je zasazena v čemsi co pevností připomínalo beton z 30. let. Dnešní betony jsou proti tomu bláto. :D Proto u pokojovek jako zásadní považuji okamžitě po nákupu přesadit do propustného substrátu. Klidně na podzim s tím, že na jaře se to udělá znovu a pořádně včetně střihu kořenů.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Jarek Servus » 21 srp 2009, 13:38

petradelt píše:Ač starý kmet, termín přepravní substrát jsem ještě neslyšel. Možná je to ostuda. :oops:
Domníval jsem se, že rostlina zakoupena u zahradníka bude v tom nejlepším pro ní.
Jak může zahradník vědět že mu to tam nezůstane do příštího roku? :think:
Určitě to před zimou nepřesazuje. Tak nevím.
Petr z New Bubu

Pokud je to ze supermarketu, nebo z většiny květinářství a subtropická k tomu, používá se nejčastěji kokosová vlákna a podobně savý materiál. Má výhodu - udrží hodně dlouho vodu, ikdyž je na povrch suchý, a nevýhodu - udrží hodně dlouho vodu, ikdyž si myslíš, že už je suchý. Proto nejčastěji dojde k přemokření kořenů.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Peter Petrik » 21 srp 2009, 14:15

Chalani diky za rady. :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 srp 2009, 17:47

Nejdříve jsem nechtěl reagovat, protože kluci už poradili. Tak jen ještě o tom starým substrátu, jak napsal správně Jarek, že se jedná o kokosová vlákna smíchaná s jejich jílovou zeminou. Tento přepravní substrát má výhodu v tom, že drží dlouho vodu. A já se vůbec tomu nedivím, protože přeprava lodí z Asie do Evropy trvá několik dní a pak se ještě kamionem převeze do bonsai centra. To jen asi pro zajímavost. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Peter Petrik » 21 srp 2009, 19:00

hm ked som presadzal Sageréciu tak ten ,,substrat" ak sa to teda da tak nazvat bol zmes piesku tych kokosových vlakien a nejakej zeminy alebo ktovie co to bolo ze som sa len cudoval ze ako to v tom mohlo rást. :think: Ale mas pravdu Milan, ta cesta je velmi dlha a tak to v niecom musi byt. My mozme byt radi ze sa to vobec k nam dostane :)
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod petradelt » 22 srp 2009, 13:22

Díky za vysvětlení, u těchto dovážených stromků to chápu,
ale co třeba azalky v relativně velkém kontejneru zakoupené u českého zahradníka.
To jsem měl na mysli. Nevydrží do jara? :think:
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Jarda Marek » 22 srp 2009, 20:17

Ty Ti Petře vydrží do jara určitě, ale azalku můžeš přesazovat od března do října viz. viewtopic.php?f=79&t=428 záleží co s ní chceš dělat poté a naco ji připravuješ.
Abych odpověděl, český zahradník Ti určitě řekne kdy ji máš přesadit, ale stromek na tvarování určitě přesadíš co nejdřív abys měl přehled o kořenech a mohl je začít tvarovat do misky. :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: carmona - presadenie

Příspěvekod Compel Lubomír » 11 zář 2009, 15:59

Chlapci, co tady diskutujete o carmonach. Chtěl bych se optat na přesazení carmony ještě do konce září. Našel jsem dva kousky v práci v kanceláři. Byly to takový nedochudčata nevím kdo se o ně staral ale dnes jsou na tom o něco líp i začaly obrůstat. Přišel jsem na to kdo je zdědil a byl požádán o radu. No to není problém, jenže jak dobře víme nejlepší je to na jaře. Jenže misky jsou už olezlý solema a jinejma blevajzema, vypadá to fakt poblijonsky. Někde tady jsem četl, že do konce řína by to šlo přesadit do čistý akadamy. Mohl bych si tedy pustit ústa na špacír a trošku se pochválit jako, že to samo sebou jde atd. atd. atd? Nechtěl bych aby si na mě potom dotyčný ukazoval - to je von jak mi poradil a kytky mi umřely. tak teda díkec Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník