Skomírající Čaj Fuki

Skomírající Čaj Fuki

Příspěvekod Martas » 25 čer 2012, 20:00

Zdravím. Měl bych prosbu. CCa před 2ma léty jsem tu psal o problému po přesazení Carmony. Po radikálním zásahu do kořenů jí žloutly listy opadávali a celkově rostlina vadla. Tenkrát pomohlo rychlé přesazení do Akadamy a použití bonsai elixíru, který rostlinu nakopnul a začala růst krásně. Teď jsem po 2 letech na jaře přesazoval znovu poněvadž akadama se začala pomalu rozpadat a již tak už byl čas k přesazení. Na kořeny jsem dával pozor, hlavně vlásenkové jsem se snažil nepoškodit. jen jsem je mírně zastřihl. Přesadil jsem rovnou do akadamy a jak týdny plynuly tak stromek začal skomírat a né a né se rozběhnout. Sice se oběvovali nové lístky, ale celkově neprospívá ještě do teď. Nevím čím jí nakopnout, aby zas krásně zhoustla a byla hlavně zelená. Nepřelévám ji. Nestojí v průvanu a světla má dostatek. Rosím ji, ale nic nepomáhá. Hlavně nevím jak pomoci. Připojuji foto.

[img] http://martasl.rajce.idnes.cz/Bonsaje/#DSC_0001.jpg
Martas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009, 19:02

Re: Skomírající Čaj Fuki

Příspěvekod Compel Lubomír » 25 čer 2012, 20:53

Tak za 1. opravdu úžasná fotka. Za 2. proč fotku nedáš na forum tak jak se to dělává? Za 3. co ta lahvička vedle kytky? ( ELIXÍR?)
Carmonu mám taky v acadamě, chlastá jak divá, pokud má vody málo tak si o ni řekne. Od 20. května je na východním balkoně, slunce cca do13 - 14ti hodin. Ta fotka na rajčeti je z před dvěma lety nebo současná? Co se elixíru týče, já na něj nevěřím. Hlavně nevím co za zázračný elixír to je.
Zkus se polepšit s fotkama a trochu víc informací ohledně přesazení, kde stojí atd. Z informace, mám problém s kytkou po přesazení, je trochu málo.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Skomírající Čaj Fuki

Příspěvekod Martas » 26 čer 2012, 18:37

Zdravím. Jelikož se na tomto fóru moc nepohybuji tak nevím jak se tu pracuje s fotkama. Myslím že hlavně, že fotka je. Tato fotka je samozřejmě současná podoba. 2 roky starou bych k popsání současné situace nedával. Elixír jsem před těma 2ma roky aplikoval současně s přesazením do akadamy takže těžko říci co pomohlo více. Já si též myslím, že pomohl hlavně vzdušnější substrát. Tentokrát jsem přesazoval úplně stejně cca březen - duben. Omyl jsem kořenový bal od rozsypané akadamy, lehce zkrátil delší kořeny.Na dno misky jsem dal akadamu. Akorát díry jsem zacpal větším keramzitem, ale voda normálně protéká. Po přesazení jsem dal nejdříve na východní okno. CCa po 14 dnech na západní okno řekněme na plné slunce. Po dobu 14 dní jsem nehnojil vůbec. Vodu jsem doléval denně při vidině suché akadamy. Nové lístky sice přibývali, ale stejně rychlě zase žloutly a hlavně ztratili tu svou sytě zelenou barvu. Trvá to samozřejmě dodnes. Bohužel během té doby se stalo to, že přítelkyně při manipulaci se záclonou zavadila o větev a celou Carmonu shodila na zem při čemž se vysypal všechen substrát. Musel jsem ji proto znovu přesadit. Tentokrát také do akadamy, ale s příměsí substrátu pro bonsaje.
Martas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009, 19:02

Re: Skomírající Čaj Fuki

Příspěvekod ruda.p » 26 čer 2012, 18:58

mě po přesazení nejdříve šla dobře, ale potom začli listy vadnout jednoduše jsem rosil a snažil se o přiměřené zalévání, byla na východní straně okno co stíní velký javor, ted už jede dobře a trvalo to asi 2 měsíce než se vzpamatovala,do ted nevím čím to mohlo být asi šok s přesazení
redukoval jsem ji větévky, aby neměla takové zatížení na odpařování přes list to je vše co jsem jí provedl

elixír jsem nedával ani nevím zda by to pomohlo :?: spíš si myslím že to funguje jako placebo víra tě uzdraví :lol:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Skomírající Čaj Fuki

Příspěvekod Compel Lubomír » 26 čer 2012, 21:57

Martas, tak to vyhození po přesazení z misky by mohl být ten hlavní zádrhel. Vyzkoušej na kytku dát igelit sáček, zvnitřku sáček zaros( jako rosit) nedávej ji na plný slunce jen na světlé místo.Do pytlíku udělej na vrcholu pár dírek aby ti to nezačalo plesnivět. Chraň před průvanem a nahnoj třeba Kristalonem nebo nějakým hnojivem na kytky ale jen poloviční dávkou. Pod tím igelitem by to měla rozchodit. Nebude to ale za týden. Dvakrát za sebou přesadit je docela stres.
Přidávám foto. Pokud si všimneš nových přírůstků, zalévám v tu chvíli kyž se malinko svěsí. Nejvyšší čas.
Tak ať to přežijete.
Přílohy
carmona.JPG
carmona.JPG (128.81 KiB) Zobrazeno 3672 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín


Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron