Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 22 bře 2012, 14:51

Chlapi diky za info. Pred chvili jsem ji presadil. Zeolit jsem jako spodni vrstvu nakonec nadavael (ja blbec jsem si objednal moc maly, 1-1,5mm) Na dno jsem dal nakonec kopecek Keramzitu. Jako substrat jsem namichal Akadamu s Keramzitem v pomeru 2:1. Po presazeni jsem ji kompletne slil a substrat tak vycistil. Telka uz jenom cista voda. Usadil jsem ji dale od okna (cca 3m), ale svetla je v obyvacim pokoji dost. Tak jsem zvedav co se v nasledujicich dnech bude dit. :think:
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 bře 2012, 18:37

tři metry od okna máš zhruba 6x menší světlo než na okně. Tak nevím, jestli se to stromku bude líbit :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 22 bře 2012, 18:48

Takze ji mam umistit primo u okna? Pres den tam ale sviti slunce a ja tady nekde cetl, ze se ma po presazeni dat do polostinu. Tak jsem z toho nejaky zmateny :)
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 bře 2012, 18:54

Jen jsem napsal, o množství světla,nic víc. Osobně bych ji nechal aklimatizovat po přesazení ,aby na ní nešlo slunce a pak bych ji dal blíž o oknu, nebo na něj. (chce to zkusit) :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 23 bře 2012, 17:22

No uvidime jak se holka udrzi no. Kazdopadne ji sleduji kazdy den. Jinak jsem se chtel jeste zeptat, jestli muzu nejak zjistit stari bonsaje. Asi by to slo podle letokruhu, ale rezat ji nechci. Jednou si pamatuji receptar, kde nejaky odbornik na bonsaje rikal, ze 1cm tloustky kmene je cca 10 let. Je to pravda?
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Compel Lubomír » 23 bře 2012, 23:54

Vono taky záleží na druhu, jestli je to venkovní nebo pokojová, zda pěstovaná ve volné půdě, v pěstební nádobě nebo už ve finální misce. Pokud jde o tvoji kytku, tak tyto importy mají cca 6-8 let. Jsou i starší k mání ale tam už je to o jiných penězích.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 13 dub 2012, 23:26

Chlapi, asi jsem něco podělal. 22. března jsem ji přesadil, asi po týdnu mi odpadly všechny květy a od té doby narostlo jen pár mini zelených lístků (1-6mm), ale většina z nich vypadá, jako by chtěly uschnout. Navíc rostou pouze na vrcholu rostliny a ve spodní části vůbec. Nevíte čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Předchozí

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron