Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 19 bře 2012, 16:45

Zdravim vsechny rostlinare :) PROSIM O POMOC!!!

Dopredu bych se rad omluvil, pokud me hloupe otazky nekoho rozesmeji.

Rad bych se zeptal, jak dlouho muze asi Carmone trvat, nez se aklimatizuje? Jsem uplny zacatecnik a nerad bych o ni prisel. Domu jsem ji privezl pred necelym mesicem. Bohuzel, ale nektere listy opadavaji, nektere blednou a jine zase zloutnou. Carmona je u okna a ma dostatek svetla. Celkove se, ale Carmona porad drzi. Zalivam ji jednou za dva dny. Chtel jsem se zeptat, jestli je toto normalni. Take asi pred dvemi tydny zacaly rust kvety, ale tyto stale nechteji rozkvest. Stale jsou pouze jako pupeny. Nevim, jestli dobre hnojim. Koupil jsem hnojivo od znacky TerraSan. Zredil jsem hnojivo v pomeru poloviny uzaveru na 2 litry vody. V navodu se dale pise, ze mam hnojit jednou za dva tydny jemnym kropenim. Chapu to spravne, ze z tech dvou litru, ktere jsem naredil pouze polovinou uzaveru mam Carmonu pouze kropit? Neni to malo hnojiva na 2 litry? Na internetu jsem take nekde narazil na pevne hnojivo v podobe kulicek. Nebude toto lepsi. Dale se take pripravuji na presazeni. Koupil jsem si akadamu, keramzit a zeolit. Narazil jsem na tenhle clanek http://www.bonsaicentrumkosice.sk/bonsa ... E-BONSAJOV a prijde mi pro me (jako uplneho zacatecnika) velice srozumitelny. Mel bych vubec tedka, kdyz se objevily pupeny presazovat?

Velice si budu vazit toho, kdyz bude nekdo na mych nekolik otazek reagovat. Dekuji predem.
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Milan Vohnout » 19 bře 2012, 18:01

Jestli tomu dobře rozumím, tak kropení mysleli spíš zalévání nebo postřik na listy. A ohledně přesazení bych se na to vrhl, já třeba se chystám tenhle týden nebo příští podle času. Jen pak pozor u Carmony na studený průvan. Jak píšeš, že žloutnou listy, může být zrovna tenhle důvod nebo z nedostatku vody nebo naopak, tak i může být prudké sluníčko, Carmony ho za oknem moc nemusí. Jinak, tě vítám na našem fóru a klidně se ptej já nebo ostatní ti rádi poradí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 20 bře 2012, 10:41

Dekuji za raekci. Jen jeste par otazek. Kdyz Carmonu presadim, tak mam ocekavat, ze mi odpadnou listy? Nebo by to mela vydrzet? Dneska jsem ji dal dale od okna, takze uvidim, jeslti se ty listy nespravi. Taky uvazuji o zakoupeni pevneho hnojiva http://www.svetbonsaji.cz/hnojivo-na-bonsaje/ . Co bysta mi poradili? Biologicke hnojivo nebo Osmocote?
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Luděk Rohovský » 20 bře 2012, 11:48

Hnojivo vůbec neřeš dokud se Carmona nespraví. Hnojit začni, až když začnou růst nové lístečky. V čem ji máš zasazenou?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 20 bře 2012, 14:33

Je zasazena v puvodnim substratu, ve kterem byla i zakoupena, ale nevim co to je za slozeni. A ulozena je v plastove misce. Uz mam vsechno pripravene (nova miska, Akadama, Keramzit, sitka na otvor, draty), o vikendu se chci do presazeni pustit. Tento tyden by mi jeste mel dorazit Zeolit. Nejake clanky jsem uz cetl, takze vim, ze se po presazeni hnojit nema. Ta otazka byla myslena spise do budoucna :) Jestli je lepsi tekute nebo ty kulicky. :think:
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 bře 2012, 15:34

Kristalon start, za pár kaček na 500 litrů vody to jistí, a máš pokoj na léta. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 bře 2012, 17:19

Já používám obě dvě hnojiva jak osmocote tak i kristalon. Osmocote dávám při přesazení, teda přesněji přimíchání substrátu dám malou lžičku na jednu rostlinu. Vše taky záleží na velikosti bonsajové misky pro určitou rostlinu. Tekuté hnojivo dávám pak, až rostlina začne růst, dřív ne.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Mildaha » 20 bře 2012, 23:40

Takze osmocote nebo biologicke hnojivo do substratu pri presazeni zamichat muzu? Ja myslel, ze se nesmi hnojit vubec :?:
Uživatelský avatar
Mildaha
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2012, 23:41
Bydliště: Havirov

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod lacike » 21 bře 2012, 01:56

osmocote a podobne produkty sa rozpusta postupne, pretoze gulicky maju roznu hrubku steny, ktora ked sa rozpusti tak sa uvolni samotne hnojivo. Primiesat ho kludne mozes, prve tyzdne sa urcite nerozpusti skoro nic, takze je to bezpecne ;)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Blednuti, zloutnuti a opadavani.

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 bře 2012, 17:54

Dík Lacike, odpověděl za mě a dobře. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron