Carmona, aneb cesta tam a zase zpátky

Re: Carmona, aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvekod ruda.p » 26 bře 2012, 09:48

Gratuluji k cestě za poznáním tvé Carmony a dáním ji nový vzhled :jedna:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Carmona, aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvekod Luděk Rohovský » 17 bře 2013, 11:11

Ahoj lidi, jenom krátké info k Carmonám. Carmony letním venku obvykle od května do září. Loni, když jsem stromky odnášel domů, zjistil jsem, že po reorganizaci nábytku se mi jaksi jedna Carmona do bytu nevleze. Tak jsem ji nechal přes zimu na nevytápěné chodbě společně s jilmy. Celou zimu jsem ji průběžně kontroloval a tak jednou týdně zalil. Carmony, které jsem měl v bytě, za zimu vyhnaly na hlavní větvi až půlmetrové výhony. Carmona na okně vůbec nic. Minulý týden jsem ji dal v pracovně na stůl, kde na ni svítí slunce. Během toho týdne začínají všude rašit nové lístky a zárodky větviček.
Takže začínám přemýšlet nad tím, že to takto budu u Carmon praktikovat i nadále. Prostě ta energie, kterou pokojové Carmony vráží celou zimu do výhonů, které stejně na jaře jdou pryč, se u té okenní Carmony projevily kompletním rašením po celém stromku.
PS: Než tuto metodu příští rok vyzkoušíte, zkuste to nejdřív pokusně na nějaké ne úplně Top-ten Carmoně. :)
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Carmona, aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvekod Luděk Rohovský » 28 bře 2013, 13:52

Máte někdo zkušenosti se vzdušným hřížením Carmony. Ne, že bych měl obavy o úspěšnost, ale jde mi o to, nakolik je v našich podmínkách reálné sílení kořenů. Nerad bych odhřížil stromek a měl po pěti letech kořeny furt jako nitky.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků