začátek

Re: začátek

Příspěvekod Compel Lubomír » 15 led 2012, 17:06

K cenově dostupným propustným substrátům patří mj. antukový kamínek, a štěrk, který se používá pod zámkovou dlažbu, tkz. rýže.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: začátek

Příspěvekod ruda.p » 15 led 2012, 21:36

Dík všem za vysvětlení, je pravda že za mého mládí nic takového nebylo a tak jsme se lopotili s mícháním všeho možného.
Já dělal dřív v lese tak jsem neměl nouzi o kvalitu a lehkost zeminy, akadama má asi tu výhodu že je hygienická a propustná, kořeny tak netrpí, ale zas se musí stromek vždy kotvit, tak další stromek asi tedy přesadím do ni a bude to Serisa.
Naposledy upravil ruda.p dne 11 úno 2012, 00:31, celkově upraveno 1
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: začátek

Příspěvekod pájaombre » 16 led 2012, 08:06

Čauky Rudo,o substrátech je tu toho napsáno spousta ;) stačí si po pročtení pouze vybrat,spíš by mne zajímal tvůj výběr rostlin.Jak čaj fuki tak i serisea jsou aspoň podle mne celkem choulostivé a na prostředí náročnější rostlinky(vzdušná vlhkost,kolísající teplota,náchylnost při přemokření aj.)Za sebe bych raději doporučoval do začátku fíkus,ligustrum(ptačí zob,jilm čínský,podle mého odolnější rostliny vůči našim chybám :?
Toť asi vše,čauky z jihu...a ať se daří.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: začátek

Příspěvekod ruda.p » 16 led 2012, 21:53

je to jednoduché, nějakou zkušenost již mám a výběr je spíš spontální je to materiál který se levně pořídil i přesto je zachovalí a když neobstojí u mě, tak but jsem špatný já, že jsem to nezvládl a nebo jsem opravdu pořídil materiál který byl už na odchodu a nebolí mě ta investice, třeba zrovna Carmona stála 185,-kč
ostatní nepřesáhli 385,-kč
Opravdu nakupuji jen levně a spontálně,pokud chci získat zkušenosti tak právě proto, nic víc nemohu k tomu dodat a jen to že zatím nejsou prostory na venkovní :D
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: začátek

Příspěvekod ruda.p » 08 úno 2012, 10:52

zdravím po delší době na Carmoně
tak musím konstatovat že jak byl začátek úspěšnej tak ted registruji asi průvan !!! listy pozvolna žloutnou ale né plošně
dal jsem jí na jiné místo kde nehrozí průvan a uvidím.
zálivka střídmě jen jsem udělal hloupost že jsem použil misku s pevně přidělanou podmiskou
při větší zálivce musím konrolovat a ostranovat vodu aby tam nestála a dýchalo to ze spoda
odstranil jsem květy kterých má spoustu a listy co žloutly tak ted nezbývá než sledovat stav
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: začátek

Příspěvekod Compel Lubomír » 08 úno 2012, 22:37

Škoda že si neudělal fotky, s tou miskou máš pravdu. Že musíš hlídat vodu aby ti nezůstala v podmisce ale asi nebude střídmou zálivkou. Průvan by to mohl být, vsadil bych spíš na ulití. Vyzkoušej špejli do substrátu. Tak na 20 min., pokud bude vlhká (špejle) ještě se zalitím počkej. Neboj ona to dá. Brzy bude lepší počasí.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: začátek

Příspěvekod ruda.p » 08 úno 2012, 22:48

no udělal jsem fotky ale až po odstranení těch listů a květů, má chyba že jsem to nedal před tím
i když je tam vidět ještě nádech žlutých listů
špejle je už zabodlá tak dám vědět
tak po 25min špejle ve stavu bych řekl normálním nezaregistroval jsem žeby byla nějak moc přemokřená
tak to bude spíš tím průvanem ono taky začlo dost mrznout tak jestli neofokla, je to krátce co začla schazovat listy pozvolna
Přílohy
IMG_0822_PP.jpg
IMG_0822_PP.jpg (70.34 KiB) Zobrazeno 2163 krát
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: začátek

Příspěvekod Jurino » 09 úno 2012, 18:04

Ahoj,
mne podobne žltli listy asi tak 3 týždne naspäť. Podľa mňa príčina bola tá, že vtedy 2 týždne v kuse padal sne a bolo stále pod mrakom. Slnko sme nevideli a tak sa to prejavilo aj na rastlinách. To samé mi urobil brest a ten je podľa mňa na to svetlo ešte náchylnejší ako carmona.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: začátek

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 úno 2012, 20:46

Hele chalapi, mám carmonu asi metr od balkonového okna, když vyleze slunko tak mi na ten balkon panička pověsí prádlo a je zase po slunku. Zatím si kytka nestěžuje. Sic bych se tím ani neměl chlubit ale každý den dávám na balkon monterky když přijdu z rachoty, i v těch mrazech, dokud to ze sebe všechno nezhodím, balkon je otevřen, praktikuji to tak od doby co jsem pokojovky uklidil z balkonu do bytu. Carmona na to vůbec nereaguje, žije si stále svvým životem. Tak nevím. fakt bych řekl - dost vody.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: začátek

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 úno 2012, 22:23

Já bych řekl, že Carmona je náchylná hlavně na špatnou zálivku ale víc po zalití a studený průvan, který i projde špatně těsnícími okny a mohou být i plastová okna. Proto jak píše Luboš, má ji dál od okna přes zimu a chrochtá si blahem :P a tolik světla nepotřebuje jako třeba Jilm.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron