Špatné přesazení.

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 čer 2010, 17:14

Vidím a čtu, že čaj fuki dělá velké problémy, proto vám velice rád doplním klíč o čaj fuki ale bude to tak do neděle, dřív to nestihnu, mám docela dost práce, tak děkuji za pochopení.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Lukáš J. » 04 čer 2010, 15:39

Pro ty začátečníky co pořád hledají alternativy akadamy jen jedno: vykašlete se na to! Čaj fuki mi v akadamě vděčně roste naprosto bez problémů i s mými prakticky nulovými zkušenostmi. To samé platí pro ostatní stromky (až na tu mrchu serissu... ale ta už se vzpamatovává). :)
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 čer 2010, 15:44

Lukáši, :clap: :clap: Není nad vlastní zkušenost, pak jdou experimenty stranou :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Martas » 04 čer 2010, 17:34

Tak jsem dal na vaše rady a skomirajici carmonu jsem přesadil do akadamy, zalil podmokem a zastříknul krapet bonsai elixírem. Akorát bych se chtěl teď zeptat zda ostříhat všechny zbývající povadlé lístky a nebo rostlinku nechat tak jak je??? Jinak na okne ji raději nenechávat, že?? Zatím ji mám tak metr od východního okna.Díky
Martas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009, 19:02

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod jajozh » 04 čer 2010, 18:23

No ja by som nic nestrihal,nechaj ju tak ako ju mas,nie na slnko :naughty: ,musis pockat ci jej to pomoze...Moze to trvat aj tri tyzdne,tak bud trpezlivy.. :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Martas » 30 čer 2010, 19:56

Tak přesazení do akadamy pomohlo nečekaně rychle a stav carmony se tak rázem změnil jako kdybych mávnul kouzelným proutkem. Začali růst nové lesklé lístky a začala znovu kvést. Stalo se tak relativně rychle a bez žádné ztráty větve,přikládám aktuální foto. Tak Vám moc děkuji za rychlé a dobré rady po kterých jsem rychle jednal. :clap:
Obrázek
Martas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009, 19:02

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 čer 2010, 20:16

Možná bys ji měl ještě zbavit kvítků, ať se nevysiluje a dává sílu do lupení. :clap: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Peter Petrik » 30 čer 2010, 20:47

tak tak ako vravi Láďo, ostrihaj kvietky, dost to vysiluje rastlinu. drzim palce. :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Špatné přesazení.

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 črc 2010, 16:47

Tak ta se pěkně vzpamatovala, taky se přimlouvám na odstranění květů, podpoří růst nových listů a neboj, nové květy budou zas plno na stromku. A jestli ještě mohu dodat, jestli je venku, a má hodně světla tak v tak malé misce už by se měla zalít. Carmony jsou taky pěkný žrouti vody v období veder ale přesto nepřelévat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Carmona (Čaj fuki)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron