Pepř

Pepř

Příspěvekod stork » 29 kvě 2009, 12:20

Tak mám ho také doma, zatím se moc neprojevuje. Lístky jsou krásně zelené, zatím jsem nestříhal. Je to taková bonsai made in china. No časem uvidíme co s ní. Asi forma keře nebo stromku.
Přílohy
_MG_0156 web.jpg
_MG_0156 web.jpg (72.5 KiB) Zobrazeno 5062 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 kvě 2009, 18:24

Storku, jen se zeptám, ti jsi ji přesadil do akadamy nebo tak koupil v akadamě. Nebo je jen akadama na povrchu. Jestli je jen akadama na povrchu, tak ji přesaď nebo přes zimu můžeš mít problémy.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pepř

Příspěvekod stork » 29 kvě 2009, 19:43

Zatím je pouze v substrátu z krámu. Už jsem měl jeden doma a zničehonic mi běhěm měsíce odešel, ale total. Dám na tvou radu a na podzim ho dám do akadamy. Nebomyslíš hned? Mámji doma. Ještě se zeptám,mám také cesmínu,myslíš,že také do akadamy? Zatím v ním mám pouze jilm.
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 kvě 2009, 20:09

Napíšu ti to takhle, já všechny koupené pokojovky přesazuji hned do akadamy. Teď se ochladilo, tak pozor na chladno a průvan a ne moc zalévat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pepř

Příspěvekod stork » 29 kvě 2009, 22:05

Milane prosimtě to dáváš do akadamy i fikusy? Mám nějaké doma.
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 kvě 2009, 23:15

Dřív jsem je míchal s pokojovým substrátem pro pokojové rostliny v poměru 1:1, 2:1 i 3:1 podle toho kolik jsem zrovna měl akadamy při ruce ale to bylo všechno špatné, rostliny sice rostli ale nebylo daleko k nechtěnému přelití a to hlavně v zimních měsících. Taky jsem zkoušel i složení s hrubším štěrkem nebo rozdrcené kousky cihel a i perlit ale to podle mně nebylo pořád ono. Výš ono se to i odvíjí podle toho, jaké máš stanoviště. Akadama je velice vzdušná jen tak se neudusá oproti běžnému substrátu a má i výhodu, že dobře vsákne vodu, kterou postupně uvolňuje a tak nehrozí přelití, podle mě vyrovnaná zálivka. Kořeny velice rychle rostou a jsou i drobnější a hlavně hustější než v běžné zemině. Je i o něco teplejší a udržuje menší teplotní výkyvy než běžné substráty. Další výhodou podle mě, že je i dekorativní a není těžká oproti jiným substrátům. Tak že teď už vše jedině do čisté akadamy. Zkrátka nemohu si stěžovat. Jen asi s pořizováním může být problém, protože není zas tak běžně dostupná, jedině v bonsai centrech nebo v marketech kde se prodávají bonsaje a tam se i odvíjí vyšší cena za akadamu oproti bonsai center. Nikoho nechci a ani nemohu a nebudu nutit do kupování akadamy natož aby ji používaly pro pěstování rostlin, ale mě se zkrátka rostlinám v ní daří, oproti běžným substrátům a proč jim odepřít něco, co jim evidentně vyhovuje. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pepř

Příspěvekod Jarda Marek » 30 kvě 2009, 06:18

pro Milana: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Pepř

Příspěvekod Václav » 30 kvě 2009, 18:56

Takže ty Milane všechny pokojovky dáváš jen do čisté akadamy,jestli to dobře chápu?
Václav
 
Příspěvky: 92
Registrován: 27 kvě 2009, 18:42
Bydliště: Březno okr.Louny

Re: Pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 kvě 2009, 18:59

Ano, jeto podle mě, nejvhodnější materiál pro pokojové rostliny.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pepř

Příspěvekod stork » 30 kvě 2009, 19:23

Tak jsem ho přesadil a budu pomalu pokračovat na ostatních. :clap:
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Další

Zpět na Caragona (Čínský pepř)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron