Opadávání pepře

Re: Opadávání pepře

Příspěvekod Jurino » 15 zář 2011, 22:09

Chcem Vás poprosiť o radu s mojím korením. Dostal som ho ako darček a bolo objednané z nemenovaného Top bonsajcentra ako väčší stromček (cca 40 cm). Došlo kuriérom vo veľmi dobrom stave, ešte aj kvitlo. Presadil som ho do akadamy a dal na miesto bez priameho slnka k JV oknu. Dva týždne bolo všetko OK, potom naraz opadlo asi 90% olistenia. :cry: Na radu z bonsajcentra som ho dal von na priame doobedňajšie slniečko. Od 11:00 do 15:00 naň nesvieti, potom opäť poobedné slnko. Je vonku už asi mesiac a odpadli mu len asi 3 lístky, ale žiadne ani najmenšie náznaky po tom, že by nejaké nové rašili! Pri presádzaní som mal pocit, že ho už niekto tesne pred tým presadil a "riadne" mu okosil korene, len na také asi 3-4 cm dĺžky. Rástli však už aj nové vlásočnice. Mohlo sa stať, že som ho tým presadením "dorazil"? Čo s ním teraz, nechať ho ešte vonku? U nás teraz bývajú teploty nad ránom okolo 8 až 10 °C.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Opadávání pepře

Příspěvekod jajozh » 16 zář 2011, 11:29

Podla mna si ho nemal znova presadzat,hlavne ked kvitol.Pozri ci je zivy pod korou..skus sem hodit foto..
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Předchozí

Zpět na Caragona (Čínský pepř)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron