Přesazení

Re: Přesazení

Příspěvekod Marťas » 26 zář 2010, 21:29

Uvidíme co se bude dít dále, teď je trušku mokřejší ta akadama, dal jsem ji dneska do sprchy a pockám jeden jilm se rozjel po 14 dnech, krásné výhonky a jeden teď trošku stoji, tak snad se taky rozjede,ale ten pepř jsem zjistil že je choulostivější. :(
Marťas
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26 črc 2010, 19:50
Bydliště: Dolní Benešov, okr. Opava

Přesazení

Příspěvekod Hana Kolářová » 29 zář 2010, 13:06

Zdravím všechny nadšence,

koupila jsem si na netu tyto stromky a nyní je chci přesadit. Akadamu jsem nesehnala a tak mám k dispozici... keramzit, perlit, písek, štěrk (rejži), substrát na bonsae a klasickou zem. Poraďte, co mám použít a v jakém poměru?
Snad není pozdě, ten fikus se mi moc nelíbí :blednu:

Předem moc děkuji za radu.

Hanina
Přílohy
DSCN0840.JPG
DSCN0840.JPG (67.3 KiB) Zobrazeno 2601 krát
Hana Kolářová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 30 srp 2010, 10:27
Bydliště: Úsilné u Českých Budějovic

Re: Přesazení

Příspěvekod Petr Brejška » 29 zář 2010, 16:45

Hanko, já osobně bych perlit nepoužíval neboť se ti bude vyplavovat.Podívej se v zoomarketu zda mají pro kočky "mici" je to podestýlka.Je vyrobena z křemeliny a drží vlhkost.Nesmí hrudkovat.Je to na tom pytli napsané.Já to též používám v kombinaci s tím štěrkem.Substrát musí být propustný.Namíchej to 1:1.Věřím,že se ozvou ještě další s jinými návrhy.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Přesazení

Příspěvekod Hana Kolářová » 29 zář 2010, 16:49

Moc děkuji za radu.
Hana Kolářová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 30 srp 2010, 10:27
Bydliště: Úsilné u Českých Budějovic

Přesazení v zimě?

Příspěvekod miriam6 » 07 pro 2011, 19:18

ahojky a napřed po dlouhé době zdravím všechny greenhorny, potřebovala bych poradit, dneska jsem získala 3 velké keře čínského pepře, místní květinářství dělalo čistku ;) jsou asi 40 cm vysoký ve velkých asi 3litrových květináčích v běžným zahradním substrátu, 2 jsou pěkný a třetí dost oscchlá chudinka, a teď nevim jestli je přesadit hned teď v zimě do akadamy nebo s tím počkat do jara, a jak moc jim můžu zredukovat kořeny aby se vešly do misky nebo menšího květináče, a pak kdy je ostříhat, jestli zároveň s přesazováním nebo nepřed ostříhat a přesadit třeba až po měsíci až se vzpamatujou.

moc díky za radu Iva
Uživatelský avatar
miriam6
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 dub 2010, 11:59
Bydliště: Kladno

Re: Přesazení

Příspěvekod Compel Lubomír » 07 pro 2011, 22:07

Taky ahojky po dlouhé době. Já osobně bych počkal na jaro. Pokud předpokládáš že potřebujou zachránit, tak přesazuj hned. Píšeš že jen jeden je oschlý ostatní pěkné. Ten oschlý bych strčil do foliáčku pro zvýšení vlhkosti a snad i pro stálejší teplotu a ochranu před průvanem. Nepíšeš kde je budeš udržovat při životě přes zimu. Tím zakrytím ovšem nic nezkazíš. Dej pozor na přelití a přímé slunce - snad ještě někdy bude :P . Pochází z tropických oblastí střední a jižní ameriky, evropy a asie. Tím bych se řídil. Teplota vzduchu by v zimě neměla klesnout pod 15 stupňů. Protože je z tropů miluje vlhko a teplo. Snese( po zakořenění ) i přímé slunce. Nevadí jí ani polostín nebo stín. Snad Ti to pomůže.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Přesazení

Příspěvekod miriam6 » 08 pro 2011, 17:35

ahojky, díky moc za radu, raděj jsem se ptala protože tyhle potvůrky jsou trochu choulostivější, ale jsou dost velký tak by mohly být odolnější, ta oschlá vypadala uboze ale po pár hodinách po zalití se krásně srovnala, tak jen prostříhám oschlý a nalomený větvičky a počkám do jara, snad mezi tím vymyslim jak je ostříhat, teď totiž vypadají spíš jako keříky do živého plotu :D zimovat je budu v bytě v chladnější mástnosti, myslim že teplota tu na to bude ideální, jen nevim jestli jim bude stačit vzdušná vlhkost, moc suchej vzduch tu neni tak snad jo. určitě mi rada pomohla, díky.
Uživatelský avatar
miriam6
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 dub 2010, 11:59
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Caragona (Čínský pepř)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron