Buxus harlandii

Buxus harlandii

Příspěvekod janinka » 13 úno 2010, 10:59

Ahojte lidičky.... můj Buxus začal usychat....přitom je asi 2metry od okna, na světle,ale ne na přímém slunci a ne přímo u topení. Ale už to asi nepůjde zachránit...co teď???? Mám ho prostříhat? Pomůže mu to??? Poraďte prosíííííím..... :blednu:
Taky jsem se tady na foréch dozvěděla, že je nejlepší dát baonsaje do akadamy...jako jen do akadamy? Já ji mám jen na vrchu...mám celkem čtyři bonsaje,ale nevím kdo je kdy ppřesazoval a jsou v hlíně a na vrchu je akadama....

Předem děkuji a doufám, že Buxusáčka zachráním společně s váma....
janinka
 
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2010, 14:57

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod Jarek Servus » 13 úno 2010, 12:02

Vítám Tě na fóru. Kousek od Hradce v Libčanech je velké bonsai-centrum, kde Ti jistě rádi poradí. Jinak by bylo třeba taky foto. Pokud je akadama jen na povrchu a pod ní "hlína" tak je pravděpodobě přemokřený, i když se na povrchu zdá být suchý. Podívej se vlákna pár rad pro začátek. Do čisté akadamy se samozřejmě přesazuje. Můžeš ji taky koupit v Libčanech.
Buxus může být taky docela dobře i na okně, je možné, že má málo světla.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod Martin Iša » 13 úno 2010, 12:55

Ahoj Jani, též tě tu vítám. :jedna: Těžko takto určit příčinu.Jak dlouho ho máš?Co průvan?Pravděpodobně jak napsal Jarek:substrát!!!Substrát musí být propustný, jinak zahnívají kořeny a tím pádem rostlina schne.Vyfoť ho a dej sem, pak budem chytřejší.A pročti si -Pár rad pro začátek a přesazování.Pokud nebudeš něčemu rozumět, klidně se ptej.Snad to s naší pomocí rozchodí. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod vopat » 13 úno 2010, 16:22

Ahoj, ve vzdálenosti 2 metrů od okna, na kterém je ještě záclona jdou pěstovat jen některé stínomilné rostliny. Záclona sama sebere cca 40 % světla a každý metr vzdálenosti znamená dvojnásobný úbytek. Tzn., že pokud máš stromek 2 metry od okna, už má 4x méně světla, než přímo u něj. V tom vidím hlavní problém. Přesuň ho přímo k oknu a on se ti odmění :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod Jarda Marek » 13 úno 2010, 18:36

Myslím že to je špatným substrátem, drží Ti moc vody a při tom mále světla se topí :think:
Jinak Tě tu samozřejmě taky vítám a držím palec nejenom s ním ale i s dalšími :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 úno 2010, 00:14

Janinko, nejdříve tě vítám na fóru, buxus miluje světlo, a kdyby byl jen jeden metr od okna, jeto pro něho problém, nejlépe na okenní parapet tam se mu bude líbit a ne moc vysoké teploty přes zimu to taky dvakrát nemusí. Jinak jak píšou kluci, přesadit do čisté akadamy. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod janinka » 15 úno 2010, 20:49

Moc všem děkuji za rady, dám ho na okno a nebudu zalévat...snad mu to pomůže :think: Hned ve čtvrtek ho přesadím...přesadím raději všechny. Buxus mám od vánoc a v lednu jsem dostala k narozeninám Fíkus-ten je ok, dále Carmonu a Portulacarii....Carmona je krásná,ale prý je náročná...tak snad se to brzy naučím!!! Jsem z nich unešená a budu se snažit,aby jim bylo co nejlépe!!! :jedna:
Takže zatím moc všem díky a jdu prolouskat ostatní fóra o mých bonzáčcích :-)
janinka
 
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2010, 14:57

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod janinka » 17 úno 2010, 15:52

Ještě mám jeden dotaz! Když jsem jej přesadila, co s lístkama,které jsou oschlé? Mám je nechat?Vzpamatují se? Díííky :-)
janinka
 
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2010, 14:57

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod Jarda Marek » 17 úno 2010, 15:54

Suchých lístků se zbav ostříháním, ty lístky už nefungují (jsou rozbité) a opravit se nedají, ale neboj určitě vyraší nové :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Buxus harlandii

Příspěvekod janinka » 18 úno 2010, 10:40

Tak jsem musela odstřihnout komplet všechny :-(... abych pravdu řekla,moc nevěřím,že obrazí nové.... jak dlouho to zhruba trvá? Trochu jsem musela střihnout i Carmonu, ale Fíkus i Portulacarie jsou ok :-)
janinka
 
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2010, 14:57

Další

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron