Buxus k vánocům

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Pavel Š. » 28 led 2010, 17:25

No, teď z těch nových detailních fotek je myslím jasné, že se jedná o ten pokojový. :jedna: Taky jsem pochyboval, že by to v Libčanech zaměnili.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 led 2010, 17:27

Uff, je to Harlanďák..... :clap: :clap: :jedna: To nejde o Libčany- tam určítě vědí, ale ty bukvice v marketech :naughty: :think: :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Milan Vohnout » 28 led 2010, 19:28

Lucko, bez obav, jeto pokojový buxus na 100%. Martine, nezoufej, ten rez postupně se ztratí, ale potrvá to nějaký pátek, už to mohu potvrdit podle svého buxusu, měj jizvy po rezu na větvi a už se ztrácí. Sice to byl malý drátek, ale přesto udělal svojí malou paseku. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Lukáš J. » 28 led 2010, 19:33

Ahoj Luci ;) Neměj pochyb, že ti tady radí dobře. Já jsem díky radám zdejších lidí zachránil svůj první stromek - jilm čínský. I díky těmto radám a získaným zkušenostem, jsem si vypěstoval velmi kladný vztah k pokojovým bonsajím a dnes už se těším z několika dalších stromečků a dělají mi hroznou radost.

Akadama je úžasná zemina. Také jsem byl značně skeptický co se akadamy týče, ale už vidím, že zbytečně a pro mě jako pro absolutního začátečníka je opravdu k nezaplacení kvůli zálivce, jejíž potřebu či nepotřebu akadama skvěle indikuje svojí barvou. A správná zálivka je klíčová 8-)

A na závěr zdravím všechny krásné a prima pražské sestřičky, na které myslím i rok po propuštění. :lol: Sice znám a mám krásné vzpomínky - coby pacoš - jen na ty z Vinohrad z popálenin, ale i ostatní jsou bezesporu úžasné. :lol:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Jarek Servus » 28 led 2010, 21:17

Pavel Š. píše:
Jarek Servus píše:Podle mě je pro začátečníky nejjednoduší ficus retusa nebo nějaká jeho varieta. Dle mých vlastních zkušeností je téměř "blbovzdorný" ;) , což se o ostatních pokojovkách bohužel řící nedá.

S tím bych teda po svých zkušenostech nesouhlasil. Ještě tak možná f. benjamina nebo natasja, ale zrovna retusy jsou dost netykavky, stačí průvan nebo nachladnutí balu netěsností oken a už padají. :( Já bych naopak doporučil na začátek třeba pokojový ptačí zob - Ligustrum, jehož jediným požadavkem je vydatná zálivka. ;)

Já mluvím pouze o osobních zkušenostech. Asi mám v baráku špatné geomagnetické zóny, ale měl jsem myrtu - tu sežraly molice, jilmy a serizu - o ty se teď stará žena a jdou ji, carmony, sageretii mi pro změnu odspodu sežraly žížaly :o, jen ptačí zob jsem neměl a fikusy byly jediné, co vydržely. A to je mám na chodbě u na chodišťovém okně kousek od venkovních dveří. Ani letos se nezdají nachlazené, asi mám dobře usazená okna. Vydržely teda ode mě všechno zacházení.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Alfie » 28 led 2010, 21:49

Pěkný večer,

tak se hlásím už s přesazeným buxusem. Jako půdu jsem tedy dala jen akadamu a nejdřív drenážní síťku, ukotvení drátkem a pak jsem si dala skutečně záležet, takže myslím, že akadama je skutečně všude. I u mě v kuchyni :D
Posílám fotky kořínků, podle mě jsou v naprostém pořádku, ani jeden nevypadal černě, tak jsem je ani nezastříhávala. Všechny byly žluté. Fotky možná zkreslují, nejsem tedy vůbec fotograf a to, čím fotím se ani foťák nazvat nedá :roll:
Na konec ještě jsem vyfotila žížalku, které jsem tam našla 3. To je asi špatně, ne? Mají tam co dělat, nebo jsem jí vyhodila správně?
Tak snad se mu bude dařit lépe, už tomu asi víc dát nemůžu. Ještě mě paní v obchodě očkovala, ať si koupím takovou malou lahvičku - prý nějaká esence pro odumírající bonsaje, prý je to asi poslední, co se dá ještě dělat. No, nevím, přišlo mi to jako obchodní tah, protože přece kdyby to bylo tak funkční, asi od Vás uslyším jen, abych si pořídila tuhle lahvičku s vitamínama.

Pěkný večer a děkuji za rady, snad bude v pořádku:)
Lucka
Přílohy
P1110004.JPG
P1110004.JPG (85.45 KiB) Zobrazeno 1716 krát
P1110005.JPG
P1110005.JPG (82.49 KiB) Zobrazeno 1710 krát
P1110006.JPG
P1110006.JPG (86.81 KiB) Zobrazeno 1713 krát
P1110009.JPG
konečná fáze
P1110009.JPG (85.63 KiB) Zobrazeno 1713 krát
P1110003.JPG
žížalka :)
P1110003.JPG (84.49 KiB) Zobrazeno 1713 krát
Uživatelský avatar
Alfie
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24 led 2010, 23:23
Bydliště: Průhonice

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Martin Iša » 28 led 2010, 21:57

Zasloužíš pochvalu před nastartovanou mikrovlnkou. :jedna: Dobře jsi to udělala.A ty žížalky bych ještě zpeněžil.Kdo ví, co je to za východní druh, možná vzácný :mrgreen: A samozřejmě tam nemají co dělat. :naughty:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Milan Vohnout » 28 led 2010, 22:01

I třeba ta žížala mola být tou příčinou, že docházelo schnutí lístků. Žížaly tam nemají co dělat. První přesazení podle mě provedené dobře, tyhle přípravky napomáhají, ale nejsou všemocné.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Jarda Marek » 28 led 2010, 22:04

Lucko :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 led 2010, 22:22

Kluci už tě pochválili, já budu za rejpala.. Podle mě jsi ještě mohla víc rozčesat kořínky-zbavit se zbytků toho původního substrátu a pak všechny silné zakrátit a tím udělat plošší bal. Ale jinak tě musím pochválit, dobrá práce :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník