Buxus k vánocům

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Alfie » 28 led 2010, 22:58

Děkujúúú :)
Jsem ráda, jinak, pro "rejpala" :) tu fotku jsem dělala ještě dříve, než jsem jí očesala víc. Bylo to míněno tak, že bude aspoň zdokumentovaná půda, ve které rostl, ale nakonec to moc vidět nebylo:( Byla plná "soli" ? nějaké bílé zrníčka, jako sůl.. a hodně jílovitá.
Nicméně, očesala jsem důkladně, neboj ;)
Tak a ještě mi nedošlo, že jsem ji nedala hnojivo, ale to asi až za měsíc, že?
Děkuju moc dobrákovi, který popsal ve fóru pár rad pro začátek - už jsem si to vytiskla a několikrát pročetla. Jenže až po přesazování :| Nevšimla jsem si.
Pěkně napsáno. :clap:

Příští týden odjíždím na hory, co mám udělat, aby mi nepřeschl? Radši sem někoho poslat, ať mi ho zalije? Nebo od pondělka do neděle vydrží?
Mějte se a děkuju všem za pomoc! :jedna:

Lucka
Uživatelský avatar
Alfie
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24 led 2010, 23:23
Bydliště: Průhonice

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod vopat » 29 led 2010, 09:51

Ahoj, pokud je v čisté akadamě, tak celý týden nevydrží ani náhodou. Asi bude fakt lepší dát někomu klíče. A co ostatní kytky doma :?: , ty chtějí také zalít. Přimlouvám se za ně :P .
Jinak super práce. Ty žížaly jsou fakt potvory, sice podle všech teorií nežerou živé kořeny, ale jen odumřelou hmotu, zato však umí tak důkladně provzdušnit substrát, až stromek uschne. Nadělají v substrátu chodbičky, kterými ti voda odteče bez užitku. I proto je lepší akadama. Já jsem si takhle přivezl takové čiloučké červené žížaly z Chorvatska s olivou (Olea europea) a dodnes se jim u mě líbí.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod vopat » 29 led 2010, 09:54

Ještě mě napadla jedna věc - když čtu ty Průhonice v bydlišti. Pokud budeš mít nějaký problém s určením rostlin, tak máš přeci "přes ulici" výzkumák okrasného zahradnictví a jak znám místní zahradníky, určitě by ti ochotně poradili :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Lada Fabián » 29 led 2010, 13:37

Někde jsem četl zabalit misku do igelitu a udělat pár děr.(rostlinu nee,pouze misku ze substr)
Nevim,osobě jsem to nezkoušel!Jen bych dával pozor na plísen!
Osobně bych dal někomu důvěru v zálivce.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Alfie » 30 led 2010, 22:34

Ahoj,
píšete všichni, že nevydrží, asi někomu dám klíče a bude poctivě zalejvat, ale je mi divný, že po zalití po přesazení - čtvrtek - je akadama ještě celá mokrá, ani náznak uschnutí a to je na parapetu u okna, pod kterým je topení. Jak dlouho trvá proschnutí celého substrátu? Nebo mám zalít dříve, než bude úplně suchý? To ale přeci zase buxus má rád, ne?
Jinak, ostatní kytičky zalít nepotřebují, poněvadž mám už jen masožravky a bambus a ty stojí permanentně ve vodě :) Venkovní bonsajky jsou zasypaný sněhem a nic jim nechybí. Aspoň doufám, že až opadne sníh, nezděsím se. To je ale do jiného fóra.
Výzkumák tu sice je, do parku jsem chodila přes sezónu velice často, mám i roční vstupenku. Je tam krásně. Odtamtud mám i jeden řízek:) yamadori ale nemůžu:( což je škoda, tam by se člověk vyřádil ;)

Pěkný večer
Lucka
Uživatelský avatar
Alfie
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24 led 2010, 23:23
Bydliště: Průhonice

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 led 2010, 22:50

Lucko, vše se odehrává podle podmínek, kde je rostlina pěstována. Proto u tebe to chvilku potrvá, než vyschne.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Václav Holakovský » 30 led 2010, 23:00

co použít knot ze samozavlažovacího truhlíku
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Alfie » 30 led 2010, 23:58

Děkuju za tipy, asi použiju osvědčené sousedy. Loni mi zabili palmu, když jsme byli na 14 dní pryč. :(
Asi vyzkouším jiné:)

Děkuji, pěkný zbytek večera
Lucka
Uživatelský avatar
Alfie
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24 led 2010, 23:23
Bydliště: Průhonice

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 31 led 2010, 00:04

Pro uplnost jedna technická.
Žížaly rostlinám nijak neškodí.Ba naopak provzdušňují půdu a živí se humusem například z hnijících kořínků a spadaného listí. V akadamě by ale nebyla šťastná.
Jako nouzovou závlahu můžeš použít nádobu s knotem.
Každý Admin ví co je to lidský faktor. :think:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Buxus k vánocům

Příspěvekod Jarek Servus » 31 led 2010, 18:21

U větších venkovních stromů mi žížaly moc nevadí, ale když jsem začínal, měl jsem sageretii dvojkmen od Pišla, je to víc než 15 let, líbila by se mi i dnes. Substrát nestál za nic, no byl jsem úplný začátečník, tak jsem ji nechal tak, po měsíci začala schnout a až jsem se odhodlal ji přesadit, tak jsem našel 3 žízaly snad 5 cm dlouhé a úplně oholené jemné kořeny. Nevím, jestli jsem sageretii ulil snad ne, zbylé kořeny vypadaly dobře, nebo jestli je tak oholily žížaly při provzdušňování půdy, ale o sageretii jsem přišel. Misku mám dodnes.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 31 led 2010, 19:00, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron