Prosba o radu.

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod Pavel Š. » 01 srp 2013, 13:30

Já samozřejmě přeju Honzovi úspěch, ale jako že mám jeden krk, tak bych ho vsadil na to, že už to jeho stromek nedá. Měl jsem tento buxus dvakrát a bohužel v obou případech to neklaplo a šel do věčných lovišť. :( A po smrti na něm zůstaly přesně stejné listy a jak jsem už psal vydržely v tomto stavu několik let. Mně se tento buxus moc líbí, hlavně pro jeho pěkně zvrásněnou kůru, ale připadá mi, že tento druh nějak "nekomunikuje" nebo aspoň ne se mnou. "Komunikací" je myšleno, že jiné pokojovky při přisušení např.svěsí listy , zmatní povrch listu nebo naopak při přemokření třeba zhnědnou špičky listu atd., kdežto B. harlandii se tvářil, že je O.K. a přitom listy už byly zaschlé. Je to jen moje osobní zkušenost, vím, že jiným určitě bez problému roste. Takže já, i když bych moc chtěl, tak už asi do něj nepůjdu. Byla by to škoda stromku a peněz.
A to srovnání s bougenvileou není, myslím, moc šťastné, protože ta mě přes zimu taky běžně opadá, stejně jako třeba granátové jablko a z jara zase začne obrůstat. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod ruda.p » 01 srp 2013, 13:59

já jsem asi někde na středu taky se nedaří, ale přesto neodešel celý :!:
pořídil jsem krásně hustej, myslím že jsem ho včas přesadil a do propustného, prostříhal a nechal dostatek zeleného :!:
kořeny :?: tam si nejsem jist, ale byli tenké a hodně jich bylo, zda byli některé špatné netuším
odstranil jsem ty které se mi zdáli totál
chvíli to bylo dobré a pak postupně odcházel, na jaře dal pupeny které zatím vydrželi na této větvi a stále se drží :!:
uvidím zda se z toho dá něco předělat, ale zatím to nechávám tak, jak je jelikož moc bujně neraší
prostě někomu jde to a jinému zas ono ;)
Přílohy
IMG_0276.JPG
IMG_1178.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod Jan Pokorný » 01 srp 2013, 14:43

Díky všem za rady. Jak jsem říkal, pod kůrou je stále zelený, takže se ho pokusíme podle vašich rad zachránit. Jinak jsem zjistil, že sehnat akadamu není zase až tak lehké. Projel jsem kvůli ní půlku Plzně a nakonec jsem ji musel objednat z netu.
Jan Pokorný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2013, 06:10

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod Peter Petrik » 01 srp 2013, 20:03

ospravedlnujem sa je to Buxus.Detailnejsie som si prezrel foto. Tak ak je pod kôrou zeleny tak držím palce :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 02 srp 2013, 07:44

Jan Pokorný píše:Díky všem za rady. Jak jsem říkal, pod kůrou je stále zelený, takže se ho pokusíme podle vašich rad zachránit. Jinak jsem zjistil, že sehnat akadamu není zase až tak lehké. Projel jsem kvůli ní půlku Plzně a nakonec jsem ji musel objednat z netu.


To jsi mel dat vedet, ze jsi z Plzne. Trochu substratu bych tady nasel a mohli jsme ho spolecne presadit. Aspon jsem mohl zhodnotit jeho stav na vlastni oci.

PS: doufam, ze nevadi tykani :)
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Prosba o radu.

Příspěvekod Jan Pokorný » 03 srp 2013, 15:06

Ladislav Kotál ml. píše:To jsi mel dat vedet, ze jsi z Plzne. Trochu substratu bych tady nasel a mohli jsme ho spolecne presadit. Aspon jsem mohl zhodnotit jeho stav na vlastni oci.

PS: doufam, ze nevadi tykani :)


Nejsem, jsem z Prahy, ale byl jsem teď na pár dní kousek od Rokycan, tak jsem zajel do Plzně, jestli ji tam někde neseženu. Tykání samozřejmě vůbec nevadí.
Jan Pokorný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2013, 06:10

Předchozí

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků