Buxus - pár dotazů do začátku

Buxus - pár dotazů do začátku

Příspěvekod Jenik » 30 zář 2011, 17:05

Přeji všem greenhornům krásný den,

Dnes sem si pořídil svůj první buxus a i když mám pročtené rady pro tento druh, tak bych si chtěl pár věcí ujasnit.
Prvně asi k vzduchu - ve zdejších radách stojí " Vůbec jí nevadí suchý vzduch, ale občas se klidně může porosit".
Jelikož mám doma vlhkost kolem 52-56%, tak se mě u jiných stromků osvědčilo denně postříkávat rozprašovačem, takže mě zajímá, jestli tedy buxus preferuje sušší vzduch a mám ho z tohoto vynechat, či třeba 1x týdně ... ? Ještě doplním, že ji mám umístěnou na parapetu a pro zvýšení vlhkosti je na podmisce od truhlíku plné keramzitu s vodou.

Dále je opět doporučována čistá akadama - mám ji objednanou, ale pořád mě přijde trošku divné sázet do "jílu", nicméně to asi zkusím ... ale mám při tomto prvním přesazeni (do trošku větší misky) zastřihávat kořeny? Jen sem cvičně zkusil stromek nadzvednout a je vidět, že jemných kořenů má docela dost, ale zatím nelezou napovrch a vypadá to, že mají ještě i nějaké místo pro další, takže když je očistím od toho současného substrátu a dám do nové misky, tak by to mohlo být takhle brzy před zimou asi lepší ne?

A poslední dotaz, který by zatím počkal, ale když už tu píšu, tak rovnou přidám. Jde mi o tvarování - jak sem se dočetl, tak drátovat radši ne, ale nevím co si představit pod napínáním, které Milan Vohnout uvádí ve svém návodu?


Předem díky za odpovědi a trpělivost s nováčkem :oops:
Usmívej se, zítra bude hůř

Honza
Jenik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 zář 2011, 19:36
Bydliště: H.K.

Re: Buxus - pár dotazů do začátku

Příspěvekod Luděk Rohovský » 03 říj 2011, 21:09

Přesazování do jílu se neboj, je to rozhodně to nejlepší co můžeš pro pokojovou bonsai udělat. Teda, když bezapomeneš hnojit. ;) Ale přesazování nechej rozhodně až na jaro.
Co se týče doporučení ohledně napínání místo drátování, tak tím je myšleno, že buxus harlandii má vrásčitou borku, kterou bys mohl při drátování poškodit. Napínání je technika, při které větev ohýbáš pomocí drátu, který je na jednom konci připevněný k ohýbané větvi a na druhém buď ke kořenu stromku nebo okraji misky.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Buxus - pár dotazů do začátku

Příspěvekod Jenik » 05 říj 2011, 11:14

Diky moc za odpověď :jedna:
Usmívej se, zítra bude hůř

Honza
Jenik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 zář 2011, 19:36
Bydliště: H.K.


Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron