muj prvni buxus

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 říj 2010, 18:30

Tak tady pánové moc s vámi, nesouhlasím!!! Ano jsou lidi, které píšou jak prasata i já se někdy mezi ně bohužel řadím :oops: a tak se snažím, aby to bylo co nejmíň. Ale jedno ale tu je. Není to tak dlouho, co jsem si začal, dopisoval s jedním klučinou, který je bohužel postižený a k tomu trpí nepříjemnou nemocí a to, že je dyslektik a dysgrafik. Hned mě zezačátku na to upozornil, abych ho nebral jako nějaké ho … A popravdě jsem moc rád, že s takovým člověkem si můžu dopisovat a pomoci s rostlinami. Nezapomínejte, oni se moc neradi k tomuto velkému problému, nebudou přiznávat, jednoduše se stydí, ale my si musíme, uvědomit, že i takové lidi mají právo na život. Nebo se mýlím, co :?:
Tak že, nezapomínejte, že jsou i lidičky, kteří mají poruchu v psaní a čtení. Pro ty kdo neví co je dyslektik - člověk, neschopný dobře číst :!: dysgrafik - člověk, který trpí nebo lépe, tedy špatně píše, například vynechává písmena :!: A jsou další tyhle potvory.
A pro ty kteří … si najeďte na tohle http://diskuse.doktorka.cz/dislektik/ pak snad pochopíte. :cry:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Jarda Marek » 08 říj 2010, 20:09

Milane tady jen malá technická, není problém napsat text v texťáku zadat opravy pravopisu a poté vložit do příspěvku. Z těchto lidí, si vážně jak ty kluky znám nikdo nedělá srandu a ani to tak nikdo nemyslel, ale "píšu-li kamkoli, reprezentuji sebe a na druhé straně opravdu není vidět je-li někdo nemocen", a nebo "píšu tak , že nato ser.. a matka mateřština ať si trhne"
Tak a teď si vyber ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 říj 2010, 20:34

Přesně to jsem chtěl napsat, ale Jarda byl rychlejší. Nikdy se nikomu nebudu posmívat, ale trochu snahy a úcty k mateřtině dokáže třeba pomocí texťáku snad každý. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 říj 2010, 23:10

Jen jsem chtěl, taky upozornit na tyto lidičky, nic míň nic víc. ;) Jsem moc rád za tyto reakce, jde vidět, že vás to nenechává chladný a snažíte se jim i poradit a to se cení. :clap:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Pepča » 09 říj 2010, 13:54

Milane, nechci být za rýpala, ale myslím, že jde také o to, než kliknu "odeslat " tak si příspěvek raději pomalu přečtu a určitě se řada chyb nechá
odstranit. To je doporučeno i ve článku na který poukazuješ.
Přečti si svůj příspěvek ještě jednou a musíš přijít na to, že ve slovech " dislektik a disgrafik " se po " d " píše měkké " i ". V závěru svého
příspěvku uvádíš adresu, ve které se slovo " dislektik " objevuje.
Podle mého názoru je dislektik ten, kdo dělá chyby při čtení a disgrafik dělá chyby při psaní ( vynechávání písmen, interpunkčních znamének ),
ale vyjmenovaná slova a měkké a tvrdé souhlásky s tím nemají nic společného.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 říj 2010, 15:01

Pepo,nejsi ale teď si přečti tohle : http://cs.wiktionary.org/wiki/dyslektik a je tam tvrdé a už jsem asi …
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Jarda Marek » 09 říj 2010, 19:37

Pánové nevím, :think: ale myslímm že už tu bylo řečeno vše podstatné a pojďme se raději věnovat rostlinkám.
Děkuji admin. :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Pozdrav

Příspěvekod Majklik1 » 03 led 2011, 18:05

Ahojky, takže jsem se vrhnul mezi vás a potřeboval bych pár rad dostal jsem buxus na vánoce očekávám akadamu a nějake hnojivo takže se chystám na přesazení buxusu.Taky bych chtěl pár rad jak prostřihávat nebo tvarovat pokud se mi to povede zkusím vložit nějaké fotečky. ;)
P1030105.JPG
P1030105.JPG (94.08 KiB) Zobrazeno 2598 krát
P1030103.JPG
P1030103.JPG (152.4 KiB) Zobrazeno 2600 krát
P1030102.JPG
P1030102.JPG (118.2 KiB) Zobrazeno 2601 krát
Uživatelský avatar
Majklik1
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 led 2011, 15:58
Bydliště: Bohumín

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 led 2011, 19:37

Nejdřív ji přesaď do čisté akadamy a pořádně ji zafixuj k bonsajové misce a nech ji nerušeně růst. S hnojením, podle toho co budeš mít, jestli pevné jako je osmocote tak dej rovnou při přesazení rostliny. Ale jestli tekuté tak až teprve, když uvidíš po rostlině nové přírůstky, dřív raději ne. S tvarováním se teď nějakou dobu netrap, hlavně se nauč jak se o ni postarat. Jinak, když rostlina vytvoří 6 až 8 listů tak se zkrátí na 2 listy.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Majklik1 » 07 led 2011, 19:40

Mam objednané tekuté Hnojivo Bio Speciál 0,5 l mělo by být v pondělí i akadamu a vzal jsem i misku objednávám s e-bonsai:zafixovat jsi myslel připevnit drátem jak jsem to už někde viděl? Ještě jsem objednal knihu .viz fota
Přílohy
fotka1.jpg
fotka1.jpg (22.49 KiB) Zobrazeno 2502 krát
fotka2.jpg
fotka2.jpg (21.85 KiB) Zobrazeno 2505 krát
fotka3.jpg
fotka3.jpg (44.06 KiB) Zobrazeno 2510 krát
Uživatelský avatar
Majklik1
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 led 2011, 15:58
Bydliště: Bohumín

PředchozíDalší

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron