muj prvni buxus

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod tiesto2177 » 21 zář 2010, 15:35

ahoj milane.dekuji ti za radu.tak keramzit jsem nasel ale hrubsi 4-8mm.to by nemnelo vadit kdys to je pod misku.tak zatim jak jsem ji premystil do cladnejsi misnosti tak se ji zatim dari dobre neschnou ji listi tak uvidim.jeste smi neodpovedel jak to je v lete kdys tetka nesnasi teplo a co delat as budou paraky.v knisce pisu dal od okna ale nevim jak to vyresi ze svetlem to bych musel mit neustale vysunute rolety u oken.dekuji za vse mira
tiesto2177
 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 zář 2010, 07:20

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 zář 2010, 17:34

Takhle Míro, ono je něco přírodní teplo a umělé. Já Buxus pěstuji celoročně na okenním parapetu. A přes léto ji přemístím dál k boku okna špalety neboli k ostění okna, aby na ní nezasvítilo odpolední světlo, přesněji dávám jí jen ranní světlo do 10.00 hodin, pak na ní nejde sluníčko ale světla má dostatek. Ještě dodám, chce to vědět, na jakou světovou stranu ti směřují okna, a podle toho se musíš řídit, moc se neřiď podle knížek, nejlépe je praxe, je to jen jak a co a zbytek musíš přijít sám. Chce to vše vyzkoušet a podle toho reagovat, jestli se jí bude líbit přes léto na téhle straně nebo lépe na druhé straně okna a tak podobně. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod tiesto2177 » 21 zář 2010, 18:32

ahoj milane tak bych ji mohl dat treba 4m od okna.dekuji za rady a mnej se krasne mira :clap: :jedna: na mi strane mam skoro celi den slunce!
tiesto2177
 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 zář 2010, 07:20

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Robert Černý » 21 zář 2010, 19:06

Míro, prosím, neber to zle, ale už ti to psal Pepa. Zkus se juknout sem viewtopic.php?f=53&t=1138&hilit=pravopis
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod tiesto2177 » 06 říj 2010, 23:42

ahoj milane dneska jsem prochmatl buxus a spadali naky listy ani jsem si nevsiml ze ma nake zasedle a nake byli v poradku to je asi jak prisla do jineho prostredi a zaroven ji presadil?muzu mit otevrenou ventylacku u okna asi 3 metri od kytky.aby nenastidla.kdys mam ve spodu akadamu kuli korenum aby nebranili odtoku vody dekuji za odpoved a mnej se krasne mira
tiesto2177
 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 zář 2010, 07:20

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 07 říj 2010, 17:10

tiesto2177 píše:ahoj milane dneska jsem prochmatl buxus a spadali naky listy ani jsem si nevsiml ze ma nake zasedle a nake byli v poradku to je asi jak prisla do jineho prostredi a zaroven ji presadil?muzu mit otevrenou ventylacku u okna asi 3 metri od kytky.aby nenastidla.kdys mam ve spodu akadamu kuli korenum aby nebranili odtoku vody dekuji za odpoved a mnej se krasne mira


TO SI SNAD DĚLÁŠ SRANDU ZE VŠECH LIDÍ NA FÓRU !!!!!!! :( :o :shock: :think: 42 chyb ve třech řádcích, to je i pro mě síla. A to se ještě nezabývám gramatikou a skladbou věty.
K TOMU MŮŽU JEN DODAT : LIDI, CO TO ČTETE, PROSÍM OMLUVTE NÁS, ALE NEJSME VŠICHNI TAKOVÍ :mrgreen: :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 07 říj 2010, 17:55

Ano můžeš, je docela daleko od ventilace a ještě nemrzne, tak mu to vadit nebude. Jen už vydatně nezalévat, je podzim a není moc sluníčka a tak bude pomaleji vysychat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod stanik » 08 říj 2010, 10:03

Láďo,třeba to je schválně :D
Uživatelský avatar
stanik
 
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2010, 14:36
Bydliště: opava

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Robert Černý » 08 říj 2010, 11:04

Hm..... Láďa mě předběhl.

snad si z toho dotyčný vezne ponaučení a my budeme opět probírat rostliny :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: muj prvni buxus

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 08 říj 2010, 18:28

:roll: :roll: :roll: :roll: já to říkal hned. nebo hnet ??? :lol:
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

PředchozíDalší

Zpět na Buxus (Zimostráz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron