Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod Horník » 03 črc 2011, 20:53

Ahoj jmenuji se Miroslav Horník pocházím z Brníčka u Uničova je mi 26 let bonsaje pěstuji krátce asi měsíc, ale líbý se mi delší dobu.Doufám že zde dobré rady do začátku.
Horník
 
Příspěvky: 37
Registrován: 03 črc 2011, 12:30
Bydliště: Brníčko u Uničova

Re: Seznamka

Příspěvekod Hanna1991 » 21 črc 2011, 20:19

Ahoj, jmenuji se Hanka (bydlím v Plzni) a bonsaje obdivuju už hrozně dlouho :-) ale nikdy jsem se neodhodlala si jí i koupit, protože jsem zahrádkářskej antitalent... měla jsem pár pokojových kytek, ale vždycky mi umřely :( ale bonsaje! To je chlouba! To není jen tak obyčejná roslinka! :D takže i přes to, že mi babi řekla, že mi to stejně chcípne, udělala jsem si radost a za maturitu jsem si koupila jednu malou bonsajku - Ligustrum chinensis (8 let stará) a přišla mi teprve dneska. Tak uvidíme, jak mi to půjde :-)
Hanna1991
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2011, 11:11

Re: Seznamka

Příspěvekod soulfish » 23 črc 2011, 19:25

Ahoj,
jmenuji se Jan Coufal, je mi téměř 25 let, jsem z Moravského Krumlova, ale posledních 5 let se nacházím většinou v Brně kvůli vysoké škole. Bonsaje jsem jednu dobu zkoušel, vydrželo mi to "nějak" asi 5 let.. Teď jsem si řekl, že by nebylo špatné si pořídit nějaký sympatický cypřišek..a když už, tak pěkně vytvarovat. Následovat by jej měl(y) časem habry, buky, jalovce.. Chtěl bych tu najít takového "školitele", protože i když teorie mám načteno snad dost, tak přeci jen praktická ukázka/rada je nad zlato.
soulfish
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 črc 2011, 16:20

Re: Seznamka

Příspěvekod eagle.e » 27 črc 2011, 20:18

Ahoj,
Jmenuji se Martin Vodal je mi 26 let bydlím cca. 3 km od Českých Budějovic. Bonsaje mne zajímaly dříve ale nebyl na to čas. Jinak sem pro tykání.
Za svůj levopis nemůžu, mám na to papír.
eagle.e
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2011, 10:51
Bydliště: Zborov

Re: Seznamka

Příspěvekod Aleš Vašků » 31 črc 2011, 21:00

Ahoj, jmenuji se Aleš Vašků, je mi 38 let a bydlím v Prostějově. K bonsajím jsem se dostal přes okrasnou zahradu (čarověníky, tvarované stromy apod.) asi před třemi roky a první stromky jsem si přinesl z lesa loni na jaře, takže jsem v počáteční fázi pěstování. Samozřejmě jsem pro tykání.

Aleš
Aleš Vašků
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2011, 20:05

Re: Seznamka

Příspěvekod Anička Holubová » 05 srp 2011, 13:54

Ahoj, už pár měsíců tu chodím nakukovat a snažím se nabrat trochu zdejší moudrosti, ale přiznám se že některým věcem nerozumím ani po důkladném popisu, jsem ten typ, co si to musí zažít, tak se snad brzy s někým z vás setkám a tiše okouknu vaše umění v akci ;)
Jsem ročník 1990 a moje záliba ke stromům prý zasahuje hodně hluboko. Když mi byly 3 roky měli jsme se stěhovat z Prahy na venkov a já našim údajně řekla že u domu musí být zahrada s velkým ořechem a tak se taky stalo, bydlím v malé vesničce nedaleko Kralup nad Vltavou jménem Ledčice
( škoda že mi ořech v nádobě nikdy nepřěžil)
Obrázek
Bonsaje obdivuji už tak přez 10 let kdy se objevili ve filmu karate kid nebo jak se to jmenovalo. Stromky pěstuji už dlouho hlavně ty venkovní bud klasicky v zemi nebo v nádobách ale bonsaje to rozhodně nejsou, vždy jsem se bála že by mi umřeli.
Obrázek
Jinak mezi mé záliby patří pěstování všeho možného od rajčat přes africké fialky až po různé bylinky na vaření:-) V tom jsem pravděpodobně po mamce protože jsem společně z domu udělali menší zelený Lesík. Další s přírodou spjatá záliba je Geocaching často provozovaný s našim mazlem Irským vlkodavem. No a opakem k bonsajím je u mě chov Achatin největších šneků na světě původem z Afriky.
tady je má maličkost
Obrázek
Samozřejmě jsem pro tykání a prosím omluvte mé gramtické chyby :oops:
Uživatelský avatar
Anička Holubová
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2011, 10:10
Bydliště: Ledčice

Re: Seznamka

Příspěvekod 001čolek » 14 srp 2011, 23:05

Ahoj všem.
Jmenuji se Zdeněk Holec (44LET) ,bydlím v Rohozci u Kutné Hory. Bonsaie jsem vždycky obdivoval (vím,vypadá to tu na foru v seznamce jako klišé,píše to každý :lol: ) ,ale je tomu tak. Popravdě o bonsaích nevím prakticky skoro nic , můj velký KŮN' je vodáctví http://oldmans.webnode.cz/ , proto přezdívka Čolek ,ale konečně jsem se dostal tento rok (po 7 letech :oops: ) ke kultivaci zahrady kde tvořím trávníky a skalky a moc rád bych se začal věnovat i prvotním pokusům pěstovat bonsaie (jak se to vlastně píše správně ??? bonsaie,nebo bonsaje?? :oops: ) Poprosil bych Greenhorny o kontakt na někoho zkušeného (a hlavně trpělivého :roll: ) v mém okolí (Čáslav,Přelouč,Kutná Hora,Kolín), ke komu bych mohl zajet občas na radu a nebo přímo i se stromkem na praktickou ukázku. Otázek mám mnoho,tak to tu nechci zahltit a nejprve budu jen tiše nahlížet a učit se. Samozřejmě mi všichni tykejte,na vodě je tykání :jedna: dokonce nepsaný zákon :jedna: .
Zdeněk/Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Seznamka

Příspěvekod Drahoš » 18 srp 2011, 10:26

Ahoj. Jmenuju se Drahoslav Peka (jinak Drahoš) jsem z Náměšťě na Hané narodil jsem se v roce 1981. Bonsaie mám rád už delší dobu, ale nikdy jsem nenašel odvahu to vyzkoušet až teď když jsem starší. Jak už tu někdo psal od odb kdy jsem je zahlédnul ve filmu s panem Miagi a Daniel sanem :). Jinak k mím koníčkůj ještě patří fotografování a RC letadla a znovu po nějakém roce se vracík k plastikovému modelářství (ale to už jen tak okrajově).

Jsem velice rád za vaše forum a doufám, že nebudu moc otravný a ostatní mě pomůžou do začátku.
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Seznamka

Příspěvekod Pepík » 08 zář 2011, 11:41

Ahoj všem. Jmenuji se Pepík ( kamarádí mne říkají Píďa ). Žiju kousek od Plzně je mne 47 let a bonsaie pěstuji posledních deset let. Pro mne je to hroznej relax .Nevím co dál psát tak radši budu sticha. Pokud chce někdo o mne vědět víc tak klidně napište ale já doufám že se časem všichni pořádně poznáme. No a samozřejmě jsem taky pro tykání. Ty stromky nejsou moje bohužel. Jenom jsem tam stál a tupě zíral.
Přílohy
1.JPG
Naposledy upravil Pepík dne 19 zář 2011, 13:34, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Seznamka

Příspěvekod karlos999 » 16 zář 2011, 21:47

Ahoj všem,jmenuji se Karel,je mi 34 let a jsem ze západních Čech.Bonsaje mě zajímají už dávno,ale zatím jsem pořád jen teoretik.Mám o bonsajích hodně načteno a už bych chtěl začít s prvními pokusy.Mám již pár stromků z procházek a ze zahradnictví a doufám,že mi tady poradíte,co s nima dál.Těším se na dobré rady do začátku.
karlos999
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 zář 2011, 12:42

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron