Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod Miloš Částka » 20 bře 2009, 23:23

Omlouvám se za zpoždění :oops: ... nebyl jsem zrovna u počítače ;) děkuji administátorovi za přesunutí mého představení a dodatečně se omlouvám, předtím mi seznamka unikla :) ...

Myslím, že dodat k tomu již není v podstatě co ...Jsem z Plzně, je mi 23 let a jsem opravdu na začátku, zajímám se o bonsaje, pár let, pár knih mám načteno (Tomlison, Kohlhepp, ...), na fórech čtu asi půl roku, ale postivě ;) Nyní jsem se rozhodl pokusit se to vše převést do praxe a to již o samotě bez zpětné vazby ostatních dost dobře asi nelze. Proto jsem tu, rovněž i pro sympatickou atmosféru na tomto webu. Časem začnu přidávat některé své prvotiny, ikdyž nevím, nakolik to tu jimi obohatím. Nicméně se pokusím přispívat nápady, jak to jen půjde ....

Zdravím Vás všechny tedy ještě jednou,

Miloš Částka
Miloš Částka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2009, 23:29
Bydliště: Plzeň

Re: Seznamka

Příspěvekod Mikuš Radovan » 21 bře 2009, 08:53

Dobrý deň.
Keďže som na tejto stranke nový, tak sa chcem predstaviť. Volám sa Radovan Mikuš, mám 36 rokov, bývam v malej dedinke Podlužany pri Bánovciach nad Bebravou. Bonsajom sa venujem tak 6-7 rokov. Rád chodím zo svojim pso do prírody odkial pochádzajú skoro všetky moje stromky.Venujem sa prevažne vonkajším stromkom. Mám asi 40 stromkov v miskách, z ktorých je večšina ešte v štádiu tvarovania, ale mám aj zopár pekných kúskov aspoň podla mňa.
Prajem všetkým vela pekných chvil pri pestovaní.
Rado.
Mikuš Radovan
 
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2009, 15:35

Re: Seznamka

Příspěvekod Tomáš Kubík » 24 bře 2009, 23:37

Zdravím vás všechny,
jméno už znáte. Trvalé bydliště mám v okrese Uherské Hradiště, ale doma jsem na celé jižní moravě. Bonsajemi se zabívám 3 roky, takže jsem začátečník. Stromků mám zatím jen pár. Ani jeden, o kterém by se dalo říct, že je pěkný :-) Je to taky trochu tím, že díky škole nemám na tento koníček tolik času, kolik bych si přál a potřeboval. Na druhou stranu mi však studium dává spoustu informací, které jistě v dalších letech věnovaných bonsajím upotřebím. Už brzy ze mě totiž bude inženýr v oboru zahradnictví. Při studiu pracuji v zahradnické realizační firmě.
Mým velkým koníčkem je akvaristika. Jsem organizátorem Brněnské akvaburzy (klub.akvarko.cz), občas napíšu nějaký článek do časopisu nebo na internet. V poslední době se zabívám aquascapingem. Což je tvorba akvárií napodobujících určitý výsek krajiny (hory, les, louka), za použití stejných estetických zákonitostí, jaké můžeme vidět v japonských zahradách. Dá se tak vlastně vytvořit minizahrada. Toto umění k nám přichází z Japonska. kdo by měl zájem můžu přiblížit.
Dále mě baví vaření, pěší turistika a snažím se rozumět vínu.

Doufám, že na těchto stránkách najdu spoustu inspirace, rad, a že taky někdy poradím.
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: Seznamka

Příspěvekod martinmachalka » 12 dub 2009, 12:29

zdravim vas..jmenuji se martin je mi 18 let..o bosanje se zajimam dva roky...zkusenosti spise teoreticke..nactenych par knih...jinak studuji uměleckoprůmyslovou skolu v hradisti..takze mam blizko k veskeremu umeni...jsem rad ze vznikaji takovehle stranky, kde je hlavnim tematem forum pro zacinajici..osobne si myslim ze vymenovani nazoru a znalosti z praktickych zkusenosti, je nejlepsi co muze byt..jen doufam ze tu nejak zapadnu...co vidim jsem tu nejmladsi vekova kategorie..ale i presto doufam ze zapadnu a priucim se necemu novemu...jinak pestuji na balkoně..což uznate,že urcite nemam nejlepsi podminky,nejake velke yamadori urcitě nevyhližím do budoucna...avsak je to krasne remeslo ktere me naplnuje, uspokojuje a libi se mi...tak proc to nezkouset i ve stizenych podminkach? :)
jinak tykani je samozrejmosti..fotky dohodim
Uživatelský avatar
martinmachalka
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 dub 2009, 12:00
Bydliště: zlín

Re: Seznamka

Příspěvekod ondřej » 14 dub 2009, 18:03

Zdravím všechny, jmenuji se Ondřej Kolofík je mi 18 let a jsem ze zlína. Bohužel téměř z centra města a bonsaje pěstuji jen na balkóně. Pěstovat bonsaje jsem se poprvé rozhodl asi v roce 2005 ale v té době jsem ani nevěděl co to bonsai je. Studuju obor přírodovědné lyceum, takže mě baví všechno spjaté s přírodou a vydina stromku v misce, když si představím moje exepláře za několik desítek let, mě po celou dobu mého snažení nepřestala fascinovat.
Jsem v podstatě začátečník, pár stromků každoročně přibyde a ubyde, takže asi tak nějak...
ondřej
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2009, 22:20

Re: Seznamka

Příspěvekod ondřej » 14 dub 2009, 18:04

...a nic jiného než tykání ani nemůžu vyžadovat :D
ondřej
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2009, 22:20

Re: Seznamka

Příspěvekod pepeFKB » 24 dub 2009, 19:37

Tak ahoj. Volam sa Peter Petrík, mam 27 rokov, som z Veľkého Folkmara (Slovensko) :D a o bonsaje sa zaujimam asi 5 rokov ale aktivne asi rok. Skoda, že až tak lebo až teraz vidim o čo som prichádzal. Bonsaje su skvela a krásna vec. :D :D :D :D :D
pepeFKB
 
Příspěvky: 45
Registrován: 23 dub 2009, 21:12

Re: Seznamka

Příspěvekod Matej Suchy » 29 dub 2009, 06:03

Ahojte, som tu novy a predstavim sa. Volam sa Matej Suchy, zijem v Stupave na Slovensku. Mam 28 rokov, som architekt-grafik, mam manzelku, 4 mesacnu dcerku, 2 psy, macku a dva papagaje. O bonsaje sa zaujimam hadam uz od svojich 12 rokov. Od cca rovnakeho veku leziem po skalach takze v prirode som naozaj doma. Naozaj sa stromcekom venujem az cca posledne dva roky ked som sa prestahoval z maleho bratislavskeho bytu do rodinneho domu. Odvtedy venujem bonsajom kazdu volnu chvilku.
Matej
Matej Suchy
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2009, 20:59

Re: Seznamka

Příspěvekod Marek30 » 02 kvě 2009, 19:19

Ahojky,
je mi 30 let a jsem z Kladna.Pěstování bonsaji mě vždycky lákalo,ale nikdy jsem to nemohl uskutečnit,protože jsem na to neměl podmínky ale před rokem jsem si koupil byt a s celkem velkou terasou a muj sen se začání uskutečňovat :D
Jsem taky rád,že jsem našel tyhle stránky,kde jak to vypadá jsou lidí,kteří mají opravdu velké zkušenosti,takže mi určitě v začátcích pomohl.
Tak se mějte a předem díky za pomoc
Marek30
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2009, 12:40

Re: Seznamka

Příspěvekod Kniga » 05 kvě 2009, 21:10

Zdravím,
jmenuji se Lucie, jsem z Brna a momentálně velmi netrpělivě čekám na výplatu, bych si mohla zaběhnut do nějakého knihkupectví či antikvariátu pro nějakou knihu o bonsaich. Jsem absolutní začátečník, bonsaie se mi tedy líí už hodně dlouho, asi před pěti lety jsme jednu dostala od kamarádky k narozeninám. Bohužel mi velice rychle odešla :(.
Zhruba před týdnem mi bylo oznámeno, že jedna známá zahradnice mi konečně sehnala sazeničku jinanu dvoulaločného, který jsem sháněla skoro před dvěma lety, když jsem měla možnost strom vysadit na zahradě... Tuto možnost už nemám, tak jsme celý týden zvažovala co stou sazeničkou... Inu napadlo mi pěstovat ji jako bonsai... Tak uvidíme, zda se zadaří
Držte mi prosím pěsti.
Kniga
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2009, 18:07

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron