Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod Jiří Rusinský » 24 dub 2011, 20:09

abych nebyl pozadu s fotkou, jednu sem přidám (doufám že se to povede).. jinak od toho konce března kdy jsem psal sem do seznamky poprve se moje sbírka rozšířila na 16 stromků které mám doma (kromě prvního pokojového jilmu to jsou všechno venkovní stromky ze zahradnictví - tedy kromě jedné břízky, tu jsem dostal prakticky darem od pana J.Prčíka z Dubňan a jsem za ni velice vděčný a jednoho malého šeříku který jsme spolu s panem Prčíkem kopnuli - kopat yamadori budu az pristi rok, letos mam v planu si vyhledat nejake vhodne kandidaty na jarni vykop). Mám tu borovičku, dva smrčky, dva javory ("klasicky" Palmatum a Atropurpureum), kdoulovec, vřesovec, tis, jalovec, habr atd atd (dohromady je jich proste 16 :) ). Doufám že se stromkům bude dařit dobřea doufám že mi poradíte když si nebudu vědět rady.

Tak ať nám všem rostou. Jirka R.
Přílohy
ja1.jpg
jedna šílená, ale nejaktuálnější
ja1.jpg (69.46 KiB) Zobrazeno 3872 krát
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Seznamka

Příspěvekod HasekJiri » 25 dub 2011, 06:58

Ahoj všichni, objevil jsem vás v Bonsai magazínu, tohle fórum je dobrá myšlenka. Mě je 55 let a o "stromečky" se zajímám už dlouho. (cca 30 let).Byla pauza 10 let, kdy jsem vedl svoji firmu, ale teď už jsem zase aktivní. Jsem z Liberce-Ruprechtic, nemám bohužel vlastní zahrádku, tak jsem díky nenechavcům přišel postupně o téměř všechny svoje "skvosty" a začínám stále znovu. Zatím mě to nezlomilo. Je stále co se učit, tak by se rád zúčastňoval vašich setkání, poznal nové lidičky a pěkné stromečky a tak...
Hodně zdaru v práci s rostlinkami
Jirka
Přílohy
P1010055b.jpg
P1010055b.jpg (73.27 KiB) Zobrazeno 3839 krát
HasekJiri
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2011, 07:25

Re: Seznamka

Příspěvekod vladimir » 05 kvě 2011, 11:27

Ahoj všem,
jmenuji se Vladimír. Jsem ročník 1943 a budu jistě patřit mezi nejstarší členy této party. Žiji v Jihočeském kraji poblíž Českých Budějovic. V oboru bonsají jsem začátečník. Dosud jsem se věnoval pěstování sukulentů, skalniček a v době dávné pěstování kaktusů. Vzhledem k mému věku se jistě nedočkám pěkné bonsaje. I tak se ale nabízí možnost zvládnout techniky tohoto oboru. Dalším mám koníčkem je fotografování a tak to jistě bude možné pojmout jako problematiku kompozice a tak by se tyto koníčky jaksi setkaly. Jistě budu potřebovat mnoho rad a věřím, že v tomto kolektivu naleznu řadu znalých a vstřícných lidí. Všichni se vyjadřují k tykání. Myslím, že v takovéto partě je tykání samozřejmostí.
Uživatelský avatar
vladimir
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2011, 05:27
Bydliště: Jihočeský kraj, okolí Českých Budějovic

Re: Seznamka

Příspěvekod Lukáš Janíček » 19 kvě 2011, 13:47

Zdravím, jmenuji se Lukáš Janíček, Jsem z MORAVy konkretneji z okoli vyskova. Jsem pravdebodobne nejmladsi priznivec stromu v misce na tomto foru :) je mi 20 let. A o bonsaje se zajimam teprve pul roku... mam jednu pokojovou (ficus retusa) a venkovni mám skalník, lesík ze 3 habrů a jednu jedličku (ktera nejspis živoří a bojuje o preziti) to je snad vse. doufam ze tu na foru kazdy najde co potrebuje...ostatne proto jsme tady... :jedna:
Udržujme soulad s přírodou
Lukáš Janíček
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 kvě 2011, 23:41
Bydliště: Uhřice u Vyškova

Re: Seznamka

Příspěvekod Dalibor Hátle » 20 kvě 2011, 21:57

Zdravím,jmenuji se Dalibor Hátle,je mi 46 let a jsem z Trutnova . O pěstování bonsají se zajímám asi 18 let. Mezi moje nejoblíbenější stromy patří borovice a azalky. Na toto forum chodím již dost dlouho a považuji ho za jedno z nejlepších co znám :jedna: .Hodně jsem se zde naučil.Budu velice rád, když mně budete tykat.
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Seznamka

Příspěvekod pllavca » 29 kvě 2011, 17:09

Dobrý den. Jmenuji se Moravec František,žiju kousek u Mikulova na moravě a su ročník narození 1965. O bonsaje se zajímam asi pět let a s pěstováním su uplnej začátečník! Hledal jsem na internetu až jsem našel tohle perfektní forum. Máte to tady všechno moc hezky udělaný,přehledný a najdu tady vše co potřubuju k mým začátkům. Mám pár venkovních " bonsají " tak vás tady časem poprosím a nějaký rady.
pllavca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2011, 07:48
Bydliště: okolí Pálavy

Re: Seznamka

Příspěvekod fera.ri » 07 čer 2011, 19:43

ahoj přátelé zeleného udolí :lol:
pár dní už tady žádám o pomoc a rady tak je asi načase se taky představit

jmenuji se František Valenta je mi 39let a po různých stěhovacísh manévtech jsem se zatím usadil v Šumperku
že jsou nějaké stromky v miskách jsem zaznamenal asi před 15ti lety
ale k bonsajím jsem se nikdy nedopracoval :cry: to co jsem měl nebyli sice žádné bonsaje ale stejně do paneláku jsem si stromečky nemohl vzít
tak už pět roků mám knížky a vůbec všechno co se bonsají týká ve skříni :oops:
pokouším se pěstovat to co v paneláku jde ale taky to není žádná sláva v zimě to je veliké živoření teplo sucho tma no ale bojuju :mrgreen:

konečně jsem tady našel spolek lidiček kteří se nezdráhají poradit a pomoci tak lamám jako jsem já
tady na té fotce jsem já a zase nedělám nic jako vždy :lol:
a to nade mnou je část mích živořících chudinek
Přílohy
P6079830 wwweb.JPG
P6079830 wwweb.JPG (118.99 KiB) Zobrazeno 3187 krát
Uživatelský avatar
fera.ri
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2011, 18:34

Re: Seznamka

Příspěvekod nikolaj » 20 čer 2011, 08:45

Dobrý den,Já Vás všetkých zdravím-páni,paninky,mládencov,slečny.Na uvod volám sa Vlado Kašša,bývam v obci Kostolište pri Malackách.čo sa týka bonsai tak sa im snažím venovat asi 3 roky,ale aj tak som uplný zašatečník,začal som s tým,prechadzky po lese co mám skoro za domom :-) a našiel som svoje zatial male yamadore,tak som si ich pekne vydoloval a zatial sa mi dari ich drzat pri živote,tak dufam,že s nich nieco bude.Mám pár známych čo mi poradia a snažím sa ich rád držat,i ked som strašne nedočkavý aj ked viem,že tvorba bonsai je vlastne beh na dlhé trate.Neskore pridam pár foto tých mojích zárodkov :-)) stromových záhradných rastucich.
Fotografia0122.jpg
Fotografia0122.jpg (54.45 KiB) Zobrazeno 3042 krát
nikolaj
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 čer 2011, 18:13

Má maličkost

Příspěvekod vjačo » 26 čer 2011, 10:37

Ahoj všem milovníkům malých stromků. Jmenuji se Zdeněk Havlíček - 53 let - bydliště Kunčice pod Ondřejníkem - Beskydy. Pár rostlin mám několik let. Ale tím, že jsme se přestěhovali z paneláku do RD se možnosti a zájem o bonsaje otevřely. Tak snad budou koukatelné kousky za pár let. Ale problém je v tom, že mám do lesa cca 200m :-))) Ahoj všem. Vjačo (tak mi říká má polovička-já jí zas Vjačová).
Naposledy upravil vjačo dne 28 úno 2012, 17:29, celkově upraveno 1
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Seznamka

Příspěvekod Filip P. » 30 čer 2011, 20:49

Zdravím. Jmenuju se Filip Pírek a bydlím v malé, malebné vesničce s ještě malebnějším názvem Čunín (25 km od Prostějova). Mám 20 let a stromečky mě začaly zajímat a udivovat docela nedávno. Asi půl roku si o nich jen čtu a zvyšuju četnost procházek do lesa, ale před čtrnácti dny jsem byl na výstavě a tam jsem se odhodlal pořídit první pokusné králíčky (akát, ficus rectusa a skalník). Snad se mi se stromky bude dařit lépe než se želvičkami, chameleony a hady.
Filip P.
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2011, 21:19

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron