Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod Dobruda » 19 úno 2011, 17:03

Zdravím Vás všechny, kteří milujete a obdivujete bonsaje nebo japonské zahrady.
Jmenuji se Jiří Dobruský je mi 45 a jsem z Prahy.
O bonsaje se zajímám již asi 7 let, ale první neúspěchy mne srazili zpět.
Před 3 lety jsem začal budovat u domku Japonskou zahradu a ta mi vrátila i k přáním a touhám po bonsaiích.
Snad se tady naučím všemu co mi jako věčnému začátečníkovi pomůže v postupu dále.
Ještě pro všechny jsem Dobruda jak mi přátelé a známí říkají už od třetí třídy základní školy a i do té doby
mi všichni také tykají.
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: Seznamka

Příspěvekod Alja » 20 úno 2011, 13:41

Ahoj, já jsem Eliška Kadlecová, ale mám všeobecně uznávanou přezdívku Alja. Bydlím v Blansku, kus od Brna. Je mi 18 - no jo, vždycky všude benjanínek, co se dá dělat ;) . S bonsajemi teprve začínám, ale co se týče ostatních rostlin, mám místo pokoje malou soukronou džungli - asi 40 rostlin, malých i velkých, na ploše tak 3 krát 4 metry - něco jsem teď nacpala i do obýváku a táta se tváří, že mě (nebo aspoň ty kytky) vyrazí, jestli ještě něco přitáhnu domů :D . No prostě mám ráda všechno, co roste, a ani to nemusí kvést - chci studovat zahradnickou školu v Lednici, tak se teď třesu, že mě třeba nevezmou... No a samozřejmě mi nebudete vykat :P
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Seznamka

Příspěvekod Jirka Marek » 22 úno 2011, 15:24

Ahoj,tak jsem se taky k tomu dokopal abych se představil. :) Jmenuju se Jirka Marek,ale většinou slyšim na Máru,nebo Marečka... (pero vám nepodám :naughty: :lol: ) jsem ročník 79 a vyklubal jsem se kousek od hory Blaník,ve Vlašimi. Jsem numero nulo začátečník, jak pokoják, tak i venkovák..... :) Začátky už byly,ale silně neůspěšné,díky fóru jsem zjistil proč!!! Děkuji, že už nejsem za de...... :roll: Na jaro už mám vyhlídlé obětiny,tak zatím jen čitám a hltám,pak příjde devastace!!! :twisted: :lol: Děkuji za vytvoření tohoto fóra,super věc a mnoho potřebných info..... Teď už jen to teplo!!! Tak, ať nám rostou...... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jirka Marek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2011, 09:50
Bydliště: Vlašim

Re: Seznamka

Příspěvekod habiniki » 25 úno 2011, 09:39

Ahoj,
z Podkrkonoší vás všechny zdraví Nikola Habichová. Je mi 25, původně pocházím z Jižních čech, ale přes Prahu jsem se dostala až sem do Trutnova. Bonsaie obdivuju už několik let, ale nikdy jsem neměla odvahu se do toho pustit. Můj muž si všiml mé záliby v okukování a tak ho nenapadlo nic jiného než mi jeden stromeček věnovat. Tím jsem se dostala až sem k vám :jedna: Než dostavíme baráček, jsme v bytě, který je ovšem krásně slunný, tak doufám, že se mému stromečku bude dařit a že časem sbírku rozšířím, aby tu nebyl tak sám mezi palmičkami.
Tímto všem předem děkuji za rady a připomínky-budu jich potřebovat hodně. No a oslovovat mě můžete jakkoliv, hlavně když budete tykat ;)
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Seznamka

Příspěvekod Richard » 01 bře 2011, 01:49

Ahoj, jmenuju se Richard Kordiovský jsem z Rosic u Brna a je mi 38let. O bonsaje a japonskou zahradní archytekturu jsem se vždy zajímal, ale do bonsají se nikdy nepustil až před dvěma lety, kdy jsem vyryl pár stromků jen tak na zkoušku a většina se ujala. Tak jsem naznal, že bych to mohl zkusit se začít věnovat tomuto krásnému koníčku pořádně. Jsem upný začátečník, tak prosím, pokud se vám některé dotazy budou zdát příliš hloupé, satčí virtuálně nakonout. Jinak toto forum je báješně živý takže díky adminům za skvělé vedení a ať vám všem rostou.JInak jsem taky pro tykání. :mrgreen:
Richard
Uživatelský avatar
Richard
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 úno 2011, 20:55
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Seznamka

Příspěvekod Paťas » 07 bře 2011, 14:36

Ahoj jmenuji se Jarek Burda pro všechny Paťas nebo Patočka.Tuto přezdívku jsem získal ve svém ranném věku a nikdy jsem nezjistil proč se mě tak říká. ;) Jsem z Nivnice rodiště Komenského a je mi 40let. O bonsaje se zajímám 3 roky kdy jsem donesl první hloh a borovičky. Zatím jsem nic netvaroval jelikož nevím jak na to a stromky rostou a sílí v kontejnerech. Nedávno jsem narazil na toto fórum a jen sedím a hltám informace kterých je tu spousty :jedna: .
Paťas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2011, 10:59
Bydliště: Nivnice u Uherského Brodu

Re: Seznamka

Příspěvekod Láďa Bím » 15 bře 2011, 21:44

Ahoj jmenuji se Ladislav Bím, jsem od Plzně. Jem apsolutní začátečník. zatím jen čtu v knížkách a na netu. Bonsaje mě strašně přitahují, tak jsme s manželkou zašli do lesa a přinesli si mladý doubek, zastřihli mu kořen a kmínek a čekáme zda budeme mít úspěch. Našli jsme vaše krásné fórum a budeme rádi když budeme moct být vaší součástí. Jsem také pro tykání Láďa.
Láďa Bím
 
Příspěvky: 20
Registrován: 15 bře 2011, 21:13
Bydliště: Plzeň

Re: Seznamka

Příspěvekod JNK » 23 bře 2011, 22:55

Jmenuji se Jirka Nohel a o bonsaie se budu teprve pokoušet. Jsem od Vyškova z vesnice Komořany. Zdravím tímto všechny, mějte se hezky. Předem díky všem za cenné informace. Hezký den ;)
JNK
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2011, 13:34

Re: Seznamka

Příspěvekod Jiří Rusinský » 24 bře 2011, 22:19

Všechny Vás tady zdravím. Jmenuju se Jirka, je mi 21 let a jsem z Jižní Moravy, konkrétně od Hodonína.
Přiznám se že jsem naprostý a opravdový greenhorn jak se patří - přestozě jsme doma měli asi 7 let fíkusek, tak mně nikdy ani nenapadlo se o něj starat (holt jsem byl eště nerozumný puberťák :D :oops: )
Nicméně už dva týdny prolézam toto fórum, různý stránky na internetu, čtu články, sleduju videa (prostě čerpám informace ve velkém..) a včera jsem si pořídil první kousek - malý Čínský Jilm (Ulmus Parvifolia), asi 20cm vysoký, koupený v Bonsai Shopu v Hodoníně(www.bonsai-shop.cz). Nejakou fotku Jilmu na forum přihodím až jej přesadím do nějaké hezčí misky (jako substrát použiju akadamu), a určitě u toho Vás poprosím o rady jak jej dále tvarovat (co by mu slušelo).

A k tykání - mně samozřejmě tykejte všichni, a toho že i o mnoho starší a daleko zkušenější bonsaisti sami vyzívají nás "dřeváky" ať jim také tykáme si velice vážím :clap: :clap: :clap:
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Seznamka

Příspěvekod Laco Sonoga » 25 bře 2011, 19:28

Ahoj všetkým,
som nový člen tohoto fóra a rád by som sa Vám predstavil. Volám sa Laco Sonoga, pochádzam z Liptovského Mikuláša a v súčasnosti bývam a pracujem v Prahe. Bonsajom sa amatérsky venujem asi 6 rokov. Všetky moje stromky sú yamadori, získané v prírode, alebo záhradné okrasné dreviny nevhodné pre záhrady. Máme domček na Šumave, kde mám umiestnené všetky stromky, takže zatiaľ som "víkendový bonsaista" a tomu bohužiaľ i odpovedá ich stav, ale snažím sa :-)
Pre potešenie svoje a ostatných priateľov bonsaí som si vytvoril webové stránky, kde možete vidieť niektoré moje projekty na adrese http://www.bonsailaco.cz
Bude mi potešením sa niečo nové naučiť a rád prispejem názorom, radou alebo skúsenosťou. Inak som pre všetkých Laco.
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků