Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod vopat » 18 zář 2009, 11:43

Na severu u Šluknova - tam jezdím na chatu a k rodičům manželky. Chatu máme ve Chřibské a rodiče v Království - což je kousek :P . Tak třeba někdy dáme řeč. Stromky mám ale na zahradě v Ústí n.L. a to už je o kousek dál :|
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

jose

Příspěvekod jose » 23 zář 2009, 11:31

Ahoj všem,
je mi 29 let a jsem z Lounska. Pěstování bonsají mě vždycky lákalo, k narozeninám (už nevím kolikátým) jsem dostal Velkou knihu o pěstování bonsají od H. Tomlinsona, která mě "donutila" začít. Tak jsem si v zahradnictví koupil několik stromečků, ale nějak se jim nedařilo přežít zimu (opakovalo se to asi čtyři roky po sobě). Nakonec jsem ty nejodolnější (asi pět habrů) zasadil do země u rodičů na zahradě, kde docela prospívají a sílí. Nyní se chystám na jejich "vytažení", tak jsem moc rád, že jsem našel tyhle stránky, kde jsou (podle prvních dojmů) sdílní pěstitelé s velkými zkušenostmi.
Předem díky za pomoc a trpělivost s mými otázkami.
Uživatelský avatar
jose
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 zář 2009, 09:22
Bydliště: Žatec a Kolínsko

Re: Seznamka

Příspěvekod Milena » 23 zář 2009, 16:44

Dobrý den. Jmenuji se Milena Růžičková a jsem z Prostějova Domamyslic, čerstvá babka - důchodka. Jarek Servus mě neustále vychvaluje - viz výstava v Brodku. Kromě bonsaí, kterým se věnuji 25 let, pomáhám dceři v cestovní agentuře.
Teď se pokoušíme dát na střední Moravě popř. Hané dohromady ostatní bonsaisty. Tak se hlaste z okolí, další informace zveřejníme včas.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Pavel Charwot » 24 zář 2009, 12:05

Ahoj,
jmenuji se Pavel Charwot. Jsem z Českého Těšína a bonsajím se věnuji cca 10-12 let, od té doby co jsem členem Bonsai klubu Třinec http://bk-trinec.unas.cz. Ale opravdové bonsajové zkušenosti získávám tak teprve 3, 4 roky, od té doby co na našich výstavách předváděli své umění třeba Pavel Slovák, Honza Bučil, Franta Bukáček, Čestmír Sosnovec nebo na té poslední Václav Novák. A taky nesmím zapomenout, že dalším prvkem, který poskytuje informace je internet a na něm různá diskusní fóra jako je třeba to vaše. A za to dík.

Grodisko.JPG
Uživatelský avatar
Pavel Charwot
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23 zář 2009, 20:49
Bydliště: Český Těšín

Re: Seznamka

Příspěvekod Pavel Weingärtner » 24 zář 2009, 20:43

Zdravím všechny
Bonsajím jsem se začal věnovat před lety ještě v paneláku-tenkrát jenom pokojovky, ale moc mě to
neuspokojovalo, takže jsem s nimi časem skončil. Před pár roky jsem se přestěhoval z Plzně do rodinného
domu v Nýřanech a spolu se zahradou to postupně zase začalo, tentokrát konečně venkovní bonsaje.
Ta nemoc přišla pomaličku loni na podzim a letos na jaře už bujela nečekanou silou. Dá se říct, že jsem
skutečně vášnivým rybářem už 33 let, ale často jsem letos místo na ryby vyrazil radši do lesa hledat
a dívat se. Takže skutečně s bonsajemi znovu začínám a budu vděčný za každou pomoc. Doufám,
(ale moc nevěřím), že to trochu povolí, protože už jsem se několikrát málem zabil v autě, když jsem
čuměl po stromech a po stromcích......není to tak dlouho, co to byly jenom ženský a voda. Je mi čtyřicet
a ten dům se mnou obývá jedna žena a jedna dcerka.....kočka taky a morče ještě.

Mějte se krásně a ať se nám daří.

Pavel Weingärtner
Přílohy
Snímek 00444.jpg
Uživatelský avatar
Pavel Weingärtner
 
Příspěvky: 297
Registrován: 20 zář 2009, 19:57
Bydliště: Nýřany

Re: Seznamka

Příspěvekod preacher » 01 říj 2009, 10:03

Všechny na tom to fóru zdravím,
dovolte, abych se představil. Jsem ročník 1974, a bydlím v malé vesničce na jižní Moravě. O bonsaje se zajímám již od dětství, jenže znáte to, mládí, na nic není čas a tak jsem jen koukal pod ruce svému tatíkovi. Vážně jsem se o bonsaje začal zajímat asi před třemi roky. Předpokládám, že za další tři roky by mohly být výsledky mého snažení koukatelné :-). Dále mne zajímají japonské zahrady, a protože jsem povoláním průzkumný geolog, zajímám se také o suiseki. Bydlím v rodinném domku s velkou zahradou, ve které se poslední dobou snažím realizovat své sny. Jsem šťastně ženatý a mám dcerku (5 let) a synka (5 měsíců).
Pokud budete souhlasit, jsem pro tykání...
Přeji všem klid a pohodu
Pavel Kotík
img_01.jpg
naše rodinka, bez nejmladšího člena....
img_01.jpg (134.93 KiB) Zobrazeno 3401 krát
Pavel Kotík
Uživatelský avatar
preacher
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2009, 09:26
Bydliště: Kobylí, okr. Břeclav

Re: Seznamka

Příspěvekod Martin Iša » 01 říj 2009, 10:26

Ladislav Kotál píše:VÁŽENÍ KOLEGOVÉ A KOLEGINĚ, NĚKTEŘÍ Z VÁS PSALI, ŽE FOTKU DODAJÍ A SKUTEK UTEK,TO SE STYDÍTE,NEBO CO?.JE DOCELA ZARÁŽEJÍCÍ, ŽE JMÉNA A PŘÍJMENÍ POUŽÍVÁTE DNES A DENNĚ A TADY POŘÁD JEN ANONYMNÍ PŘEDZDÍVKY,ZKRATKY APOD.CO KDYBY JSTE SE OSMĚLILI A VLOŽILI SEM FOTKY A JMÉNA? NEBO JE TO ODE MĚ TROUFALÉ,ABY VÁS VŠICHNI AKTIVNÍ ČLENOVÉ POZNALI A AŽ VÁS NĚKDE UVIDÍ, SLUŠNĚ POZDRAVILI,PROHODILI PÁR VĚT,VŽDYŤ SE ZAJÍMÁME O JEDNO A SAMÉ, TAK PROČ ??????

POKUD SE VÁS MÉ VÝLEVY DOTKLY,NEREAGUJTE,POKUD VÁS NAKOPLY,HOĎTE SEM FOTKY.

Malá připomínka, abychom až se uvidíme nemuseli pátrat . :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Jarek Servus » 01 říj 2009, 11:09

Používání zkratek na uvedení příspěvku mi nevadí, ale vřele se přimlouvám za to, abyste si všichni dali do podpisu své celé jméno. Já s tím provlém nemám, i když moje jméno na Slovensku a v německy mluvících zemích a občas i u nás budí úsměv.
A protože jsem blíženec nafoukaný, mám tu i fotky, aby všichni viděli jaký jsem fešák. :lol: :lol: :lol:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Seznamka

Příspěvekod raficka » 01 říj 2009, 17:18

Musím se smát,jak jsem to zas netrefila,byla jsem před rokem v jednom korálkářském foru,představila jsem se celým jménem a to jsme byly pouze dvě!!Jinak ostatní měly přezdívky,že se někdy nedaly ani vyslovit,jen můj mladý kolega a kamarád se mi vysmál,že je to normální,tak jsem se včera přihlásila pod přezdívkou-rafička-po mém bývalém psu a zas jsem to netrefila.Jmenuji se Lída Skokanová,zvaná Skokanka a včera jsem na netu našla vaše forum a byla jsem nadšená,hlavně z pohody a snahy si pomáhat a pochválit se,protože začátky jsou vždy těžké.Našla jsem si před tím jiné bonsai.forum a to jsem byla úplně zděšená a hlavně jsem z nich měla špatný dojem.Pěstuji sukulenty,začínám opět se skalničkami,protože jsem se přestěhovala na Vysočinu do Pusté Kamenice,nikdo neví,kde to je,když mu řeknu název,je to 10km od Hlinska a 16km od Poličky,je tu nádherně a bydlí tu doslova boží lidi.Bonsaie obdivuju už několik let,vždy jsem se ale bála nějakou vytvořit,až před týdnem jsem byla na výstavě skalniček a tam bylo i pár bonsaií od skalničkářů.Některé byly myslím velmi dobré /aspon podle mě/ a některé měly do bonsaí asi dost daleko,ale dělaly určitě majitelům taky radost.Nepřeju vám vidět,co jsem včera vytvořila já z potentily za "bonsai" ještě dnes jsem se jí lekla,když jsem ji znovu viděla.Takže ode mě obrázky žádné nečekejte,nic neumím,zatím se snažím něco vyčíst od vás a navíc i když mám nový foták,neumím ještě vkládat fotky.Fotím jen své kytky a 2 psy,zatím mě vůbec nenapadlo se nechat vyfotit.Až přijede syn požádám ho,aby sem vložil mé foto,jsem ročník 1952 a jsem v inval.důchodě,já jsem vás varovala hoši......a můžete mi samozřejmě tykat,mám dotaz,jaký pozdrav mají bonsaisti ?
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Seznamka

Příspěvekod Jarek Servus » 01 říj 2009, 17:31

Zdravím Tě Lído. Každý jsme nějak začínali, dnes se při vzpomínce na své začátky usmívám. Nevím o nějakém pozdravu, snad:"Ať nám rostou!"
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron