Příklad zmenšení obrázku

Pravidla, návody, náměty a scénáře k fóru

Re: Příklad zmenšení obrázku

Příspěvekod Vahada » 02 čer 2011, 09:38

Pro ty pohodlné i pro ty méně zkušené, jednoduchý a dobrý program na zmenšování obrázků je JPEG Resampler 2010.
Stáhnout se dá na - http://software.macek.cc/resampler2010cz.php, nebo po zadání do vyhledávače "JPEG Resampler" najdete řadu odkazů na stažení tohoto programu. Používám ho na zmenšování obrázků pro jednoduchost a rychlost.
Je v češtině a pro nekomerční použití je zdarma.
Práce s ním je jednoduchá a vyžaduje minimální znalosti. Pro použití fotek na našem fóru stačí po instalaci a spuštění programu nastavit následující:
1. U položky "Zmenšit na:" klepnout na šipku vpravo a vybrat "Velikost souboru"
2. V okénku pod tímto výběrem můžete změnit velikost na 140 kB
Pak již jen stačí vybrat "Zdroj" - buď jednotlivé obrázky, nebo celý adresář (složku) a spustit "Start".
Zmenšené obrázky se automaticky uloží na stejné místo jako vybrané fotky do podsložky "Resampled".

Já osobně používám trochu jiné nastavení - "Delší strana bude" - 700 nebo 800 a v záložce výstupní formát změním kvalitu na 75 - fotky jsou stejně veliké.

Doporučuji a v případě komplikací poradím.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Příklad zmenšení obrázku

Příspěvekod Laco Sonoga » 02 čer 2011, 13:25

Pokud byste chtěli obrázky zmenšovat na opravdu malou velikost (několik kB) ---např. jako avatar --- zkuste si ztáhnout free prográmek "RealTime Picture Convertor 6" (např. na http://www.slunecnice.cz) . Má jednoduché ovládání a nabízí zmenšování, efekty, hromadné zenšování a pod. Bohužel je pouze v angličtině, jinak mi dělá dobrou práci. LS
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Příklad zmenšení obrázku

Příspěvekod Lojza Sedlák » 02 čer 2011, 20:03

Já na zmenšování a jinou úpravu fotek používám většinou Microsoft Office Picture Manager,který je součást každého novějšího Windowsu.Používám XP profesionál.Stačí jen pravým tlačítkem kliknout na fotku,vybrat otevřít kde,potom zvolit Office Picture a můžete dělat docela dost úprav.
Další možnosti úprav jsou v Picasu 3,který je zase součáti Google , po jeho instalaci (přihlášení) si zde můžete také ukládat velké množství fotek.
Jinak mám stažený i Gimp 2,ale tomu stále nějak nerozumím.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Příklad zmenšení obrázku

Příspěvekod Lojza Sedlák » 03 čer 2011, 09:46

Pavel Š.to zde již uvedl,ale pro jistotu to zopakuji.Pokud někdo chcete zkusit použít Office manager je potřeba si prvně udělat kopii originál fotky.Například udělám si složku lípa do ní stáhnu fotky z foťáku,následně udělám novou složku např.lípa web a do ní zkopíruji fotky které chci zmenšit.Tyto potom teprve zmenšuji.To v případě,že si chci zachovat originální velikost.Ostatní je již velice jednoduché.Když jsem to pochopil já tak to musí dokázat každý :clap:
Kdo by měl zájem o ústní vysvětlení pošlete mě svoji skype adresu a můžeme se spojit a já vás budu navádět co a jak dělat.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Předchozí

Zpět na Pravidla a návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron