pilka

Re: pilka

Příspěvekod maros » 23 úno 2010, 19:41

Lado mne sa to paci. Minuly rok som kopal bez toho, ale mal som par pripadov, kde by sa to sakra hodilo. Za tie peniaze je to v pohode a do ruksaku kopaca to asi patri :). Inak na malo pristupne korene na tuto jar planujem stredne velke klieste fiskars, ustrihnu vraj prierez do 40-50 mm. Pouzivaju to chorvati na velke C. orientalisy ktore vlacia z pobrezia. Vraj velka spokojnost.
Ale ten drot si urcite zozeniem. Dik za inspiraciu.
Ked je to dobre pre SAS tak to musi byt dobre aj pre mna ;) .
http://sandevbonsai.blogspot.com/
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: pilka

Příspěvekod Lada Fabián » 23 úno 2010, 20:12

Ládo K.,Výborná věcička.Používali jsme ji na vojně.Jen to musí být dobrá kvalita!Jinak si dávat pozor,aby si ji nepřeložil na půl pak se snadno zlomí!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: pilka

Příspěvekod Petr C » 09 bře 2010, 17:08

Co jsem viděl, tak jsou tak asi tři druhy -první je jen lanko, je nejlehčí a většinou nejlevnější, ale řekl bych že nejmíň výkonný, druhý je jakoby plátek pilky nastříhaný na kousky a snýtovaný -to uvádím na obrázku -ten by měl být mimořádně výkonný a odolný a taky nejdražší -cca 500Kč a třetí typ -klasický starý řetěz z řetězové pily opatřený lanky s držátky.
Tu třetí variantu jsem sem chtěl dát jako tip na podřezávání stromků s balem hlíny(yamadori). Když nechci nebo nemůžu udělat kolem stromku velký kráter, obkopu ho jen tenkou rýhou krompáčem a touhle řetězovkou ho kompletně včetně hlíny i kořenů podříznu. Menší kameny by to snad mělo vyhrabat.
Taková je moje teorie -bohužel, zatím ještě nevyzkoušená.
Přílohy
pilkaretezovanavicvelka.jpg
pilkaretezovanavicvelka.jpg (13.36 KiB) Zobrazeno 3417 krát
retezovapilkarusiavelka.jpg
retezovapilkarusiavelka.jpg (21.42 KiB) Zobrazeno 3427 krát
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: pilka

Příspěvekod tomikzlesa » 09 bře 2010, 17:31

Petře nejaký tip kde splašit tuhle ruční motorovku nemáš ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: pilka

Příspěvekod dan » 09 bře 2010, 17:42

řetěz z motorovky do hlíny ne ne ne. :o jsou to vpodstatě malé hoblíky co to dřevo po kouskách hoblují. při nárazu kamene z horní strany na čepel hoblovacího zubu se ostří posune pod mez omezovacího článku a hoblování se na tomto zubu zastaví. pokud by článek byl záměrně snížený - jakože se s tím počítá, tak se ti to bude do dřeva zase zakusovat tak že s tím nehneš. docela sem se v lese dost řetězů nabrousil, právě po kontaktu s kamenem. doporučil bych tu druhou variantu s tzv. sekacími články (rozřezaná pilka), ta by to podle mě mohla snést. ale ostří i z byť sebelepšího materiálu pod hmotou křemene povolí... taky uvažuji o té klasické pile. zdá se mi pro tyto učely asi nejlepší. ale řez bych přinejlepším polil vodou, už jen kvůli tomu, aby se mi sběr yamadori neprodražoval o novou pilku na kořeny. taky uvažuji o lehce upravených pákových štípačkách na tyhle účely...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: pilka

Příspěvekod Jarda Marek » 09 bře 2010, 18:13

Dane řekl bych že pákovými štípačkami rozdrtíš kořen, nebude to čistý řez :think: a budeš muset opravovat.
Já jsem koupil to lanko a musím říct že jsem spokojen. Tenký lehký, skladný a řeže bezvadně a v obou směrech tahu ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: pilka

Příspěvekod dan » 09 bře 2010, 18:22

Ano samozřejmě že jsem počítal s dodatečnou opravou kořenů, případně jejich další potřebné zakrácení sofistikovanějším nástrojem po vyprání balu. šlo mi spiše o urychlení "amputace" na místě.
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: pilka

Příspěvekod dan » 09 bře 2010, 18:27

Jardo, jinak s tou drátovou pilkou věřím. určitě to bude měně bolet, když jí zlomíš nebo otupíš o kamení... :jedna:
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: pilka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2010, 18:34

Dane to je právě ten důvod, proč jsem založil tuhle diskuzi. Kamenům si myslím, že se krásně vyhneš, když lanko nad zemí překřížíš a tak se bude řezat jen kořen.Používám teď pilku Fiskars,a i přesto, že je výborná a tvrdá, stejně to po roce není ono- otupí se a místo řezání jen šmrdlá povrch.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: pilka

Příspěvekod Jarek Servus » 09 bře 2010, 18:56

Fiskars pilku mám taky, pomohlo mi po 2 letech znovu vyšraňkovat, problém je, že se nedají sehnat šraňkovací kleště, tak sem musel si udělat provozorní šrankovníček a šraňkovat od oka.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron