Otáčecí podložka pro tvarování

Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Pavla Š » 03 led 2010, 20:32

Možná se budete smát,ale já používám na otáčení tvarovaných rostlin skleněný tác ze staré mikrovlnky.Zespodu má vroubky,na kterých se dobře otáčí,používám je na malé bonsaje,těžší nejdou. :lol:
Uživatelský avatar
Pavla Š
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2009, 21:53
Bydliště: Praha

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod tomikzlesa » 03 led 2010, 20:50

No kdyby někdo viděl muj otáčecí stolek tak se možná ani smát nebude :D ale zase unese hodně !
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Jarda Marek » 03 led 2010, 21:40

No smát se určitě nebudem, je vidět že si dokážeš poradit a to je fajn :clap: . Já mám svůj stolek ve vedlejším vláknu viewtopic.php?f=29&t=30
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Míra Z » 04 led 2010, 01:13

Tome tak sem s ním ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Aleš HAMPL » 04 led 2010, 10:24

Pavla Š píše:Možná se budete smát,ale já používám na otáčení tvarovaných rostlin skleněný tác ze staré mikrovlnky.Zespodu má vroubky,na kterých se dobře otáčí,používám je na malé bonsaje,těžší nejdou. :lol:

Podle své mikrovlnky bych řekl, že ty vroubky jsou u středu, takže to musí být trochu nestabilní. Ty další tři výstupky jsou cca v polovině poloměru, tak to asi úplně nezachrání. Ale když to vyhovuje, proč ne.
Já jsem zpočátku používal kovovou točnu, která jeden čas byla velice populární u žen pro cvičení k dosažení (nebo udržení) štíhlosti pasu. Funkčnost bez problémů, nevýhodou jen váha a to, že horní deska nepřekrývala tu spodní, takže se mezi ně dostávaly nečistoty.
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 led 2010, 12:06

Na pořádné stromy je potřeba pořádné vybavení. Na "obludy" a "bedňáky" používáme točnu ze dvou dřevěných ploten, mezi nimž jsou malé kovové pogumované kolečka od židle (myslím, že to jsou ony ). Soucástí je i brzda a samozřejmě odnímatelný stolek :D . Domácí výroba z taťkovy dílny, unese všecko. Posílám fotku s modřínovým lesíkem (viz reportáž na http://www.bonsairoznov.cz/clanky/tvaro ... zbytecnych), samostatnou fotku nemám, nevlastním bohužel ani fotku bez Milana, který se mi poslední dobou pořád plete před objektiv :D. Někdy nafotím i detaily, jestli bude zájem.
Přílohy
modrin_tocna.jpg
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milan Karpíšek » 04 led 2010, 12:12

kecy, kecy dyť ty mě to děláš schválně :twisted:
a abych nebyl uplně mimo mísu tak tento stolek mi dělal kamárád a dokonce už ho tu i on zveřejňoval.
samozřejmě otočny s nastavitelnou výškou až na shohinouvou velikost. Fando Díky :jedna:
Přílohy
P1000104_resize.JPG
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milena » 04 led 2010, 14:50

Je vidět, že jste chlapi. Ačkoliv na podložku, kterou úspěšně používám, mne navedl spolubonsajista. Byli jednou se ženou (nebonsajistkou) v IKEI v Brně a ve výprodeji tam objevili otáčecí podložku např. na kuchyňský stůl. Postaví se např. u snídaně doprosřed stolu, na ni se nachystá máslo, salám, marmeláda a každý kolemsedící si kulatý tácek přitočí blíže k sobě. Je dřevěná??, lehounká, plně vyhovující. Jedna mi velmi dobře slouží v kuchyni, druhá speciál na tvarování. Cena asi 200 Kč. Jo a vloni jsem ji viděla ve dvou průměrech v kuchyňských potřebách (kam vy, chlapi, taky nechodíte).
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Aleš HAMPL » 04 led 2010, 15:22

[quote="Milena"]Je vidět, že jste chlapi. Ačkoliv na podložku, kterou úspěšně používám, mne navedl spolubonsajista. Byli jednou se ženou (nebonsajistkou) v IKEI v Brně a ve výprodeji tam objevili otáčecí podložku např. na kuchyňský stůl.

Ano, máme jeden takovýto otočný servírovací tác doma. Je ale jednoúčelový, už používám klasickou plastovou točnu a není důvod ji měnit. Až se dám na taková hovada, jako pěstuje Lukáš, budu muset taky něco vykutit. Vždyť jsme národ čeho? Čeho?!? K....ů. (Kruci, teď koukám, že ta má zkratka se dá vyložit velmi různě :shock: ).
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 led 2010, 18:34

Mileno, ale to chce foto, jinak když tam vletíme tak odneseme určitě něco jiného. :lol: :lol: :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků