Otáčecí podložka pro tvarování

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Pavel Š. » 06 led 2010, 12:14

Abych to Jarku upřesnil, tak ta cena byla před třemi lety. Možná, že do tebe vrazily děti nyní víc. :D Jo a koupil jsem to normálně v supermarketu (dnešní Penny) mezi tím mixem všelijakých "potřebných" věcí. Ještě bych chtěl dodat, že se tu trochu míchají dvě věci a to otáčecí podložka (tác, točna), kterou toto vlákno začalo a pak výškově stavitelné stojany (i když to někdo má zkombinované). Na stojan se taky teprve chystám, resp. mám podanou zakázku u švagra. :)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milena » 06 led 2010, 15:35

Piggi, děkuju, udělalas mi velkou radost. Z toho mého popisu jsi to přesně pochopila. Jen škoda, že na fotce není vidět podnos zespodu, ale i tak si myslím, že to "naši" chlapi poznají.
A dobrý nápad je s tou podložkou pod monitor, koukám na ni, ale že jsem ji dostala (jako vánoční dárek od zeťě :lol: bez ponětí o ceně), tak jsem netušila, že jsou i větší průměry.
Je fajn, že je zima a můžeme řešit takové "přípravné" záležitosti.
A sněží a sněží...
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 led 2010, 19:26

Nevíte náhodou někdo, jestli se dělají ty podložky i malé okolo 20cm. Jinak koukám, že je z toho pěkně rozběhnuté vlákno. :D
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Mildaprichy » 06 led 2010, 19:41

Nejmenší jsem našel 25cm, ale stojí stejně jak 31cm (150,-), teda každá v jiným obchodě. Zadej "otočná podložka" do vyhledavače a uvidíš.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Jarda Marek » 06 led 2010, 19:42

Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Martin Iša » 06 led 2010, 20:10

Milane tady ta je 25,5 cm.Nejlevnější co jsem našel. ;) http://www.shop-centrum.cz/hama-root/ha ... ibrna.html
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Lukáš J. » 06 led 2010, 22:23

Koukám na tu nosnost a předpokládám, že se s tím asi dvakrát lehce dát otáčet nebude co??? Jde to lehce, nebo ztuha jako to znám od PC monitorů? Nějaké regulování to asi sotva bude mít za tu cenu. Mě ještě napadly takové ty točny (takové dva kusy tvarovaného plechu a vevnitř to jezdilo po kuličkách) a tvarovala si na nich boky moje bábrdle. Ty se točily dobře a jednu mám dokonce ještě doma... :P
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Aleš HAMPL » 07 led 2010, 08:34

gunpowder píše:... Mě ještě napadly takové ty točny (takové dva kusy tvarovaného plechu a vevnitř to jezdilo po kuličkách) a tvarovala si na nich boky moje bábrdle. Ty se točily dobře a jednu mám dokonce ještě doma... :P

Kdyby ses podíval na první stránku tohoto vlákna, tam o té kovové točně píšu. ;)
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Pavel Š. » 07 led 2010, 09:48

gunpowder píše:Koukám na tu nosnost a předpokládám, že se s tím asi dvakrát lehce dát otáčet nebude co??? Jde to lehce, nebo ztuha jako to znám od PC monitorů? Nějaké regulování to asi sotva bude mít za tu cenu....

Já pokud na tu svoji plastovou podložku dám stromek v bedně (cca 15-20 kg), tak s tím točím jedním prstem. :jedna: A regulaci to opravdu nemá.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Martin Iša » 07 led 2010, 18:31

Tak já do teď používal otáčecí stolek ze staré dílenské židličky.A tuhle mne něco napadlo. :idea: Koukám na to skoro denně, a nedalo mi to vůbec žádnou práci. ;) Výhoda je, že se s tím dá otáčet a hlavně náklánět jak je třeba.Nemusí se používat klíny.Vrchní desku je kdykoliv možné vyměnit za větší, nebo menší.Bytelné je to dost.Tedy jak já jsem vy....... :mrgreen:
Přílohy
toč 1.JPG
toč 2.JPG
toč 3.JPG
toč 4.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron