Otáčecí podložka pro tvarování

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milena » 05 led 2010, 15:01

Tedy, Milane, občas mám pochybnosti o mužské inteligenci- pardon :blednu: , ale že byste v "kuchyňce" neobjevili přesně to, co já myslím a chabě jsem popsala, tomu nevěřím. Zvláště Bonsajista, který ví, co hledá, se nemůže splést.Mezi stovkami různých nabízených výrobků je ten tác snad to jediné, co se tam točí (odpadkový koš se odklápí, mačkač česneku mačká, vývrtkou musíš kroutit ty, kdežto do tácu jen drbneš a točí se). A ještě když se nebudete stydět zeptat se prodavačky, úspěch je zaručen. Kdybyste mě viděli a slyšeli v Železářství nebo obchodě s travními sekačkami, to by stálo za to si "koupit lístky do 1.řady".
Tak ještě doplňující údaj - průměr asi 40 - 45 cm, síla horní točny asi 2 cm, viděla jsem to vždy jen světlé barvy (nábytkové odstíny: bříza, buk, olše, snad i javor). Ten spodni kruh -možná jen průměr 10 - 15 cm a na spodní ploše, která se klade na stůl, je nalepená guma??, asi aby neklouzala či se neposunovala. Už to živě vidíš? Co je mezi tím, že se to točí, to jsem nezkoumala, hlavně že se točí, ale asi to nebude kuličkové ložisko, to už jsem viděla :cry: :lol: :lol:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod pigie » 05 led 2010, 15:31

Tak ja vam poradim, vypada to takto
Obrázek
a viac info (rozmer, max. zatazenie) tu: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/90074483
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Jarek Servus » 05 led 2010, 18:28

No nekupte to za ty peníze.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 led 2010, 18:37

Ale mlýnek na mák se taky točí sice v jiné poloze, ale přece se točí. :lol: :lol: :lol: Ne vážně, jeto dobrý nápad, taky tam budu muset někdy zajít. ;) Pigie, dík za foto a i info. ;) Jo a cena je moc zajímavá. :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Lada Fabián » 05 led 2010, 19:54

Osobně používam starou podlošku pod monitor.Nosnost ca 120kg a průměr 25cm.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod tomikzlesa » 05 led 2010, 20:00

To prkýnko se mi líbí, vzhledem k mejm levejm rukoum :D asi se po něčem podobným poohlédnu.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod milan kulhavý » 05 led 2010, 20:50

Ty táci z IKEA jsou dost dobrý,mám dva už víc jak rok a chodí perfektně.A skutečně je tam kuličkové ložisko(jednodušší,ale je tam).Pro rozměrné a těžké nádoby je dobré zhotovit si desku (třeba z lamina) o stejné velikosti jako je horní plotna a k této desce tác přišroubovat.Pak se nestane,že by se tác převrátil.
Na malé rostliny ale stále používám klasický,plastový otáčecí talíř.A když už se bavíme o IKEA-k těm tácům prodávají taky kulaté podložky(nějaká pěnová guma?) za pár kaček a na nich misky drží jak přibitý.
Zdraví Milan,Pardubice.
milan kulhavý
 
Příspěvky: 33
Registrován: 22 úno 2009, 13:35

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Vahada » 05 led 2010, 22:09

Já jsem něco sháněl a nevěděl co by mohlo posloužit.
Pokud bych včas přečetl vlákno "Můj variabilní stolek" a nebo jste tohle napsali dřív, tak bych se určitě vrhnul do výroby. Nejsem tady ale ještě dlouho a pořád čtu nové věci.
Takže jsem nakonec koupil podložku pod monitor průměr 40cm, nosnost 100kg, z plastu - cena dobrá. Vy to asi znáte, pro mě to byla novinka. Na začátek to asi stačí, ale ty vaše udělátka to je zkrátka přepych. Teď přes zimu se možná do něčeho také pustím.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Pavel Š. » 06 led 2010, 09:30

Jarek Servus píše:No nekupte to za ty peníze.

No já bych to za ty peníze asi nekoupil. :( Já používám taky plastovou točnu určenou pro monitory a televize (viz obr.), stála 49,90,-Kč, je omyvatelná a na obalu udávaná nosnost je 100 kg. Ať si každý porovná s cenou a nosností té IKEÁcké. A za ty love nemá cenu vyrábět ani žádný made in doma.
Přílohy
točna.JPG
točna.JPG (113.36 KiB) Zobrazeno 5217 krát
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Otáčecí podložka pro tvarování

Příspěvekod Jarek Servus » 06 led 2010, 09:45

No vida. A já, odkud mi to děti sehnali a co je stál dárek k narozeninám. No, obávám se, že tohle dámy neznají a k počítačům do prodejen nechodí. Já mám kvůli očím všude ploché monitory a tak jsem to taky neznal. Doma mám točny 3 ruzně vysoké,2 ze starých otáčecích stoliček výškově stavitelné a výrobní cena byla určitě nižší než 50 Kč.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků