A jakou používáte závlahu ?

A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Jarda Marek » 15 úno 2009, 18:40

Pokut jde o závlahu, tak já používám plastovou konvičku na bonsaje, obsah 4 litry má jemné kropítko a až počasí dovolí vložím fotku.
Zalévám dvakrát denně ráno než jdu do práce a večer když už na ně nesvítí sluníčko. Nevín jestli to je dobře ale zatím to stromkům vyhovuje :P .
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 10:05

Mám automat, protože vstávat a zalívat ..BRRRR. Skládá se z počítače, který je napojen přímo na kohoutek a je ovládaný 9 V baterií (vydrží celou sezonu),filtru,plastových rozvodů a trysek (30-360 stupňů). Borovice nejsou pod závlahou, těm stačí dát jen občas.(pořizovací cena cca 3000.- Kč)
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Dan Pánek » 16 úno 2009, 11:51

Mám kapénkovou závlahu, jednoduchým nastavením hodin ráno v garáži na obyčejných kolečkových spínacích hodinách nastavím, kolikrát a v kolik ji chci spustit. (cca 10 sec. práce). Mám i celkem malé misky (15 cm) na přímém slunci v největších vedrech, bez problému. Navečer misky proleju ručně, do konývky jsem zatím neinvestoval, spíš uvažuju o postřikovači.
Stromky pomalu přibívají, roztahují se různě po zahrádce, stanoviště jsou různá - takže v budoucnu to plánuji doplnit něčím podobným, jako tu ukázal Láďa.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 12:40

O takové závlaze jsem taky uvažoval- spínací hodiny, ale odradila mě ta elektrika (pro mě elektřina končí plochou baterií),proto jsem zvolil ten můj způsob na 9 V baterii. :roll:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 úno 2009, 14:45

Láďo šikovný nápad, já pokojovky zalévám dvěma způsoby. Nemám jich tolik, abych něco lepšího vymyslil. První způsob, když není tolik tepla a světla, substrát nejdříve pokropím postřikovačem a pak lehce zaliju konvičkou. Druhý způsob, když už jsou velké teploty s dostatkem sluníčka (velká vedra), ponořím celou misku po vrchní okraj do vody a pak putuje na původní stanoviště. Tohle přelití vydrží i několik dní a bezpochyby tohle milují. Jen seto tíká pokojovek které rostou na okenním parapetu. Ty, které jsou dál od okna, jsou více zalévané než přes zimu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 15:27

To víš Milane u mě se jedná zhruba o 100 polotovarů, to bych se uběhal,a já jsem od přírody ...plážový krok :P :P

Ale pořídil jsem si ještě jednu automatickou závlahu , akorát čím je starší tím se víc prodražuje :lol: :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 úno 2009, 18:35

:lol: :lol: :lol: dobrý...
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Jarda Marek » 16 úno 2009, 18:42

No myslím vzhledem k věku má tato tvoje závlaha spotřebu jak ru...j tank :P :P :P

Jinak ta na tu baterii je perfektní insprace a budu šeřit ono to vstávání mě nevadí, ale rači na ty kytky koukám a modlím se k nim jak říká ta moje "co na tom furt vidíš"? prostě to nepochopí :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 19:15

To je osud, ty taky nečumíš manželce do hrnce :P :P :P ,začni jí říkat "co tam pořád vidíš".......a uvidíš :shock:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Míra Z » 16 úno 2009, 23:39

Mno jakož to kuchař musím říct že občas i v tom hrnci je co k vidění :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Další

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron