A jakou používáte závlahu ?

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod lukas » 23 srp 2009, 09:36

Ano souhlasím já bych se taky uběhal ale mam 2 a pohoda ale mam také tu 10 litrovou a řeknu ti že vyplavuje akadamu pokud to sadíš jen do ní jako já tak ti to vide dráž pořad ji dosypávat ale pokud používáš směsi rašeliny a pisku a jiných substrátu tak vpohode.
lukas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2009, 12:28

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Martin Iša » 23 srp 2009, 11:58

lukas píše:Ano souhlasím já bych se taky uběhal ale mam 2 a pohoda ale mam také tu 10 litrovou a řeknu ti že vyplavuje akadamu pokud to sadíš jen do ní jako já tak ti to vide dráž pořad ji dosypávat ale pokud používáš směsi rašeliny a pisku a jiných substrátu tak vpohode.

Pokud ti to vyplavuje akadamu, není to konví, ale kropítkem.Máš tam asi moc velké dírky.Co jsem se dozvěděl, dírka by měla být velká asi jako vlas ze štětky na malování. :) ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod lukas » 23 srp 2009, 13:02

Ano to máš pravdu ale na klasické konvy ano ale na této jsou akorát ale kde na tak velkou konev seženu tak velké kropítko s tak malými dírkami skoušel jsem to kde se dalo nikde to neměli koupil jsem si tuto a mam to bez starostí a zalévaní je nádherný relax.
lukas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2009, 12:28

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Lukáš J. » 26 čer 2010, 22:11

Kristova noho! Už mě z těch ručních postřikovačů rupne! Jak tlakový, tak ruční, levný, dražší... vše co jsem koupil stálo za vyližbrusel! Trochu jsem začal lovit na netu a tak nějak hodně pozitivní reference má značka SOLO. Konkrétně se mě velmi zamlouvá tlakový rozprašovač SOLO 401. Snad bude kvalitní a vydrží? Nebo jsou lepší? (kritéria: do bytu, ruční, max. obsah 1,5l, tlakový, KVALITNÍ)
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Hugo Studeník » 06 črc 2010, 10:17

Bohužel , mám stejnou zkušenost s 1,5 či 2litrovými postřikovači . Pouze můj starší 5litrový ( gardena ) zatím funguje už asi 5 let .
V zaměstnání kde pracuji požívají postřikovače převážně ke konzervaci kovových dílů olejovou emulzí a problémy příliš nemají .
Tak si říkám , jestli jejich rychlou spotřebu nezpůsobuje trvalá náplň různých jedů ve vazbě na použité materiály postřikovačů , speciálně jejich těsnění .
Problém je také praktická absence náhr. dílů či jejich minimální vzájemná zaměnitelnost .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod lacike » 03 dub 2011, 22:36

A ako riesite zalievanie, ked nie ste doma napriklad tyzden? Teraz nemam na mysli mileho suseda ci susedku, ale nejake automaticke zalievanie. V lete budem prec, tak by som rad uz teraz odskusal, ci to bezomna stromcoky tyzden vydrzia :-)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 03 dub 2011, 23:02

Já jsem si z Anglie nechal poslat super závlažování v podobě Čárliho je to pes jack russel teriéra.Funguje tak,že mu musím až bránit aby mě vše neuzaléval. :D
Promiň to je žert!Navíc Čárli je špatná závlaha,má špatně seřízené dávkování hnojiva.
Perfektní automatickou závlahu ma Láďa Kotál!! :jedna: Co by také Láďa neměl perfektně vymakané.On ti to ale určitě napíše sám.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod lacike » 04 dub 2011, 05:59

Hehe, no tak to davkovanie hnojiva ma naozaj v zlom pomere :-)

Este by som asi mal upozornit, ze sa jedna o zavlahu na balkon, cize nemam moznost dotiahnut trubku s natlakovanou vodou - zrejme bude treba cerpadlo alebo samospad..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 04 dub 2011, 11:02

Jeden můj známý v Německu udělal automatickou závlahu na zalévání balkonových kytek za pomocí závěsného záchodového splachovače,který slouží jako stálá zásoba vody.V tomto splachovači má to nejslabší čerpadlo pro zahradní jezírka.Dále spínaci časovací hodiny(takové ty co se zapnou do zásuvky a do nich se zapne čerpadlo a pod.)které mu vždu v určitou hodinu zapnou na 5 minut čerpadlo,které mu načerpá potřebné množství vody do další nádrže odkud potom voda samospádem je pomocí zahradní hadice rozvedena k jednotlivým kytkám.U každého truhlíku má v této hadici jednu nebo dvě dírky kterými se truhlík zaleje.Ještě jsem zapoměl,že hadice je u každého truhlíku trochu prohnutá a dírka je v tom nejnižším místě,tak aby voda tekla do truhlíku a neodtékala po hadici někam vedle.Zda by něco takového šlo i pro bonsaje nevím,ale on říká,že pro ty manželčiny muškatý aj.to nemá chybu.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: A jakou používáte závlahu ?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 04 dub 2011, 11:14

Ještě dodám,že ten splachovač by se dal nahradit nějakou větší nadrží do které by se dalo dát potřebné množství vody třeba na týden.A vodu čerpat z ní možná i rovnou do hadice jen pomocí toho čerpadla.To by potom ale chtělo zkusit jak dlouho by čerpadlo muselo běžet,aby vše bylo zalito a ne ulito.Tuším že u těch obyčejných hodin je možné nastavit minimální délku zapnutí 5 min.Možná jsou ale i jiné které mají kratší dobu spínání.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Předchozí

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků