termiti

Re: termiti

Příspěvekod Roman Hlavinka » 25 lis 2015, 16:42

:think: :oops: :think: v tom případě se omlouvám za klamné informace :think: dyk říkám,že su na PC debil :mrgreen: Cena byla u celé sady.Pak by mně teda zajímalo,jestli je cena za ks aji u těch sad normálních frézek :think: přece nebude mít vyfocenou sadu,ale cena bude za ks,to se mně nezdá :think: Napíšu ještě jednou Pavlovi S. :think: :think:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: termiti

Příspěvekod Roman Hlavinka » 26 lis 2015, 12:22

:oops: :oops: :oops: tak jste mněly pravdu :blednu: a :think: le aspoň sem přišel zase na něco novýho
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: termiti

Příspěvekod peter gregus » 01 pro 2015, 17:08

Vďaka tomuto fóru sú už moji Termiti na ceste... Máte s nimi niekto praktické skúsenosti? Dík.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: termiti

Příspěvekod peter gregus » 02 pro 2015, 12:01

Prepáčte, zabudol som sa ohlásiť, že som tu nový, ale to asi preto že čítam a čerpám z tohto fóra už tak dlho... Údaje mám v hlavičke, bonsaje pestujem žiaľ na etapy už aspoň 15 rokov, v poslednej dobe stále intenzívnejšie. Zaujíma ma každá rastlina, čo je "drevená". Pozdravujem Vás.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: termiti

Příspěvekod Jiří Svačina » 02 pro 2015, 13:12

Romane tohle nářadí je domnívám se nové jen barvou...Něco odobného jsem si už kdysi dříve koupil za nějakou lidovou cenu...povrch jen kov, - kulička, - kužel - válec . Ale nijak moc mě to neoslovilo, na mokrém dřevu spíš trhalo, na suchém pracuje lépe ale na velký úběr při hrubování je lepší - rychlejší řetězovka, pila, nebo frézovat kotoučem či na jemnější práci pracovat s frézami.... a na čisto opálit a smirek.......tohle je něco mezi tím.....a ta cena... no koment... :blednu:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: termiti

Příspěvekod Jarek Servus » 02 pro 2015, 19:36

Mám podobnou http://www.naradionline.cz/zbozi/karbid ... -78mm.html , nevzpomenu si už od koho. Dá se s ní vybrušovat spíše suché dřevo, je jemnější na borovici by se asi zasmolila.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: termiti

Příspěvekod Vladimír Touš » 02 pro 2015, 21:11

Peter,
frézy jsou určitě rychlejší než rašple ( termiti ). Rychlost ( úběr hmoty )ale není vždy rozhodující. Záleží na velikosti projektu a zkušenostech.

Pouze pro základní představu:
https://www.youtube.com/watch?v=WoGe-ZYTmtc - řezbářství, větší stopka, měkké dřevo . PS - palec bez rukavice bych tam nenechával.

Čištění:
Hroty se po čase zanesou dřevní hmotou. K čištění používám čistič na trouby nebo na disky kol dle návodu. Frézy používám/čistím cca 1,5 sezony. Zatím OK.
Pán z videa používá kartáč.

Výrobci doporučují čištění plamenem. NEPOUŽÍVÁM. Břity jsou sice ze slinutého karbidu, kterému běžná teplota ( 1000°C ??? ) neuškodí, ale jsou na kovový nosič připájeny. Tady si s odolností vůči teplotě nejsem jistý ( Jsem totální laik, snad někdo poradí lépe ). Po zatlačení mi jeden výrobce poradil žíhat nástroj upnutý do zapnuté frézky ( rovnoměrnost prohřátí).

Plynový hořák Dremel pracuje v rozmezí 500-1200°C. Bod vzplanutí dřeva je cca 400°C
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: termiti

Příspěvekod peter gregus » 02 pro 2015, 23:48

Ďakujem Vladimíre, absolútne vycerpávajúca odpoveď. Na frézky zatiaľ len poškuľujem, limitujúci je úchyt prístroja 3,2 mm, čo mi ale na moje prevažne menšie stromy zatiaľ stačí. Našiel som aj nejaké vhodné frézky, no veru za tieto peniaze vydané za 3 termitov by som si ich kúpil... Ale ako sa hovorí step by step.
Na väčší strom (v mojich balkónových podmienkach nad 50 cm) si na hrubú prácu musím ešte vystačiť s 2 zdravými rukami a dlátom.
A na mŕtve drevo idem zatiaľ s rozvahou a rešpektom, čo je mŕtve, je nezvratné. Chce to aj cit a zmysel pre prirodzenosť a rovnováhu, ktorý stále hľadám.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: termiti

Příspěvekod Chumo » 03 pro 2015, 09:38

Ja uz dlhsie poskulujem po celkom lacnych frezkach z cinskeho Aliexpressu...

Je ich tam desiatky predajcov ceny od 5$ za kus cez 10$ za sady 6ks... No je ich tam hruza... S roznymi priemermi stopiek a prevedenia...

Kedze je to free shipping, 10$ nie je az taka strasna suma aby ma to zrujnovalo ak by to boli nahodou uplne shity...

Konkretne termitov, som tam nenasiel, ale pravdupovediac, ani som sa nesnazil... Nepovazujem ich za zrovna idealne, uz len na pohlad...

S tymito cinskymi nema niekto skusenosti? Nech si usetrim cas a nervy kym to za 5 tyzdnov pride ak su nepouzitelne... :naughty:
chumac@atlas.sk
Peter Kováč
Chumo
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2014, 18:43
Bydliště: Lučenec

Re: termiti

Příspěvekod Pavel Š. » 03 pro 2015, 11:22

Chumo, můžeš sem, prosím, dát odkaz aspoň na některé frézky z Aliexpresu? Díky Pavel
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron