Není rýč,jako RÝČ

Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod 001čolek » 07 dub 2013, 19:19

Pánové,dnes jsem měl možnost při "lovu" habrů oprubovat tento rýč http://eshop-abex.webnode.cz/products/ideal-s-vyztuhou/ a řeknu vám jedním slovem - NÁDHERA. Cena je bohužel jaká je,ještě omrknu na živo Fiskars do těžkého terénu (jeho cena je ani ne poloviční) a pokud budu mít jen trochu pochybnosti,tak jdu do toho Idealu ...ono to rylo skoro samo :lol: :lol: ...no ne,trochu přeháním ale je to fakt DĚLNÍK ,do země a kořenů zajížděl jako do másla. Obyčejné zahradní rýče jsem zrušil už dva ( o té dřině a skákání na nich asi ani nemusím hovořit) a třetí má na kahánku,je to otázka několika rytí a půjde za bratry do věčných lovišt'.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod 001čolek » 08 dub 2013, 08:26

...p.s. ale trochu se cítím provinile za takovou "antireklamu" vzhledem k té ceně ..prostě jsem dal odkaz na první Ideal,který jsem našel na netu...tady je např. o dosti levnější http://eshop.pasic.cz/ideal-ryc-s-vyztu ... p20505.php a budu hledat dál. :oops:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod 001čolek » 08 dub 2013, 08:49

... protože jsem se rozhodl ten rýč opravdu koupit tak i nadále hledám,ale tohle http://www.ziveploty.eu/ziveploty.html mé nadšení dosti ochladilo. Recenze na rýč Ideal je až na úplném konci ...vkládám to proto,abych pak od nějakého Greenhorna nedostal čočku za propagaci nakvalitního zboží. Popravdě si ale neumím představit,jak to ten člověk dokázal zlomit ...... :think:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 08 dub 2013, 10:53

Ahoj Zdeňku. Ještě jsi nepřišel na to, že český člověk, pokud hledá reklamaci, dokáže téměř všechno?????????? :lol:
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod Vladimír Vinický » 08 dub 2013, 11:08

Osobně mám již několik let dva Fiskarsy, jeden půlkulatý, jeden rovný a zatím přežily všechna má kopání a hlavně všelijaká skákání, mlácení a páčení. Tak jsem zatím spokojený, dělají hnedle samy, vyžadují jen trochu odborné vedení. :lol:
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod 001čolek » 08 dub 2013, 13:16

Otakar Šuhaj píše:Ahoj Zdeňku. Ještě jsi nepřišel na to, že český člověk, pokud hledá reklamaci, dokáže téměř všechno?????????? :lol:


Ahoj Oto
Nemyslím si že by zrovna tohle byl ten případ,ale jinak máš jistě pravdu,sám jsem zažil reklamace na výrobkách z mé dílny,které byly na "přezdržku"...myslím ty reklamace,nééé výrobky :D :D :D

Vladimír Vinický píše:Osobně mám již několik let dva Fiskarsy, jeden půlkulatý, jeden rovný a zatím přežily všechna má kopání a hlavně všelijaká skákání, mlácení a páčení. Tak jsem zatím spokojený, dělají hnedle samy, vyžadují jen trochu odborné vedení. :lol:


Já jsem Vlád'o na ten Fiskars už nalomenej,ono mít za tu cenu dva kvalitní rýče a nebo jen jeden ...?? :think: a navíc, Fiskars si myslím nemůže dovolit udělat si špatnou reklamu při nějakém defektu/výrobní vadě atd. V tom mém odkazu na recenzi ohledně Idealu se na "poškozeného" český dovozce údajně úplně vykakal. Jinak jsem se právě vrátil z kopání, kde jsem Ideal opět používal a zase můžu říct jen : NÁDHERA , vůbec jsem nepoužil krumpáč ani motyku,vše obstaral jen ten rýč a zahradnické nůžky. Jdu sázet .......
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod Vladimír Vinický » 08 dub 2013, 14:42

Už jsem viděl různé rýče udělané z pérových ocelových listů, nebo já nevím z čeho. Vynikaly výbornou průrazností i při odsekávaní kořenů, ale ta jejich hmotnost, to bych musel vláčet do lesa na káře. A pak jsou ty s dřevěnou násadou a to si myslím, že každá tahle násada se nechá při páčení zlomit. Vždyť s ním neobracíme drn, ale dost často sekáme i skály. Zatím jsem spokojen, něco vyhloubím rýčem, kořeny odřežu skládací Fiskars pilkou a zbytek vyvrátím. A pak záleží také kde se kope, např. v lomech a podobném podloží kopu speciálně vyrobených krumpáčem.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 16 říj 2013, 20:07

Fisk...... bez debat nejlepší
http://www.youtube.com/watch?v=YU8pqAtgy6s a takhle je to i s rýčem :-)
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod Jiří Svačina » 19 říj 2013, 09:19

K těm "Ideal" ... ceny nechci komentovat, ale těchto rýčů od stejného výrobce je několik typů - na obrázcích vypadají steně ale jsou různě velké a různě silné - od lehkých až po ty robusnější - ty jsou vyztužené a pochopitelně těžší a taktéž násady.....Používáme je léta , /pochopitelně při páčení jde zlomit snad všechno dřevěné/, a při výkopech v kamení se ztupí - občas musí nabrousit...... ale používáme tyto rýče léta a mohu je také všem doporučit :jedna: ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Není rýč,jako RÝČ

Příspěvekod 001čolek » 19 říj 2013, 12:07

Re Jirka Svačina:

Jo jo Jirko,těch typů je opravdu víc,já mám pravděpodobně ten NEJ...těžší a NEJ...vystuženější. Jinak souhlasím,že při páčení se dá zlomit určitě i přes tu bytelnou kovovou výstuhu násady. Kor když se do toho opře skoro cent jako jsem já :lol:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Další

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron