Lanový napínák/hever

Lanový napínák/hever

Příspěvekod 001čolek » 02 dub 2013, 09:19

Pěkné ráno všem.
Mám dotaz,možná to bude zajímat více lidí..... při včerejším kopání velkého habru jsem si musel pomoci ráčnovým popruhem při postupném vyvracení a odstřihávání silných kořenů.Byl ale dosti slabý,možná by pomohl ten veliký,jako vozí šoféři náklad'áků na převázání nákladu. Používá někdo z vás něco takového a nebo podobného jako je toto ?? http://www.digiboss.cz/Racnovy-napinak- ... 2t/d39682/ Zdá se to být docela dobré a doma bych to využil určitě častěji.

Zdeněk
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Lanový napínák/hever

Příspěvekod Aleš Vašků » 02 dub 2013, 12:43

Ahoj,

něco podobného používá S. Sandev. Mrkni na jeho blog

http://sandevbonsai.blogspot.cz/2013/02 ... 2013i.html

Další videa z kopání, kde používá stejný mechanismus, jsou v sekci blogu: yamadori area.

Aleš
Aleš Vašků
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2011, 20:05

Re: Lanový napínák/hever

Příspěvekod 001čolek » 02 dub 2013, 13:08

Aleš Vašků píše:Ahoj,

něco podobného používá S. Sandev. Mrkni na jeho blog

http://sandevbonsai.blogspot.cz/2013/02 ... 2013i.html

Další videa z kopání, kde používá stejný mechanismus, jsou v sekci blogu: yamadori area.

Aleš

...........................................................................................................

Čus
Jo jo,to znám. Už jsem na jeho webu mnohokráte byl (ale díky). Něco podobného,ne li přímo mechanicky stejného je ten můj odkaz,jen Sandev tam má lano (asi horolezecké??) a na tomhle je ocelové,muselo by se to podkládat,aby se nepoškodila kůra + sebou ještě tahat nějaké popruhy na upevnění heveru k něčemu.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Lanový napínák/hever

Příspěvekod 001čolek » 02 dub 2013, 15:35

.......... abych nebyl za trubku : Raději jsem se ještě kouknul na Sandevův web a ten napínák/hever má prakticky skoro ten samej co jsem dal do odkazu já,to "tažné" lano používá jako nástavec,na heveru má ocelové.

Jinak mě tam docela udivují některé jeho kopance,které má prakticky bez jemných kořínků (Carpinus orientalis ?? ) Že by to takhle ten strom rozchodil se mi ani nechce věřit :think:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Lanový napínák/hever

Příspěvekod Martin Cigánik » 02 dub 2013, 18:01

Taky mám račnový hever. Mám menší, ještě jsem ho nepoužil, respektive, když jsem ho rozbalil, tak jsem na to chvilku koukal a pak jsem to vzdal. Musím se na to mrknout ve chvilce klidu a ne uprostřed mohutného výkopu :-D
Co se týká těch orientalisů, tak ty se chytají bez kořenů jako nic. Ale hlavně nezapomínat, že přece jen to kope v jiném podnebí než je u nás...
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Lanový napínák/hever

Příspěvekod 001čolek » 02 dub 2013, 19:55

Martin Cigánik píše:Taky mám račnový hever. Mám menší, ještě jsem ho nepoužil, respektive, když jsem ho rozbalil, tak jsem na to chvilku koukal a pak jsem to vzdal. Musím se na to mrknout ve chvilce klidu a ne uprostřed mohutného výkopu :-D
Co se týká těch orientalisů, tak ty se chytají bez kořenů jako nic. Ale hlavně nezapomínat, že přece jen to kope v jiném podnebí než je u nás...

...............................................................................................................................

:lol: :lol: :lol: Ahoj Martine

Reaguju chechtacíma smajlíkama proto,že já mám tohle dilema pokaždé,když vezmu do ruky ty ráčnové popruhy :lol: . Na ten Habr jsem ho (popruh) nakonec úspěšně použil,ale než jsem ho navlíknul tak,jak to má být.... to byla peripetie.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko


Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků