Můj variabilní stolek.

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Milan Vohnout » 27 úno 2009, 23:52

Jejda, teď jsem si uvědomil, že jsem ještě osobně nepřivítal Ivet na tomhle fóru, :oops: tak to rychle musím napravit. Vítám tě Ivet.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Jiří Vondruš » 28 úno 2009, 09:10

Vážení, velkou zásluhu na tom díle, co vzniklo, má toto fórum a tato sekce, která asi nejenom u mne probudila další českou vlastnost: když to dokázal jiný, tak to musím dokázat i já! A je z toho potom jen bláznivý nápad, který se musí zjednodušit podle reálných možností pro výrobu. Tu nejdůležitější část - drážky udělal kamarád na soustruhu. Naštěstí pro mne má dostatečnou univerzálku, takže by klidně horní deska mohla být i větší. Ale rozměr 350 mm je určitě až dost velký a dobře se točí i se mnou. Takže díky za inspiraci.
Jirka
Uživatelský avatar
Jiří Vondruš
 
Příspěvky: 48
Registrován: 12 úno 2009, 13:36
Bydliště: Havlíčkova 816, 584 01 Ledeč nad Sázavou

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 úno 2009, 09:42

Jirko,jsem rád,že tě tohle fórum "popíchlo" k výrobě.To že Češi dokážou udělat "z prdu kuličku" je vlastnost jen nás Čechů,západoevropané,dokud nemají hotový výrobek v obchodě,se ani nezabývají myšlenkou něco vytvořit.Češi našeho věku byli zvyklí,léta vymýšlet a realizovat výrobky a díla, u kterých chvílemi zůstával rozum stát :D ,a to je právě na Češích to české! Jen dál a více takových výrobků :D :D :D
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 úno 2009, 17:38

Musím sem dát můj letitý stolek,který jsem vytvořil už před 10 lety. Je to sklopná trojnožka z dutého profilu 25x25 mm,výškovš nastavitelný o 30 cm,jednoduše díra-čep,nahoře otočný stůl z pertinaxu obdélník 45x60 cm.Pod horní deskou je otočně připevněna krabice na dráty,nářadí,pasty apod. Zatím slouží,ale přemýšlím nad novým nižším,výškově stavitelným,abych u tvarování mohl sedět. :P :P
Přílohy
15.jpg
15.jpg (145.42 KiB) Zobrazeno 2970 krát
14.jpg
14.jpg (138.52 KiB) Zobrazeno 2977 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Jarda Marek » 28 úno 2009, 17:52

Jirkovi: Je dobře že tě popíchlo fórum, proto jsme ho všichni zakládali, proto tu jsme a chcem se učit. Je to krásný seriál od tebe a já Ti za všechny byť i nově příchozí děkuji za nádherný příklad. Zlaté české ručičky jak psal Láďa. Jen tak dál ;) .

Láďovi. Je to krásný jak jsou opravdu češi technický národ. Láďo stolek je perfektní a jaké kousky na něm vznikly, je ještě lepší :P . Jen tak dál. ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Jarda Marek » 01 bře 2009, 22:05

Musím dát Pavlovi za pravdu o tom sem se zapoměl zmínit :oops: , no a fiksace ke stolku proti pádu rostliny mám vázací pás použito a vidět to je na viewtopic.php?f=10&t=16 , kde jsem s ním fixoval jalovec. Při této poloze čili náklonu rostliny se stolek ještě neměl snahu překlopit díky rozevřeným nohám jak psal Pavel a je dobrý nápad podložit rostlinu od opěrné laťky směrem zpátky nad střed stolku. Pavle opět děkuji za tip. :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Jiří Vondruš » 05 bře 2009, 13:16

Konečně jsem se dostal k náčrtu. Rozměry vycházejí z toho, co jsem měl k dispozici.
Přílohy
točna.JPG
točna.JPG (35.57 KiB) Zobrazeno 2880 krát
Jirka
Uživatelský avatar
Jiří Vondruš
 
Příspěvky: 48
Registrován: 12 úno 2009, 13:36
Bydliště: Havlíčkova 816, 584 01 Ledeč nad Sázavou

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Jarda Marek » 05 bře 2009, 18:39

Jirko paráda myslím že to posluží dané věci :P . Děkujem
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 19:00

Chlapi, díky.To je ono co jsem potřeboval vědět. ;) Já sám jsem používal skelet z dílenské otočné židle. :? Ale jak jsem zjistil, je třeba jít dál. :P A to se mně na tomto foru líbí, že si pomáháme navzájem, jak to jenom jde.Je to tu takové pohodové :P .
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Můj variabilní stolek.

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 bře 2009, 19:00

Jirko, nedá se nereagovat, dobře popsáno a smekám. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků