Frezky od Dremelu

Frezky od Dremelu

Příspěvekod Matej Cukan » 31 črc 2012, 14:49

Zdravim pani,
zvazujem v kratkej dobe kupu Dremel 4000 a chcel by som sa vas, ktori ju mate a aj ostatnych ktori maju skusenosti s frezovanim opytat, ktore z ponukanych frezok od Dremalu su vhodne, resp. vami najpouzivanejsie pri praci s bonsaimi. :think: Kedze vyber na ich web. stranke je dost velky a urcite neplanujem kupit nejaky set :naughty: , kde mi okrem jednej az dvoch frezok budu ostatne nanic. Rad by som kupil presne tie co su prakticke a pouzitelne. Popripade nejaky typ od ineho vyrobcu.
Dakujem za rady.
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Laco Sonoga » 31 črc 2012, 17:02

Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 31 črc 2012, 22:17

Matěj ona je to vlastně moje profese.Dremel 4000 je silnější než jeho předchůdce, ale také robusnější a o něco málo těžší. Rozhodně ho doporučuji koupit v setu s ohebnou hřídelí (je to levnější). Ohebná hřídel ti umožní jemnou práci kdy nedržíš v ruce celý motor, ale pouze koncovku ve tvaru pera. Ale základní předpoklad je věšák (třeba starý věšák na šaty,nebo vyřazený stojan od kapačky atd.) motor musí být umístěný výše než obrobek a centrum činosti.
Jinak ti třecí síla v bovdenu sníží otáčky a práce už nebude možná. Já vlastně mám dvě Dremelky: jednu aku Li a jendnu síťovou, obě už nejsou v současném výrobním programu. Nejraději pracuji s oběma současně, kdy v jedné mám uchycený nástroj na úběr a ve druhé mám nástroj na začištění. Já vlastně mnohem častěji než na shari a jiny používám mikrofrézky na začištění vekých ran při odebrání vekých větví při snižování stromku a při úpravách již zavalovaných ran. (Na veké práce jiny a shari mám přímou brusku GGS 600 na šestku stopku.) Použitelné jsou dvoubřité frézy na dřevo, vyhni se ale všem, které mají kluzný kopírovací čep, dále jsou použitelné více břité univerzální(dřevo plasty a měkké kovy) a na začištění požívám smirkové kotoučky takové ty válečky mám oba průměry ale častěji používám ten větší.
Matěji rozhodně nepodceňuj ochranné pomůcky: brýle,rukavice.Pamatuj točí to 33000 otáček.Hlavně dvoubřité frézy jsou nebepečnější.Měj vždy pevný úchop.(nikdy ne ledabyle) Jinak ti to uskočí.
Jinak na bonsaje používám mikrofrézky opravdu rád.Mám samozřejmě dlátka a škrabáky ale práce s mikrofrézkou je pro stromky nejšetrnější.Otřesy jsou takřka nulové oproti vysekávaní dlátem nebo tahy škrabákem.
Matěji kdyby jsi chtěl cokoliv vědět ptej se rád odpovím. Ať se ti tvůj koníček daří.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Compel Lubomír » 01 srp 2012, 00:47

Matej, dotazovanou DREMELku vlastním. Nemám k ní žádné výhrady. Jsem velice spokojen. Již asi před osmy lety jsem vlastnil jejího předchůdce, kupován v Baumarktu, jen cca dvakrát drážší. Laco ti dal správný tip. Pořídil jsem si i tuto frézku, je výtečná a zatím jsem si s ní vystačil na všechy zásahy co jsem potřeboval, neb z nabídky Dremel si také nemohu vybrat. S frézkou v základním vybavení spokojen nejsem. Brzy se spálí, vyhřeje a otupí, pak nebere téměř vůbec. No a Honza vlastně píše stejně. Shrnuto a podtrženo, nemáš důvod být na pochybách. Pořídíš si opravdu špičkový výrobek ve své třídě.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Matej Cukan » 01 srp 2012, 09:00

Dakujem pani za obsiahle odpovede, zvlast tebe Honzo!Samozrejme ochranne pomocky su nutne, o tom nemusime debatit! A dakujem aj za typ toho vesiaku.
Ja ani tak nemam pochybnosti o tom ci som spravne vybral frezku (Dremel 4000 komplet aj s ohybnou hriadelov.) Len ma zaujimali prave tie samotne frezovacie nastroje. Tie nastroje (link od Laca) vyzeraju fakt super. Dakujem za typ!
Inak teda....Dremelka dorazi dnes! :clap: Uz sa tesim. Tak trochu som pocital s tym, ze tie original frezky asi budu o nieco horsie a zohraju sa rychlo. Predsa len toho materialu na nich nie je vela a tie otacky su fakt vysoke.
Este sa chcem opytat ako je to s tymi poctami britov v zavyslosti od otacok. Logicky mi pride ze cim menej britov tym vacsie otacky su nutne. Je lepsie mat k Dremel 4000 viac brite alebo menej? :think:
A mozte mi vysvetlit co je to "kluzný kopírovací čep" a preco je nevhodny?
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 01 srp 2012, 10:09

Matěji když chceš ubírat hodně tak dvoubřitá je rychlejší a hřeje se málo.V materiálu je ale méně stabilní takže je vhodná na větší úběry ale jemnější a přesnější práce se nehodí. Více břité jsou vhodnější na jemnější práce ale snadno se ohřívají.Dokonce se dají nouzi použít i korundy ale rychle se zanesou a dřevo doslova vypalují.
Ještě: kopírovací čep slouží ke kopírování šablony nebo vodící lišty.Používá se na deskové materiály při ohraňování a frézování podle šablony.Na kreativní práci z ruky není vhodná protože čep ti pak vadí při zanořování do materiálu.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Martin Iša » 01 srp 2012, 13:08

Tady se nečte ?Všechno už tu je! :evil: Nezlobte mě, nebo budete po škole :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Matej Cukan » 01 srp 2012, 14:42

Diky uz viem dost. V podstate vsetko co som chcel vediet. :jedna: :clap:
Martin uzamkni toto vlakno a pokoj :mrgreen: :D Suhlasim, ludia su blbci a lenivi a necitaju. Tvrdo na nich treba! :D :jedna:
Dakujem Honzo.
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod Luděk Rohovský » 06 zář 2015, 13:11

Nevíte někdo, kde by se daly sehnat vícebřité frézy pro Dremmel? Všude, kde jsem na netu hledal mají jenom takové ty s drážkami po obvodu, ale vícebřitou nemůžu nikde sehnat. Potřebuji upínací průměr 3,2mm.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Frezky od Dremelu

Příspěvekod petradelt » 07 zář 2015, 00:29

viewtopic.php?f=70&t=3325&hilit=dremel

Luďku mrkni sem, objednal jsem si a jsem spokojený.
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Další

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků