Nástroj na kopání

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod bonsai4 » 01 bře 2009, 21:28

joj....niečo podobné nosím v batohu po lesoch aj ja......... nieje to super ale mne to úplne stačí....
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Jiří Vondruš » 02 bře 2009, 23:00

Většinou si vystačím s univerzálním nástrojem - ženijní lopatkou. Tu i s pouzdrem mám neustále v kufru v autě. Když jsem se s ní mohl zakopávat, proč bych s ní nemohl vykopávat. Pak používám obyčejnou motyku ( už tady taky je obrázek) - ta je z dobrého materiálu. Na větší hloubky mám dlouhý rýč - sakovák, na konci klasickou rukojeť. Jen jsem ho musel zezadu vyztužit páskem plechu, aby se neohýbal.
Jirka
Uživatelský avatar
Jiří Vondruš
 
Příspěvky: 48
Registrován: 12 úno 2009, 13:36
Bydliště: Havlíčkova 816, 584 01 Ledeč nad Sázavou

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Jarda Marek » 08 bře 2009, 15:48

No lopatku jistě všichni znáte, je u ní výhoda, dá se složit jako motyčka a složit uplně, tak tu sem koupil za 100 Kč. Tento kopáč za opasek sem koupil i s barákem, do kterého jsem se před dvěma a půl lety nastěhoval. Je to dědictví po bývalém majiteli, pro mě velice příjemné.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Robert Černý » 01 dub 2009, 15:45

Musím veřejně poděkovat Láďovi, že jsem se díky jemu mohl stát majitelem toho malého krumpáčku překovavaného ze zednockého kladiva, vyzkoušel jsem jej v praxi a jsem ndmíru spokojen...
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Míra Z » 02 dub 2009, 00:42

No já musím prozradit že poslední dobou lopatu zapomínám v autě a zkoro vše beru krumpáčem.Ono se to nezdá ale dá se s ním dělat i jemná práce no a když je potřeba zabrat třeba na silnějších habrech tak je to jen krása pohledět :D Až mi to začne obrážet a přežívat tak pošlu par foto...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Compel Lubomír » 17 říj 2009, 23:14

Ladislav Kotál píše:Přemýšlel jsem, jak si ulehčit nošení krumpáče do lesa,protože někde je nezbytně nutné jeho použití při kopání jamadori.Velký krumpáč je neforemný,těžký a špatně se s ním manipuluje, proto jsem se rozhodl, že vytvořím nástroj se stejnou účinností, ale miniaturních rozměrů. Mé oko padlo na ZEDNICKÉ KLADIVO,které se stalo základem pro tento nástroj.Odnesl jsem ho ke kováři a vysvětlil mu co a jak. Výsledek vidíte sami. Byl jsem příjemně překvapen jeho účinností. I po několikaletém používání se neotupil a slouží k mé plné spokojenosti.

Láďo, přesně toto zednické kladívko jsem si pořídil. Ne na cihly ale na yamadori. Jen ještě špičku potřebuji zkovat, to zajdu do učiliště a je vymalováno. Tak čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod dan » 16 dub 2010, 16:57

no taky jsem potřeboval něco do ruky, koukal jsem na ty "zednicko-kladívkové krumpáčky", ale říkal jsem si, že spíše než špic by se mi hodila sekera na přeseknutí kořenů a všeho možného, tak jsem si ze zednického kladiva vykoval "jednoruční lesnickou sekeromotyku" ;) , jako doplněk k lopatce (zahradnická sázecí lopatka s cca 30cm násadou), kterou používám i v jeskyních, v titěrných "plazivkách". no a tady je výsledek... :oops: s dizajnem sem se moc nemazlil, jde hlavně o funkci (je to v ose, vyvážené a to je hlavní. stejně se otříská). Čepel "sekery" jsem udělal záměrně úzkou, aby snáze mohla do hlíny...
Přílohy
nahled-1010154.jpg
nahled-1010149.jpg
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 dub 2010, 17:13

Dane, pěkný, ale jde o to, že když budeš sekat kořeny určitě potrháš ty jemné a nebude to to pravý ořechový. Možná se mýlím, chce to vyzkoušet. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod dan » 16 dub 2010, 17:28

kopal jsem zatím vždycky kolem dokola úzkou strouhu (průměr kruhu cca 1/3 výšky kmene který po seříznutí zbyde, případně 1/2 u menších stromků) tak, abych nezasáhl do balu, kde chci zachovat jemné vlásky, zabalil bal potravinářskou fólií (bandáž balu), a pak jsem tu strouhu s již zajištěným balem rozšířil tak abych se dostal pod bal lopatkou a podřízl ho kolem dokola (většinou ještě na řadu přijde stejně pilka, nůžky a tak). To co přesekám myslím tím tedy silnější kořeny (ty, co nevezme sekerka nebo nůžky řežu pilkou), pak po rozplavení balu stejně zakracuji a ošetřím řezy. Někdy se v terénu najdou i kusy kabelů, izolací a rezavých ostnatých drátů a ty taky samozřejmě překáží při kopání. Třeba to dělám špatně...?
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: Nástroj na kopání

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 dub 2010, 17:42

Určitě to špatně neděláš, Protože jsem katastrofista, představil jsem si, jak bušíš sekyrkou do kořenů až se celý strom třese :oops: :oops: .Ale ty jsi pečlivý ,proto se omlouvám :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron