Žíhání měděných drátů.

Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod kuncarladislav » 16 říj 2009, 15:58

Máte někdo zkušenosti,jak správně vyžíhat měděný drát?Já loni postupoval tak,že dráty jsem měl smotané do oválku(jako prodlužku přes ruku) a jak zbyly v krbových kamnech jen žhavé uhlíky,tak jsem je tam šoupl a jakmile byli nažhaveny do ruda,tak jsem je vyndal a nechal schládnout.Nevím jestli jsem je vyžíhal,ale změkly.Ono kdo by v tom hicu nezměkl,že :D Já vím,že možná řeknete kašli na to a kup eloxovaný hliník,ale byl jsem letos v Libčanech a když jsem viděl ty ceny za ty trošky tak radši po večerech stahuju bužírku.Kamarád elektrikář nosí přebytky skoro zadara.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Alois Kašpárek » 16 říj 2009, 16:21

Musíš je zchladit rychle,rozpálený je hoď do vody.
Uživatelský avatar
Alois Kašpárek
 
Příspěvky: 123
Registrován: 28 úno 2009, 16:40
Bydliště: Střížovice u Plzně

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Robert Černý » 16 říj 2009, 20:30

Přesně jak to píše Alois. Když jsem dělal ve Škodovce, žíhali jsme měděný nýty. Stejně tak jsem i žíhal dráty doma. Když byly do červena, vyndal jsem je z krbu a hup s nima do kýble s vodou. A bylo hotovo. Nakonec jsem zlenivěl a azčal používat hliník. Pravda není to nejlacinější, ale chce to hledat na netu lepší cenu a také si myslím, že když si koupíš po 1 kg tři síly (náklady vyšší), tak ti vydrží nějakou dobu......
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod petradelt » 17 říj 2009, 08:38

Dělám to také tak, přebytka drátů se seženou vždycky, různé síly, v zimě je na to času dost
když mě doma rozčílí zavřu se do garáže a uklidňuji se,
jen je stříhám na délky cca 500, kamarádi ohřejí autogenem, a šup s tím do vody.
Bohužel se musím připojit k těm zraněným,(možná už by to bylo na samostatný link - úrazy)
trochu se mi svezl nožík, a skončil v palci :(
Za ušetřený peníz koupím radši novou kytku a je zase co muchlat :P
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Milan Vohnout » 17 říj 2009, 12:25

Péťo, to asi muselo bolet, to zrovna nemusím, :think: tak se rychle uzdrav ;) . Já jsem taky zastánce eloxovaných drátů, už z důvodu, že se dají použít několikrát za sebou.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod kuncarladislav » 17 říj 2009, 12:39

Peťo,já vyzkoušel mnoho druhů nožů a technik jak nejlépe a nejrychleji stahnout bužirku a myslím,že nejlepší a nejúčinější je ostrý zalamovací nožík.Vysunu cca. 2cm čepel,drát držím v levé ruce nožík v pravé.Zajedu nožikem z boku,palcem pravé ruky přidržuji drát a táhnu tzn.nožik klouže po drátu a zároveň řeže bužirku.Rychlost cca 1m za 5sec.Za hodku mám plnou kabelu a mužu roztopit krb. :D
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Míla Zítek » 30 lis 2010, 15:11

K tomu hliníku a jeho ceně - občas obejdu pastviny, po slezení sněhu a většinou přinesu ruksak zmuchlanýho, jak to pastvináři zahazujou, když tahaj nový. A ještě vtěch krajích něco najdu na vykopání. Zdraví, Míla.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 01 pro 2010, 00:18

A já skočím ke známýmu do sběrny tam si vyberu a jdu. :D
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Lada Fabián » 01 pro 2010, 08:00

Koukněte ke klukům do nového obchůdku.Dávali sem odkaz.Super ceny za dráty. :jedna:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Pavel Š. » 01 pro 2010, 13:57

kuncarladislav píše:Peťo,já vyzkoušel mnoho druhů nožů a technik jak nejlépe a nejrychleji stahnout bužirku a myslím,že nejlepší a nejúčinější je ostrý zalamovací nožík.Vysunu cca. 2cm čepel,drát držím v levé ruce nožík v pravé.Zajedu nožikem z boku,palcem pravé ruky přidržuji drát a táhnu tzn.nožik klouže po drátu a zároveň řeže bužirku.Rychlost cca 1m za 5sec.Za hodku mám plnou kabelu a mužu roztopit krb. :D

Dělám to přesně tak, jde to v pohodě. :jedna:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Další

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron